محسن اسلام زاده با مهر مطرح كرد؛

هزارتوی پیشرفت از تركیه تا چین

هزارتوی پیشرفت از تركیه تا چین به گزارش کنکور هنر محسن اسلام زادهدرباره مجموعه مستند هزارتوی پیشرفت با رویکرد اقتصادی که از شبکه سه در حال پخش است توضیحاتی ارائه نمود.


دریافت 19 MB
محسن اسلام زاده مستندساز درباره ساخت مجموعه ای با نام «هزار توی پیشرفت» که این شب ها از آنتن شبکه سه سیما در حال پخش است به خبرنگار مهر بیان نمود: «هزار توی پیشرفت» مجموعه سه قسمتی است که چون هر قسمت ۵۲ دقیقه است در ۲ شب پخش می شود و در مجموع در ۶ شب روی آنتن می رود.
وی افزود: این مجموعه نگاهی به نکات مثبت و منفی کشورهای روسیه، چین و ترکیه دارد و به بخش هایی از اقتصاد آنها می پردازد که واکاوی آنها می تواند چراغ راهی برای کشور ما باشد و دانستن این نکات برای اقتصاد ما لازم است.
اسلام زاده خاطرنشان کرد: در بخشی از این مجموعه مستند، نظریه اقتصاد مقاومتی به اساتید مطرح اقتصاد این سه کشور عرضه می شود و در مقابل نظرات آنها را هم بازتاب می دهیم.

این مستندساز ضمن اشاره به زمان تولید این مجموعه اظهار داشت: تولید این مجموعه سه سال طول کشید چون می خواستیم با افراد طراز اول این کشورها گفتگو نماییم. به صورت مثال با معاون سابق بانک جهانی و یا اعضا و مدیرکل حزب کمونیست مصاحبه کردیم و با استادانی از دانشگاه های پکن و شانگهای گفتگو داشتیم. ایده این کار از حجت الله عبدالملکی و محمود عزیزی پژوهشگر بود.
اسلام زاده درباره مخاطب این مستند اظهار داشت: این مجموعه برای مخاطب عام اساسا جذاب است چون برای تلویزیون ساخته شده است ولی جامعه هدف آن نخبگان، سیاستگذاران و دولتی ها هستند و بحث های مهمی در آن مطرح می شود. سیاست درهای باز اقتصادی که در چین داغ است یا مبارزه با تحریم در قسمت روسیه و جهانی سازی از منظر ترکیه همچون این مباحث است.
وی افزود: روایت های در ارتباط با هر کشور با عنوانی متفاوت پخش می شود. عنوان قسمت های ترکیه «بخت آزمایی در سرزمین کودتا»، روسیه با عنوان «زندگی بدون پنیر فرانسوی» و چین با عنوان «راز اژدهای زرد» است.
این مستندساز در انتها درباره زمان حضورش در هر یک از این کشورها بیان نمود: در هر کشور حدود ۲ هفته حضور داشتیم و با طیف های مختلف ارتباط گرفتیم و حدود ۳۵ تا ۴۰ نفر مصاحبه داریم.
مستند «هزارتوی پیشرفت» هر شب ساعت ۲۰ از شبکه ۳ پخش می شود.

1399/12/12
10:08:04
0.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر