معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد:

برگزاری جشنواره فیلم فجر با ۳۰ درصد ظرفیت سالن ها در شیراز

برگزاری جشنواره فیلم فجر با ۳۰ درصد ظرفیت سالن ها در شیراز معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری جشنواره فیلم فجر با حفظ شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و 30 درصد ظرفیت سالن ها در شیراز آگاهی داد.بهروز مرامی جدیدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اعلام نمود: طبق روال سالهای گذشته جشنواره فیلم فجر برگزار می شود، اما امسال به سبب شرایط ناشی از کرونا برمبنای شیوه نامه های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا این رویداد سینمایی زمان بندی و اجرا می شود.
وی از اکران ۱۶ عنوان فیلم جشنواره در شیراز آگاهی داد و اظهار داشت: ۳ نوبت نمایش فیلم در طول جشنواره فیلم فجر شیراز خواهیم داشت.
مرامی با این وجود برگزاری جشنواره فیلم فجر در شیراز را منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا عنوان نمود و اظهار داشت: باتوجه به شرایطی که ستاد ملی مدیریت کرونا تعیین کرده است اقدام می نماییم.
معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تصریح اینکه حفظ سلامت شهروندان و علاقه مندان سینما در اولویت است، اظهار نمود: با توجه به این که مشاغل سینمایی و سالن های سینما برپایه تقسیم بندی ستاد ملی مبارزه و مدیریت کرونا از مشاغل رده ۳ به شمار می آید، اشاره کرد: کارهای سالن سینما در مناطق زرد و آبی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی مصوب ستاد بلامانع است، بنابر این نسبت به برگزاری بیستمین جشنواره فیلم فجر شیراز پی گیری و مکاتبات انجام شده است.
مرامی با این وجود اعلام نمود: سال جاری در حالی شاهد برگزاری جشنواره فیلم فجر در شیراز خواهیم بود که تفاوتی آشکار با دوره های پیشین دارد و آن هم به خاطر شرایط کرونائی است بنابر این ما موظفیم برای حفظ سلامتی مردم و تماشاگران نهایت تلاش را نماییم.
وی، افزود: همچون تغییرات به وجود آمده در برگزاری جشنواره فیلم فجر در شیراز استفاده از ۳۰ درصد ظرفیت سالن های سینمایی است، بطوریکه ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی حضور حداقلی تماشاگران را در سینماهای دوره بیستم جشنواره فیلم فجر در شیراز را شاهد خواهیم بود.
مرامی با اعلان اینکه عدم استفاده از ظرفیت کامل صندلی های سینماهای جشنواره محدودیت هایی را به دنبال خواهد داشت، اظهار داشت: بطور قطع قسمتی از علاقه مندان سینمای ایران خصوصاً جشنواره فیلم فجر نخواهند توانست در این دوره جشنواره حضور یابند.
معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس پیرامون برگزاری جشنواره تئاتر و موسیقی فجر در شیراز هم اعلام نمود: ما تابع قوانین و مصوبات ستاد استانی و ملی مدیریت کرونا هستیم و منتظر می مانیم تا مصوبات آنها برای برگزاری این رویدادها هم اعلام گردد.

1399/11/09
17:29:55
0.0 / 5
944
تگهای خبر: اجرا , تئاتر , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر