جزییاتی بیشتر از برگزاری جشنواره معلمان هنرمند

جزییاتی بیشتر از برگزاری جشنواره معلمان هنرمند مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به برگزاری جشنواره ملی معلمان هنرمند اظهار داشت: برگزاری مسابقات در اشکال و فرم های متنوع از دیرباز یکی از اهرم های ابراز وجود در جوامع بشری و به صورت سازمان یافته تر و منسجم در سازمان های آموزشی و تربیتی بوده و هست.


علی رمضانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: دنیای پیچیده، شتابزده و توام با خمیرمایه های علمی امروز آنچنان ساختارها و سازمان های آموزشی و تربیتی را تحت تاثیر قرار می دهد که لزوم بازنگری و به روز سازی مستمر برنامه ها و فعالیتهای روزمره را امری بدیهی و لازم کرده است.
وی افزود: یکی از خصوصیت های نظام آموزشی نوین و پیشرفته توجه جدی به نیازهای متنوع مخاطبان و تمهید مقدمات برای بروز و ظهور توانمندی ها و استعدادهای معلمان است. برگزاری مسابقات در اشکال و فرم های متنوع از دیرباز یکی از اهرم های ابراز وجود در جوامع بشری و به صورت سازمان یافته تر و منسجم در سازمان های آموزشی و تربیتی بوده و هست.
رمضانی بیان نمود: اوقات فراغت حین آموزش معلمان فرصتی است مغتنم برای برنامه ریزی، استعداد سنجی و کوشش برای بروز خلاقیت ها و ابتکارهای فرهنگی و هنری جامعه فرهنگیان، سوق دادن معلمان برای حضور در مسابقات و جشنواره های فرهنگی و هنری و عرضه توانمندی های خود، فرآیندی آموزشی تربیتی است که می تواند سبب ایجاد شادی و نشاط بیشتر برای تاثیرگذاری آموزش باشد. مجموعه مسابقات فرهنگی و هنری هم که در آموزش و پرورش ایران اسلامی در شکل نوین خود عمری بیشتر از سی و چند سال در بخش دانش آموزان دارد عرصه ای مهیا برای تضارب اندیشه های فرهنگی و هنری، بروز و ظهور استعدادها و شکوفایی توانایی های دانش آموزان در طول سالیان متمادی بوده و هنرمندان و فرهیختگان فراوانی را به جامعه ایران اسلامی هدیه کرده است.
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با بهره مندی از ظرفیت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با استناد به آئین نامه سال ۸۵ شورایعالی انقلاب فرهنگی و مصوبه پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای بنیادی ملی نخبگان (منطقی کردن و تعریف شاخصهای علمی، استانداردسازی معیارها و فرایندهای شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای برتر هر بخش) و برنامه های ابلاغی سال ۹۹ وزارت آموزش و پرورش فعالیت های فوق برنامه، با تاکید بر تقویت نقش تربیتی و مشارکت مؤثر مدیران و معلمان در تدوین و اجرای برنامه ها و فعالیت ها) با تکیه بر کد فعالیت ۸ - ۲، جشنواره های فرهنگی و هنری معلمان هنرمند با رویکرد نوین و مبتنی بر آموزش مهارت و بر مبنای صدمه شناسی های مکرر با نگاهی متعالی و به منظور توانمندی های بی نظیر جامعه فرهنگی و هنری معلمان همینطور جلب توجه نگاه نهادها و سازمان های همسو در عرصه های فرهنگی و هنری به بزرگترین رویداد فرهنگ و هنر در کشور همینطور تلاشی برای تسهیل مقدمات عرضه آثار فاخر فرهنگی و هنری معلمان بعنوان محصولات قابل استفاده و طراز جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.
وی اهداف برگزاری جشنواره را
۱. جربان سازی و بستر سازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ اسلامی، انقلابی، ملی و بومی
۲. تقویت مبانی فکری، فرهنگی و هنری معلمان
۳. ایجاد زمینه تحرک، پویایی، نشاط و شادابی بیشتر معلمان از راه رقابت های سازنده و تعالی بخش
۴. ایجاد فضای همدلی، هم افزایی، تعامل فرهنگی و اجتماعی و تبادل دانش و مهارت بین معلمان
۵ - شناسایی معلمان علاقمند به فعالیتهای فرهنگی و هنری و ایجاد بسترهای لازم برای ارتقای دانش، بینش و مهارت های آنان
۶ - ارج گذاری و معرفی توانمندی ها و مهارت های علمی، ادبی و هنری معلمان
۷ - توسعه و تعمیق فعالیتهای جمعی و گروهی و جذب حداکثری معلمان در فعالیتهای فرهنگی و هنری
۸ - فراگیر سازی و مردمی کردن فعالیتهای فرهنگی و هنری معلمان
۹ - استفاده از ظرفیت معلمان هنرمند در جهت اهداف برنامه درس ملی و فعالیتهای تربیتی
۱۰ - تکریم و نکوداشت معلمان هنرمند بعنوان سرمایه های معنوی و پرارزش نظام تعلیم و تربیت؛ اعلام نمود.
رمضانی شرکت کنندگان این جشنواره را معلمان تمام دوره های تحصیلی شاغل در آموزش و پرورش (رسمی، پیمانی، قراردادی، حق التدریس)، تمامی کارکنان و کارشناسان اداری، مدیران، معاونان، مربیان، مشاوران تربیتی تحصیلی و شغلی هم شامل هستند، همینطور معلمان مدارس غیر دولتی که امسال در مدارس غیر دولتی شاغلند، اعلاک کرد.
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش نمایه رشته های جشنواره را رشته های آفرینش های ادبی، رشته های نقد ادبی و هنری، رشته های رسانه و فضای مجازی، رشته های هنرهای آوایی، رشته های هنرهای نمایشی و رشته های هنرهای تجسمی عنوان نمود.1399/12/23
12:10:37
0.0 / 5
1235
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر