بهبود فضاهای آموزشی مناطق محروم با تشكیل قرارگاه جهادگران مدرسه ساز

بهبود فضاهای آموزشی مناطق محروم با تشكیل قرارگاه جهادگران مدرسه ساز رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن اشاره به راه اندازی «قرارگاه جهادگران مدرسه ساز» اظهار داشت: تشکیل این قرارگاه باعث انسجام و هماهنگی بیشتر فعالیتهای جهادی مدرسه سازی در مناطق محروم کشور می شود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، دکتر مهراله رخشانی مهر با اشاره ارتباط و تعاملات گسترده سازمان بسیج سازندگی با سازمان نوسازی مدارس کشور ابراز امیدواری کرد: تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه ساز ثمرات و برکات زیادی در رفع محرومیت های آموزشی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه سوابق همکاری خوب مجموعه نیروهای بسیجی و گروه های جهادی با موضوعات آموزش و پرورش بخصوص در بحث فضاهای آموزشی و بازسازی مدارس ما را به تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه ساز ترغیب کرد اظهار داشت: با تشکیل این قرارگاه می توانیم در ساماندهی و بهبود وضعیت فضاهای آموزشی در مناطق محروم با هم افزایی منسجم ترو هدفمندتر حرکت نماییم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مدارس کشور با همت و مشارکت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است، اضافه کرد: در سالهای اخیر با رشد چشم گیر مشارکت خیرین و تأمین و تخصیص اعتبارات توانستیم جهش قابل توجهی را در تأمین و استانداردسازی فضاهای آموزشی داشته باشیم.
رخشانی مهر افزود: خیّرین مدرسه ساز در هشت سال گذشته، ۸ هزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی تعهد کردند و ۴ هزار میلیارد تومان هم از جانب دولت برای تکمیل پروژه های خیری اختصاص یافته است؛ به نحوی که هیچ پروژه رها شده و نیمه تمام خیری در کشور نداریم و برای سال ۱۴۰۰ هم ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبارات دولتی برای این بخش مصوب شده است که انشاالله تخصیص خواهد یافت.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهارکرد: شروع کار قرارگاه اتفاق خوبی است و با اساسنامه جامع، منسجم و دقیق خود می تواند در دست یابی به اهداف پیشبینی شده با حمایت جامعه خیرین مدرسه ساز و بهره گیری از تجربه بیست و دوساله این نهاد مردمی موفق باشد.
رخشانی مهر با اشاره به اینکه ما بعنوان بخشی از آموزش و پرورش باید نقش خویش را در پرورش ایفا نماییم، تصریح کرد: نباید کار خویش را تنها به ساخت بناها و فضاهای آموزشی محدود نماییم، بلکه سهمی هم در فرهنگ سازی و مباحث تربیتی کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ جهادی و اقدامات نیکوکارانه داشته باشیم که پشتیبانی از فعالیت گروه های جهادی و توسعه فرهنگ مشارکت در امور خیر از این قسم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، وی تصریح کرد: هدف از تاسیس قرارگاه جهادگران مدرسه ساز رویکرد تربیتی، توسعه و انسجام بخشی به فعالیتهای داوطلبانه جهادی و بحث انسان سازی در کنار رفع مشکلات فضاهای آموزشی است و هیچگاه به دنبال مسائل اعتباری و پیمانکاری نیستیم و اعتقاد ما بر این است که نتیجه حمایت امروز ما از گروه های جهادی در آینده روشن و مشخص خواهد شد، همانطور که در حوادث و بحران های اخیر همچون سیل سال ۱۳۹۸ خیلی از مسائل و مشکلات پیش آمده با همت و همراهی گروه های جهادی حل و فصل شد.1400/01/17
12:26:21
5.0 / 5
1036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر