هیچ كس بعد از این نمی تواند در آموزش و پرورش تدریس كند، مگر صلاحیت حرفه ای كسب كند

هیچ كس بعد از این نمی تواند در آموزش و پرورش تدریس كند، مگر صلاحیت حرفه ای كسب كند وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: هیچ حرفه ای به اندازه معلمی، ظرفیت ایجاد خلاقیت و تأثیرگذاری به جهت اندازه، عمق، موضوع و مخاطب را ندارد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، بامداد امروز محسن حاجی میرزایی در نشست تخصصی با نمایندگان دبیران و آموزگاران استان خراسان رضوی که در مشهد انجام شد اظهار داشت: نشست های تخصصی با معلمان، می تواند گره گشای مسائل و تنگناهای تعلیم و تربیت باشد، در چنین اجتماعاتی امیدهای من پُر رنگ می شود و دشواری ها رنگ می بازد و بر این باور می شوم که قافله تعلیم و تربیت، با پشتوانه نیروهای با انگیزه و با درایت، مسیرهای پُر فراز و نشیب را به نحو مطلوبی، پشت سر می گذارد.
وی با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت، دغدغه نمایندگان معلمان است و این مهم، بسیار باارزش است، اظهار داشت: یکی از لطمه هایی که سازمان ها با آن روبه رو می شوند این است که ماموریت ها رنگ می بازد؛ لیکن شما در آموزش و پرورش خراسان رضوی، نشان دادید که به اهداف دستگاه تعلیم و تربیت توجه دارید و این مساله برای شما اهمیت دارد.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که بی شک آینده کشور در پرتو کوشش های نظام تعلیم و تربیت شکل می گیرد و هر تحولی مترتب بر یادگیری است، اضافه کرد: شخصیت و هویّت آدمی، نحوه مواجهه او با دنیای بیرونی و توانایی اندیشیدن، در دوره یادگیری، شکل می گیرد.
حاجی میرزایی با تاکید بر این که هیچ کس بعد از این نمی تواند در آموزش و پرورش تدریس کند، مگر صلاحیت تعلیم و تربیت را کسب کند، اظهار داشت: «صلاحیت حرفه ای تدریس»، فراتر از مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هیچ حرفه ای به اندازه معلمی، ظرفیت ایجاد خلاقیت و تأثیرگذاری به جهت اندازه، عمق، موضوع و مخاطب را ندارد، اظهار داشت: پایدارترین تحول و مادر تمام تحول ها، تحولی است که در انسان اتفاق می افتد، این شغل پایانی ندارد و معلمان، دائما می توانند صلاحیت های خودرا گسترش دهند.
وی با اشاره به این که مهم ترین رکن سند تحول بنیادین داشتن معلم متفاوت می باشد و سند باید ظرفیت خودرا در تحقق صلاحیت های حرفه ای معلمان آشکار سازد، اظهار داشت: حالا در برخورد با بزرگ ترین چالش آموزشی قرارگرفته ایم، این شرایط با تمام مصائبی که داشت، امکان ها و ظرفیت های فوق العاده ای را در اختیار ما قرار داد که باید از آنها به بهترین شکل استفاده نمائیم.
وزیر آموزش و پرورش در آخر با تاکید بر این که انعطاف در روش ها و الگوهای تدریس و داشتن نوآوری، اصل ملی و جهانی است، اظهار داشت: همانطور که هیچ چیز جای مدرسه را نمی گیرد، هیچ پرده و صفحه نمایشی جای معلم را نخواهد گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گفتنی است؛در ابتدای این جلسه نمایندگان دبیران و آموزگاران مقاطع مختلف تحصیلی استان خراسان رضوی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.1400/01/15
23:58:02
5.0 / 5
624
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تخصص , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر