ارسال به روز رسانی سند تحول بنیادین به ریاست جمهوری برای دریافت تاییدیه

ارسال به روز رسانی سند تحول بنیادین به ریاست جمهوری برای دریافت تاییدیه دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش اظهار داشت: همه مردم و دستگاهها برای داشتن آینده ای بهتر و امیدبخش در جامعه، باید در آموزش و پرورش مشارکت فعال و سازنده داشته باشند چون تنها راه بهبود شاخصهای زندگی اجتماعی از راه آموزش و پرورش با کیفیت، اثربخش، اثرگذار و کارآمد میسر است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، دکتر محمود امانی ضمن اشاره به برنامه های مهم دبیرخانه شورایعالی در سال ۱۴۰۰، اضافه کرد: با عنایت به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری که به طبع آن تغییراتی هم در دستگاهها رخ خواهد داد، ازاین رو کارها نباید بر زمین بمانند بلکه باید با جدیت و برنامه ریزی و پیگیری مناسب کارها و برنامه ها به سامان برسند.
امانی اظهار نمود: یکی از مهم ترین کارهایی که ما باید در دبیرخانه شورایعالی آموزش و پرورش انجام دهیم، بحث به روز رسانی سند تحول بنیادین است که مقدمات کار انجام شده و ماده واحده آن هم در شورایعالی به تصویب رسیده و برای تایید رئیس جمهور ارسال شده است. برای انجام این کار کمیسیون برنامه درسی را مامور کرده ایم تا تایید نهایی ماده واحده مذکور، با تشکیل کارگروه های تخصصی روند انجام کار را پیگیری کنند.
دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش افزود: دومین کار مهم ما در دبیرخانه شورایعالی، ماده واحده جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش است که باید شاخص ها، ضوابط وشرایط جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش تدوین شود. الحمدالله این کار هم با تشکیل کارگروهی از افراد متخصص و با تجربه به نقاط خیلی خوبی رسیده است و امیدواریم بزودی طرح آن به پایان برسد و برای تصویب به صحن علنی شورایعالی عرضه شود.
وی ضمن اشاره به کار مهم و اساسی دیگر دبیرخانه شورایعالی اظهار داشت: بخش محتوای حوزه های درسی یادگیری – یاددهی است که این کار در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در حال انجام می باشد و به محض اینکه به دبیرخانه شورایعالی ارسال گردد، کار بررسی کارشناسی آن آغاز می شود.
امانی افزود: تلاش ما این است که محتوای حوزه های یادگیری – یاددهی به کف مدرسه بیاید تا بتواند مثمر ثمر باشد و اگر این محتوا شکل بگیرد، مأموریت سایر بخش ها هم مشخص و معین خواهد شد.
دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش ضمن اشاره به چهارمین برنامه مهم و اساسی دبیرخانه شورایعالی ابراز کرد: برنامه اصلی ما ارتقاء عملکرد دبیرخانه شورایعالی آموزش و پرورش بعنوان مرجع سیاستگذاری نظام تعلیم و تربیت کشور است و برای افزایش نقش شورایعالی در بهبود وضعیت آموزش و پرورش کشور باید تلاش نماییم و به شکل جدی وارد کار کنشگری شویم، چون هدف ما در شورایعالی بهبود و تسهیل روند کاری آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم است.
وی ادامه داد: مبحث دیگری که باید به آن توجه جدی شود، مساله اقتصاد متصل به آموزش و پرورش است که در شعار سال مقام معظم رهبری هم به آن اشاره شده است، باید ببینیم ما در آموزش و پرورش چطور می توانیم به رفع موانع تولید؛ اقتصاد و اشتغال کشور کمک نماییم و چگونه می توانیم از آنان برای مشارکت در امر آموزش و پرورش و شادابی مدارس کمک بگیریم.
دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش تصریح کرد: مدرسه در سند تحول بنیادین خیلی مورد توجه قرار گرفته و حیطه های مختلفی را هم برای آن تعریف و مشخص شده است همچون تنوع بخشی به محیط های یادگیری، افزایش موقعیت های یادگیری، چند تالیفی و....
امانی عنوان کرد: اگر بتوانیم نظام تعلیم و تربیت را از تنگ نظری های مختلف خلاص نماییم بزرگترین کار را برای اصلاح آموزش و پرورش کشور انجام داده ایم.
وی ضمن اشاره به مبحث مهم و حساس مشارکت و ترویج روحیه کنشگری در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همه مردم و دستگاهها برای داشتن آینده ای بهتر و امید بخش در جامعه، باید در آموزش و پرورش مشارکت فعال و سازنده داشته باشند چون تنها راه بهبود شاخصهای زندگی اجتماعی از راه آموزش و پرورش با کیفیت، اثربخش، اثرگذار و کارآمد میسر است. طراحی الگوی مناسب برای مشارکت در امر تعلیم و تربیت یک مبحث مهم و اساسی است که باید روی آن کار کارشناسی دقیق و تخصصی صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورایعالی آموزش و پرورش؛ دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش در انتها تصریح کرد: باید دست به دست هم دهیم تا شورایعالی آموزش و پرورش بتواند نقش کلیدی و راهبری نظام تعلیم و تربیت را به نحو احسن انجام دهد.1400/01/16
11:28:02
5.0 / 5
697
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تخصص , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر