غلامرضا موسوی :

افزایش سینماهای مردمی فجر لطمه ای به اكران عمومی آثار نمی زند

افزایش سینماهای مردمی فجر لطمه ای به اكران عمومی آثار نمی زند رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران تاکید کرد: افزایش سالن های سینمایی برای اکران مردمی فیلمهای این دوره از جشنواره فیلم فجر، لطمه ای به اکران عمومی فیلمها نخواهد زد.غلامرضا موسوی رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اکران مردمی فیلمهای حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: سال جاری با عنایت به اجرای پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت و شیوه نامه هایی که عرضه شده است، حداکثر تعداد تماشاچیانی که می توانند فیلم را در یک سالن ببینند ۳۰ درصد ظرفیت آن سالن است، یعنی در حقیقت هر سه سانس می شود یک سانس کامل. ازاین رو نمایش فیلم در شهرستان ها مانند تهران است، یعنی همانطور که در تهران تعداد سالن ها اضافه شده اما تعداد تماشاچیان همان روال سابق را دارند، در شهرستان ها هم همین گونه است.
وی افزود: در شهرستان ها هم تعداد سالن ها به خاطر شرایط کرونا اضافه شده و برپایه شیوه نامه های انتشار یافته دفتر جشنواره فیلم فجر مجبور به رعایت این پروتکل ها است. به همین جهت درست است که تعداد سینماها افزوده شده اما در مجموع تعداد کسانی که می توانند در جشنواره فیلم ببینند، در همان مقیاس سابق هستند و از افزایش سینماها برای رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده می شود. بنابراین این اکران ها لطمه ای به اکران عمومی نمی زند.
رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران بیان نمود: آقای انتظامی رئیس سازمان سینمایی دستور داده است کلیه فروش بلیت ها از راه سمفا باشد، در چنین شرایطی سالن ها بسته به استقبال مردم نمی توانند بلیت بفروشند، با عنایت به این دستور مخاطبان باید از این طریق بلیت خریداری کنند، سالن های سینمایی هم با تکمیل ظرفیت ۳۰ درصدی دیگر نمی توانند بلیت بفروشند چون که نسبت به جشنواره فیلم فجر متعهد هستند.
وی تصریح کرد: البته اگر بلیت فروشی به صورت فیزیکی انجام می شد، در برخی از موارد صاحبان سینماها در شرایطی قرار می گرفتند که مجبور به افزایش فروش بلیت بودند، ولی اکنون با عنایت به فروش اینترنتی دیگر امکان فروش بلیت اضافی نیست.
این تهیه کننده سینما تصریح کرد: هم اکنون به صورت متوسط هر فیلم سینمایی در شهرها و استان ها سه سانس نمایش فیلم دارد، البته این امکان وجود دارد که بسته به مخاطب در یک استان نمایش یک فیلم به ۲ سانس هم برسد، اما بیشتر از ۳ سانس نیست.
موسوی در انتها اظهار داشت: معمولاً یک بودجه ای برای فروش بلیت های بخش مردمی جشنواره در نظر گرفته می شود، سال جاری هم با عنایت به شرایط کرونا، فروش بلیت و استقبال مورد نظر، بودجه ای در این حوزه در نظر گرفته شده است که می توان گفت مبلغ حداقلی را از فروش بلیت به صاحبان آثار پرداخت می کنند.

1399/11/18
21:20:36
0.0 / 5
1134
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر