31 اردیبهشت اختتام كلاس های ابتدایی ها

31 اردیبهشت اختتام كلاس های ابتدایی ها کنکور هنر: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نحوه ارزشیابی پایانی دوره ابتدایی را توضیح داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، حکیم زاده اظهار نمود: در شیوه نامه ای که هفته جاری نهایی خواهد شد، پیش بینی شده است که برای دوره ابتدایی و دوره متوسطه باتوجه به اقتضائاتی که دارند؛ دستورالعملی بصورت جداگانه ارسال شود.
وی ادامه داد: اختتام برگزاری کلاس ها و زمان آموزش سی و یکم اردیبهشت ماه خواهد بود و مدرسه تلویزیونی ایران هم تا آن زمان به ارائه آموزش ها خواهد پرداخت. معلمان و مدیران دوره ابتدایی ده روز فرصت دارند تا تاریخ ۱۰ خرداد نتایج پایانی ارزشیابی نوبت دوم را در کارنامه دانش آموزان ثبت کنند.
معاون آموزش ابتدایی با اشاره به اینکه در دوره ابتدایی ارزشیابی کیفی توصیفی بصورت فرایندی انجام می شود؛ اشاره کرد: بر طبق شواهد و اطلاعاتی که معلمان در طول سال تحصیلی بدست آورده اند و بر طبق ارزیابی های عملکردی که در آخر سال از دانش آموزان انجام می دهند، نتایج نهایی را ثبت خواهند کرد.
حکیم زاده درباب برگزاری ارزیابی عملکردی در دوره ابتدایی اظهار نمود: ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و باتوجه به شرایط متفاوتی که در مناطق مختلف کشور داریم برنامه ریزی می نماییم. در مناطق آبی که عمدتاً مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری هستند از قبل هم مصوبه ای برای برگزاری کلاس ها بصورت حضوری داشتیم و خوشبختانه هیچ مشکلی هم تا حالا ایجاد نشده است. ارزیابی عملکردی برای این دانش آموزان با تشخیص معلم بصورت حضوری است، اما در بقیه مناطق زرد و نارنجی و قرمز باتوجه به اعلام ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد شد. اما مشخصا در مناطقی که امکان برگزاری آزمون ها بصورت حضوری وجود نداشته باشد، اساسا با بهره گیری از بستر برخط این ارزیابی ها انجام می گیرد.
وی ضمن تاکید بر اهمیت ارزیابی عملکردی از میزان یادگیری دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی که مهارت های پایه سواد را یاد می گیرند، ابراز کرد: بر طبق این شیوه نامه برای این دانش آموزان علاوه بر معلمان، مدیران مدارس هم مسئولیت خواهند داشت که درباب تضمین یادگیری این دسته از دانش آموزان اطمینان حاصل کنند.
حکیم زاده اظهار داشت: اگر نتایج ارزشیابی ها در آخر سال تحصیلی نشان دهد دسته ای از دانش آموزان به هر دلیل، مثلا به سبب عدم همراهی موثر والدین؛ گرفتار مشکلاتی در یادگیری مهارت های پایه باشند، اساسا برنامه های جبرانی در نظر خواهیم گرفت.
ور در پاسخ به اینکه امتحانات در چه زمانی برگزار خواهد شد؟ نیز اظهار داشت: دوره ابتدایی ارزشیابی کیفی توصیفی دارد و به شکل سنتی آزمونی برگزار نخواهد شد و معلمان باتوجه به شواهد و اطلاعاتی که جمع آوری می کنند و ارزیابی عملکردی این کار را انجام می دهند.
حکیم زاده که با رادیو صحبت می کرد، اشاره کرد: کلاس ها تا اختتام اردیبهشت ادامه خواهد داشت و معلمان از آن به بعد ده روز فرصت دارند تا بتوانند نتایج ارزشیابی پایانی را ثبت کنند. لکن اگر برمبنای پروسه یادگیری نیاز به ارزیابی عملکردی مجدد در آخر سال وجود داشته باشد، در این دوره ده روزه امکان این کار فراهم خواهد بود.
وی در این زمینه که امتحانات نهایی چگونه خواهد بود؟گفت: باتوجه به تفاوتهایی که دوره ابتدایی و متوسطه در نحوه ارزشیابی دارند، همکاران مربوط حتما در فرصت مناسب بعد از نهایی شدن شیوه نامه امتحانات، مراتب را به اطلاع همگان خواهند رساند.
منبع:

1400/01/27
16:07:32
5.0 / 5
825
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر