دانش آموزان استثنایی را ایزوله نكنیم

دانش آموزان استثنایی را ایزوله نكنیم به گزارش کنکور هنر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور اظهار داشت: رویکرد ˮتلفیقی فراگیرˮ برای آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنار دانش آموزان عادی در سال های اخیر ۸۲ برابر افزوده شده است اما هم چنان در کیفیت آن مشکل داریم. نباید این دانش آموزان را ایزوله کرد و تا جایی که امکان دارد باید در مدارس عادی درس بخوانند. نباید مدرسه نابینایان یا ناشنوایان مگر در موارد خاص داشته باشیم چونکه رفاه جامعه را باید از رفاه در مدارس شروع کرد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در کنفرانس آنلاین "امور اجتماعی در برنامه هفتم توسعه" به بیان پیشنهاداتی برای آموزش و پرورش استثنائی در طراحی برنامه هفتم توسعه پرداخت و اظهار نمود: معتقدیم همچنان مبحث عدالت آموزشی مهم ترین جلوه عدالت است و هرچقدر جامعه ای فرصت های استانداردتری در بحث یاددهی و یادگیری داشته باشد عدالت بیشتری را تجربه می کند.

وی ادامه داد: عدالت آموزشی سه قلمرو در نظام آموزش و پرورش دارد که شامل عدم تعادل آموزشی منطقه ای، عدم تعادل آموزشی مدرسه ای و عدالت دیجیتالی در فضای آموزشی است. باید با رویکرد عدالت دولت را مکلف نماییم در برنامه توسعه هفتم استاندارد سازی نظام آموزش و پرورش عمومی و استثنایی را فراهم آورد. همینطور باید این نکته را در نظر گرفت که آموزش و پرورش استثنائی در تمام ابعاد نیازمند ۸ تا ۱۰ برابر استانداردهای بیشتری است.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود به اجبار دولت و دستگاه ها در تدوین سند جامع مداخلات به هنگام طلایی اشاره و خاطرنشان کرد: ما از بدو خلقت در تعلیم تربیت دانش آموزان مسئولیم و از زمانی که دانش آموزان احتیاج به مداخله دارند باید ورود نماییم، در این راستا نیازمند تربیت نیروی انسانی و تقویت اجبار به غربالگری و اشتراک نتایج غربالگری در نهادهای مختلف با یکدیگر برای شناسایی به هنگام اختلالات ژنتیکی هستیم.

او در آخر اظهار داشت: نگاه جدی به تکنولوژی های جدید و مناسب سازی آن بخصوص برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در طراحی برنامه توسعه هفتم بسیار حائز اهمیت می باشد، ما باید مناسب سازی فناوری ها را به صورت جد هم برای دوران کرونا و هم برای بعد از کرونا مد نظر قرار دهیم.

منبع:

1399/11/29
23:06:53
0.0 / 5
1063
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر