بعد از فرانسه و ایتالیا؛

چین فیلم تحریم شده وودی آلن را اكران می كند

چین فیلم تحریم شده وودی آلن را اكران می كند به گزارش کنکور هنر در حالیکه سینماهای آمریکا از اکران فیلم یک روز بارانی در نیویورک ساخته وودی آلن خودداری کردند، چین قصد نمایش فیلم را دارد.به گزارش کنکور هنر به نقل از ورایتی، مقامات چینی که معمولا برای انتخاب فیلمهای خارجی حساسیت زیادی به خرج می دهند، فیلم تحریم شده وودی آلن را از این امر مستثنی دانستند.
در حالی که چین فیلمی چون «سرزمین آوارگان» را به علت اظهارنظرهای کارگردان آن از نمایش در این سرزمین محروم کرده است، فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» وودی آلن اجازه اکران در بزرگ ترین بازار سینمایی جهان را به دست آورده است.
گرچه پیش تر فیلمهای «نیمه شب در پاریس» و «به سوی رم با عشق» وودی آلن در جشنواره بین المللی فیلم شانگهای به نمایش درآمده است اما «یک روز بارانی در نیویورک» نخستین فیلم آلن خواهد بود که امکان اکران سینمایی کامل در این کشور را کسب می کند.
به این ترتیب چین سومین کشور بزرگی خواهد بود که این فیلم وودی آلن را به نمایش درمی آورد. این در شرایطی است که نمایش سریال مستند «آلن در مقابل فارو» که بار دیگر ادعاهای قدیمی دختر خوانده آلن را ضد وی مطرح ساخت و اخیرا از شبکه اچ بی او انتشار یافت، بار دیگر این کارگردان کهنه کار را در مظان افترا قرار داد.
فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» در سال ۲۰۱۷ ساخته شد و با ادعاهای دختر خوانده آلن بلافاصله بازیگران فیلم از حضور در آن ابراز تاسف کردند و گریفین نیومن بازیگر فیلم دستمزدش را به خیریه بخشید. دیگر بازیگران فیلم شامل تیموتی شالامه، سلنا گومز و ربکا هال هم همین کار را انجام دادند.
وضعیت «یک روز بارانی...» در تابستان ۲۰۱۸ پیچیده تر شد و آمازون با متوقف کردن قراردادش با وودی آلن از اکران آن خودداری کرد. در نهایت سال ۲۰۱۹ وودی آلن از این کمپانی برای این قرارداد ۶۸ میلیون دلاری شکایت نمود و در نهایت با توافق با آن، حقوق توزیع فیلم را به دست آورد.
با این حال فیلم هیچگاه اکران گسترده ای در آمریکا نشد و بعد از نمایشی کوتاه مدت در چند سینما راهی سرویس آنلاین نمایش شد. این فیلم که با بودجه ۲۴ میلیون دلاری ساخته شد در نهایت فروشی ۲۲ میلیون دلاری را در بازارهای اروپا، آمریکای لاتین و آسیا تجربه نمود. آخرین جایی که فیلم اکران شد لهستان در تابستان ۲۰۱۹ بود و بعد از آن شروع پاندمی باعث توقف اکران شد.
چین می تواند به سادگی به بزرگ ترین بازار خارجی فیلم بدل شود و جای فرانسه و ایتالیا را که با فروش بالغ بر ۴.۲ میلیون دلار آز آن استقبال کرده اند، بگیرد.


منبع:

1400/02/04
20:45:07
5.0 / 5
988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر