وزیر آموزش و پرورش:

روزانه تا هفتصد هزار ارتباط زنده در سامانه شاد برقرار می شود

روزانه تا هفتصد هزار ارتباط زنده در سامانه شاد برقرار می شود به گزارش کنکور هنر آذربایجان شرقی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به راه اندازی سامانه شاد اظهار داشت: روزانه تا هفتصد هزار ارتباط زنده در این سامانه برقرار می شود.


محسن حاجی میرزایی دوشنبه ۱۸ اسفندماه، در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، با اشاره به چالش های کرونا بعنوان بزرگترین چالش قرن، اضافه کرد: در جریان این چالش، فرآیندهایی که در سالهای گذشته فراهم شده بود، تعطیل شد، اما ماموریت یادگیری و آموزش تعطیل بردار نبود.

وی با اعلان اینکه باید در وضعیت کرونائی تدابیر مناسب اندیشیده می شد، اظهار نمود: در این رابطه ابتدا به تلویزیون متوسل شدیم و در ادامه جهت ارزیابی بهتر، به فکر ایجاد یک سامانه افتادیم.

وی با تاکید بر اینکه مهم ترین کارکرد سامانه شاد، ایجاد انسجام در شبکه گسیخته معلمان و دانش آموزان بود، افزود: تمام محتوای آموزشی در تمام پایه های تحصیلی را در این سامانه تولید و عرضه کردیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با شبکه شاد، دسترسی به آموزش باکیفیت و آموزش معکوس در سراسر کشور توزیع شد، اظهار داشت: در این سامانه، مدیران با معلمان و معلمان با دانش آموزان ارتباط گرفتند.

وی با اعلان اینکه از زمان راه اندازی سامانه شاد تاکنون، بیش از 26 میلیارد پیام و 10 میلیارد فایل آموزشی مبادله شده است، اشاره کرد: در این رابطه، تنها در یکی از شهرهای آذربایجان شرقی، 20 هزار محتوای آموزشی تولید شده است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش مجازی نمی تواند جایگزین آموزش حضوری باشد، اضافه کرد: هر زمان که نگرانی ها برطرف شود آموزش حضوری را از سر می گیریم.

حاجی میرزایی در ادامه، توجه به کیفیت نیروی انسانی و سرمایه گذاری در حوزه یادگیری را یکی از معیارهای حکمرانی شایسته دانست و اظهار داشت: تمامی تحولات پایدار اجتماعی، مرهون جریان آموزش و یادگیری است.

وی اظهار داشت: برای دست یابی به پیشرفت پایدار باید آموزش و پرورش را در کانون توجه قرار داده و همه اجزای تفکیک شده توسعه و پیشرفت را حول محور یادگیری جمع نماییم.

به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش در بهش دیگر سخنانش، با اشاره به فاکتورهای ارزیابی عملکرد استان در حوزه آموزش و پرورش، خواهان تلاش بیشتر برای رفع نقاط ضعف استان شد.

وی افزود: نسبت تعداد دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای در آذربایجان شرقی، در مقایسه با متوسط کشوری، نسبتاً خوب بوده و برای رسیدن به هدف گذاری 50 درصدی در این عرصه، نیازمند تلاش بیشتر و حمایت شورای آموزش و پرورش هستیم.

وی در خاتمه از مشارکت خیران استان در امر مدرسه سازی، خصوصاً در شهرستان ملکان قدردانی کرد و اظهار داشت: طرح آجر به آجر برای سهیم شدن آحاد جامعه در این امر مهم اجرا می شود.
منبع:

1399/12/19
14:57:54
0.0 / 5
906
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر