برگزاری پویشی در مدارس برای بزرگداشت شعرا بعلاوه جزئیات

برگزاری پویشی در مدارس برای بزرگداشت شعرا بعلاوه جزئیات به گزارش کنکور هنر مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از برگزاری پویش ملی «ستارگان آسمان ادب» در مدارس سراسر کشور به مناسبت فرا رسیدن روز های بزرگداشت شعرا در تقویم رسمی خبر داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علی رمضانی، مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان این خبرگفت: در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران در ماه های فروردین و اردیبهشت چهار مناسبت بزرگداشت شاعران بزرگ کشور یعنی عطار نیشابوری، سعدی، فردوسی و خیام درج شده است.
وی ادامه داد: به این بهانه و به با هدف آشنایی هرچه بیشر دانش آموزان سراسر کشور با اشعار و زندگی این مفاخر ادبی وزارت آموزش و پرورش با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اولین پویش ادبی «ستارگان آسمان ادب» را از تاریخ 25 فروردین ماه جاری تا 28 اردیبهشت ماه برگزار می نماید.
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در این پویش دانش آموزان می توانند در سه قالب پادکست، ویدئو کست و نقالی نسبت به بازخوانی و دکلمه اشعار این شاعران بزرگ اقدام نموده و آثار خویش را از راه بسترمجازی «شاد» برای دبیرخانه های این جشنواره ارسال نمایند.
رمضانی همینطور ضمن اشاره به اینکه دبیرخانه دریافت آثار این پویش در پنج کانون فرهنگی تربیتی در استانهای خراسان رضوی و فارس و در شهرستانهای نیشابور، مشهد شیراز و گناباد واقع شده است اظهار داشت: دانش آموزان همینطور می توانند در باره زندگی و شعر این مفاخر ادبی هم به تولید محتوا پرداخته و آثار خویش را برای دبیرخانه های تخصصی ارسال نمایند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، رمضانی در انتها افزود در این پویش ادبی به علت همزمانی با ماه مبارک رمضان بخش ویژه « تجلی قرآن و رمضان در شعر فارسی » هم در نظر گرفته شده است که دانش آموزان می توانند اشعار متناسب با مضامین قرآنی و معرفتی در رابطه با قرآن و ماه رمضان را در کلیه اشعار فارسی جستجو نموده وآثار خویش را در چارچوب های تعیین شده برای دبیرخانه بخش ویژه پویش که کانون فرهنگی تربیتی نرگس شهرستان گناباد واقع شده است از راه بستر شاد ارسال نمایند.
منبع:

1400/01/24
14:44:28
5.0 / 5
1033
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر