كنترل نتایج منفی قرنطینه خانگی، به ساختن جامعه ای امن تر كمك می نماید

كنترل نتایج منفی قرنطینه خانگی، به ساختن جامعه ای امن تر كمك می نماید به گزارش کنکور هنر وزیرآموزش و پرورش اظهار داشت: «توجه به ساحت زیستی و بدنی»؛ «ترویج فرهنگ سبک زندگی جدید» و «کنترل تبعات و نتایج منفی ناشی از قرنطینه خانگی»، به ساختن جامعه ای امن تر کمک می نماید.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در پیامی به مناسبت «هفته سلامت»، اضافه کرد: «سلامت» از مواهب عظیم الهی است که مبنای کلیه کمالات بشری و در برگیرنده سلامت جسمانی، معنوی و روحی و عاطفی است. امروزه حفظ، بهبود و ارتقای سلامت مردم از مهم ترین اولویت های همه نظام های سیاسی و حاکمیتی است.
وی افزود: ارتقای سلامت دانش آموزان، در واقع عالی ترین سرمایه گذاری برای نسل های آینده است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم بعنوان ساحت زیستی و بدنی به آن توجه شده است.
«شیوع ویروس مهلک کرونا و فراگیری کووید۱۹»، رویدادی اضطراری است که وضعیتی خطرناک و ناپایدار برای جوامع و دولت ها بوجود آورده و سبب به وجود آمدن شرایطی سخت شده است که برای دفع آن به اقدامات اساسی و جدید، نیاز است. اما این بحران علاوه بر این که حامل مفهوم «تهدید» است، محمل «فرصت» هم بوده است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کرونا، به موازات آن که نشانگر آسیب، ضایعه و چالش است، یک تهدید هم هست؛ اما در عین حال فرصتی است برای آزمایش و آموزش تاب آوری نظام های آموزشی و آموزش های غیرحضوری و مجازی اظهار نمود: کودکان و نوجوانان امروز، عاملان قدرتمند تغییر و نسل آینده سازندگان ایران اسلامی هستند. هر بحران، فرصتی است برای کمک به آنان برای یادگیری، تمرین و افزایش تاب آوری و در نهایت، ساختن جامعه ای امن تر؛ یافتن و دادن اطلاعات درست و به هنگام درباره بیماری کرونا، به از بین بردن ترس و نگرانی های دانش آموزان نسبت به آن کمک شایانی می کند و آنها را برای مقابله با هرگونه پیامد در زندگی آماده می سازد.
حاجی میرزایی در ادامه این پیام آورده است: اغلب دانش آموزان ایرانی، از اسفند سال ۱۳۹۸ به دنبال ظهور این ویروس گزنده و به منظور کنترل آن نتوانسته اند در مدارس حضور یابند؛ اما از اولین روزهای شیوع این بیماری، فرایند آموزش در مدارس تعطیل نشد و با اتخاذ روش های نوین و مبتنی بر دانش و خلاقیت مربیان، معلمان و حمایت برنامه ریزان نظام تعلیم و تربیت و با تمهید امکانات جدید و استفاده از ظرفیت رسانه ها، شرایطی برای نظام تعلیم و تربیت فراهم گردید که دانش آموزان به صورت قابل قبولی بتوانند فرایند آموزش را طی کنند.
با نیم نگاهی به جرأت میتوان بیان کرد در سال تحصیلی رو به پایان، تلاشهای چشم گیر مدیران، برنامه ریزان و مراقبین سلامت مدارس در ترویج فرهنگ سبک زندگی جدید در جهت ارتقای سلامت دانش آموزان و همینطور کنترل تبعات و نتایج منفی ناشی از قرنطینه خانگی، بسیار حائز اهمیت بوده است.
وی تصریح کرد: «هفته سلامت» که همه ساله با هدف «ارتقای آگاهی و ترویج فرهنگ سلامت» از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود، در سال ۱۴۰۰با شعار محوری «ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر» به منظور حسّاس سازی جامعه نسبت به حفظ سلامت افراد، خانواده و جوامع در مقابله با ویروس منحوس کرونا، فرصت مغتنمی است تا با تاکید بر اهمیّت و نقش بسیار مهم سلامت و ابعاد آن در رشد و تعالی کودکان و نوجوانان و نگاه مجدد به ظرفیت ها، دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخگویی منطقی و شایسته در جهت پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در چارچوب برنامه های منسجم همراه با سایر دستگاه ها در راه تحقق سلامت دانش آموزان عزیز گام برداریم.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با داشتن متخصصان خبره و برخورداری از مدیران و مراقبان سلامت مدارس، می تواند گام های بیشتر و بهتری در جهت ارتقای سلامت جامعه بردارد، اضافه کرد: چونکه هر یک از دانش آموزان هم اکنون بعنوان سفیر سلامت، خانواده ها را آگاه به مسائل و پیام های بهداشتی می نمایند و این گونه می توانند در آینده مجریان توانمند سلامت کشور باشند.
رویکرد «سواد سلامت» به مفهوم «ایجاد توانایی در درک مطالب بهداشتی»، یکی از راهکارهای بنیادین در توانمندسازی دانش آموزان، این «سفیران سلامت» به حساب می آید. ازاین رو، با عنایت به شعار «ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر»، عدالت در سلامت، به وسیله سفیران سلامت دانش آموزی در این شرایط از راه آموزش های غیرحضوری به همسالان انجام می شود.
او در آخر هم نوشت: این جانب ضمن ارج نهادن به شهدای مدافع سلامت و قدردانی از تلاشهای ارزشمند همه دست اندرکاران بخش سلامت کشور، آغاز هفته سلامت را تبریک می گویم و از خداوند متعال، سلامت، سعادت، سرور و توفیق روز افزون یکایک مراقبین سلامت، کارشناسان و همکاران حوزه بهداشت و سلامت در مدارس را تمنّا دارم.
منبع:

1400/02/04
21:13:15
5.0 / 5
575
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تخصص , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر