در یك نشست خبری تشریح شد؛

جزئیات فعالیت یك صنف جدید تهیه كنندگی

جزئیات فعالیت یك صنف جدید تهیه كنندگی کنکور هنر: نشست مطبوعاتی کانون رسانه های دیداری بعنوان صنف تازه تهیه کنندگان تلویزیونی و تولیدات فضای مجازی، با تشریح کارهای این کانون اجرا شد.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، نشست خبری کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری با حضور چند تن از اعضای هیات مدیره این کانون امروز ششم بهمن ماه انجام شد.
کوروش انصاری از تهیه کنندگان تلویزیون در ابتدای جلسه اظهار نمود: کانون تهیه کنندگان با تلاش تهیه کنندگان شکل گرفت و این جلسه اعلام رسمی شروع فعالیت کانون است.
علیرضا حائری مدیرعامل این کانون در سخنانی بیان کرد: ما حرکتی را از چهار سال پیش شروع کردیم البته مجید اوجی و ایرج محمدی هم در این فکر بودند و ما توانستیم عملاً این اتفاق را به صورت رسمی شکل دهیم. تهیه کنندگانی که در رسانه های دیداری فعالیت دارند در نهادهای رسمی عملاً تنها بودند و نهادها هم نمی دانستند چطور با تهیه کننده تعامل داشته باشند. ما قبل از این نامه نگاری هایی با رئیس صداوسیما و دیگر نهادها داشتیم که جهت راه اندازی این کانون مفید بود.

وی با اشاره به مشکلات معمول تهیه کنندگان عنوان کرد: در بسیاری موارد وقتی مقرر است نکته ای در برخورد با نهادها حل شود از تهیه کنندگان می خواستند با نماینده صنف صحبت کنند درحالیکه صنفی وجود نداشت و بنا بر این ما به این نتیجه رسیدیم که به یک تشکیلات برسیم. بدین سبب این کانون با حضور ۱۲ نفر شکل گرفت این تعداد انحصاری نیست و خیلی های دیگر به ما کمک کردند و گسترده هم خواهد شد.

امیر پروین حسینی از دیگر اعضای هیات مدیره درباره ضرورت شکل گیری این کانون عنوان کرد: کانون تشکیل شد تا همه بخش هایی را که رسانه های قدیم و جدید در حوزه تهیه و تولید فعالیت دارند و همین طور مشکلات صنفی را پوشش دهد.
همچنین امیرعباس حدسنی دیگر عضو هیات مدیره درباره گستردگی این کانون در حوزه کاری تهیه کنندگان صداوسیما و فراتر از آن اظهار نمود: دنیای تولیدات رسانه ای آنقدر گسترده است که دیگر نمی توان مرزبندی کرد. ما خودرا در بهره گیری از اعضا محدود نمی نماییم چون با اتفاقات مهمی در حوزه رسانه رو به رو هستیم.
وی افزود: ما صداوسیما را بعنوان هدف اصلی و با اهمیت ترین تهیه کننده تولید محتوا در نظر داریم. با این وجود نیاز به یک هم افزایی صنفی و ساماندهی در حوزه تهیه کنندگی داریم.
در ادامه حائری درباره اینکه چه کسانی می توانند تهیه کننده رسانه های دیداری محسوب شوند؟ بیان کرد: کسانی که با مدیریت نیروی انسانی، تجهیزات و منابع مالی برای تامین معیشت خود و همکارانشان مبادرت به تولید فایل صوتی و تصویری می کنند و تعداد قابل توجهی مخاطب داشته باشند، این افراد محدود به صداوسیما نیستند. ممکنست تهیه کننده با سرمایه گذاری خودش یا سفارش دهنده منابع مالی را تهیه نماید منتها انتشار اثر باید به مخاطب برسد و به جریان اقتصادی کشور رونق بدهد مورد توجه ماست.
پروین حسینی در ادامه درباره ضرورت شکل گیری کانون عنوان کرد: همه جای دنیا اتحادیه ها وجود دارند تشکل باید آنقدر قوی عمل کند که طبق قانون صدور مجوز و لغو مجوزها را صنف بدهد نه دولت، افق آینده کانون هم این است که همه کارهای در رابطه با حوزه خودرا خودش انجام دهد.
سپس اکبر تحویلیان از تهیه کنندگان باسابقه تلویزیون در این جلسه عنوان کرد: بحث تهیه کنندگی در ایران بیشتر مورد مناقشه بوده است تا در کشورهای دیگر و کانون باید بتواند این افراد را در کنار هم قرار دهد.
وی درباره یکی از رویکردهای کانون عنوان کرد: تولید در این عرصه بسیار وسیع و گسترده پیش می رود و باید فضا را برای صادرات محصولات فرهنگی مهیا نماییم که قسمتی از افق آینده این کانون است.
تحویلیان همین طور با اشاره به یک خط مشی پیگیری شده توسط کانون اظهار نمود: تلاش می شود محصولاتی که تولید می شود در برگیرنده فرهنگ، آیین، دین و رسوم کشور ما باشد.

حائری در ادامه درباره خدمات کانون نیز اشاره کرد: ما علاقمند هستیم همکاران را از نظر دانش مالی ارتقا دهیم. در کانون مشاور مالیاتی داریم که درباره مسائل مختلف از آنها کمک می گیریم. همین طور خدمات آموزشی داریم و جلسات مختلفی برای تهیه کنندگان برگزار می گردد.
وی با اشاره به برخی مشکلات مصداقی نیز اظهار داشت: دوستانی که کارمند رسمی صداوسیما نیستند مشکل بیمه دارند و فقط یک تشکل حرفه ای است که می تواند کمک نماید مشکلات این چنینی حل شود.
پروین حسینی یک دفعه دیگر با اشاره به گستردگی حوزه تهیه کنندگی در صداوسیما و شبکه خانگی به بودجه های کلان در شبکه خانگی اشاره نمود و اینکه فعالیت تهیه کنندگان این حوزه را نمی توان نادیده گرفت.
وی در آخر اظهار داشت: اینجا جای کسانی است که نمی توانند عضو خانه سینما شوند یا کارمند صداوسیما باشند چنین افرادی می توانند عضو کانون شوند.

1399/11/06
17:53:37
0.0 / 5
964
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر