وزیر آموزش و پرورش:

امام خمینی(ره) یك معلم بود

امام خمینی(ره) یك معلم بود به گزارش کنکور هنر وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه امام خمینی(ره) یک معلم و وجه معلمی ایشان، وجهی برجسته بود، اظهار نمود: امام خمینی به ملت ها آموخت مستکبرانی که حقوق انسان ها را نادیده می گیرند ناتوان تر از ایستادن در مقابل اراده انسان آگاه و هوشیار هستند.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا محسن حاجی میرزایی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری دختران امروز و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره که به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت مقام زن در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، با تبریک تقارن این ایام اظهار داشت: جایگاه زن بعد از انقلاب اسلامی و در جمهوری اسلامی ارتقا یافته است و با رهنمودهای امام خمینی(ره) زنان در صحنه های مختلف اجتماعی حضور پیدا کرده اند و نگرش جامعه به حضور زنان در اجتماع تحول مثبت شایان توجهی پیدا کرد.

وی افزود: امام خمینی(ره) یک شخصیت بزرگ بود. ایشان فقیه، عارف، مجاهد، حکیم، عالم و سیاستمداری با خاصیت های بارز رهبری و محبوب قلوب مردم بود.

وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اهمیت مقام معلم اظهارکرد: امام خمینی(ره) یک معلم بود و وجه معلمی ایشان، وجهی برجسته بود برای اینکه معلمی تاثیرگذارترین شغل در جامعه، تمدن ساز و تصویرکننده جریان یادگیری است بطوریکه کیفیت و کمیت یادگیری جامعه را در سطح فردی و اجتماعی تعیین می کند و بنایی که معلم معماری می کند رفیع تر، استوارتر و پایدارتر از هر بنایی است.

حاجی میرزایی در ادامه اظهار داشت: امام (ره) در عرصه یادگیری جامعه تحول بزرگی به وجود آورد. آموزه های ایششان عمیق و موثر بود و جامعه ای سرگشته، حیران، تضعیف و تحقیر شده و ناتوان را به جامعه ای توانمند و موثر تبدیل کرد و این موارد از توانایی های عظیم این انسان بزرگ است. ایشان به ما آموخت که آنان که بر انسان ها سلطه یافته اند و انسان ها را در راه امیال حیوانی خود اسیر کرده اند و حقوق آنها را نادیده می گیرند ناتوان تر از آن هستند که در مقابل اراده انسان آگاه و هوشیار قد علم کنند.

وی با تشبیه بنیانگذار جمهوری اسلامی به حضرت ابراهیم (ع) اشاره کرد: وقتی امام خمینی(ره) تبر درهم شکستن بنیان جباران حاکم را به دست گرفت، جامعه نفسی تازه کشید و باورهای دینی مردم را طراحی کرد که این ناب ترین آموزه ای است که می تواند حیات جامعه و زندگی انسان ها را متحول کند، ضعف ها را به قدرت، حقارت ها را به عزت، وابستگی ها را به استقلال و حکومت شاهنشاهی را به جمهوری اسلامی تبدیل کند. این ها از دستاوردهای بزرگ امام(ره) است و تا زمانی که درک درستی از این آموزه ها داشته باشیم، عزیز و مقتدر هستیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی در آخر اظهار داشت: می توان شخصیت امام خمینی(ره) را از زوایای مختلف بررسی و با نتایج آن یادگیری های دیگری را در جامعه ایجاد کرد و روش های خلاقانه و بدیع ایشان را در طرح مفاهیم بلند در دستور کار قرار داد بدین سبب سفارش می کنم اندیشمندان تعلیم و تربیت به تحلیل شخصیت این بزرگمرد بپردازند.

منبع:

1399/11/18
10:24:39
0.0 / 5
898
تگهای خبر: آموزش , تصویر , جشنواره , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر