سبزی:

توزیع امكانات آموزشی در مدارس ساوه و زرندیه عادلانه نیست

توزیع امكانات آموزشی در مدارس ساوه و زرندیه عادلانه نیست به گزارش کنکور هنر مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه توزیع متوازن و عادلانه امکانات و زیرساخت های آموزشی از مولفه های اصلی عدالت آموزشی است، اظهار داشت: توزیع امکانات آموزشی در مدارس شهرستان های ساوه و زرندیه عادلانه نیست.


حجت الاسلام محمد سبزی امروز پنجشنبه دوم بهمن ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ساوه که در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش و به صورت زنده در ارتباط با مدیران مدارس از راه شبکه شاد برگزار شد، با تکیه بر اینکه بی عدالتی زمینه ساز خیلی از مشکلات و گرفتاری هاست، اظهار نمود: در حوزه توسعه امکانات توازن لازم صورت نگرفته و عادلانه توزیع نشده است و در خیلی از مناطق محروم و روستاها شاهد توزیع نامتوازن و ناعادلانه امکانات و خدمات آموزشی هستیم.
وی اصلاح قوانین در مجلس و نظارت برای توزیع عادلانه امکانات توسط حوزه اجرایی کشور را در جهت تحقق عدالت آموزشی مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: تصویب قوانین مورد نیاز و نظارت دقیق بر توزیع عادلانه امکانات و زیر ساخت ها توسط سیستم اجرایی کشور می تواند بستر توزیع متوازن را در تمامی نقاط فراهم آورد.
این نماینده مردم در خانه ملت به فعالیت آموزشگاه های غیرمجاز در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: فعالیت آموزشگاه های غیرمجاز با رویکرد آموزشی و با گردش مالی بالا صدمه جدی به حوزه آموزش کشور وارد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ساماندهی آموزشگاه های غیرمجاز و هدایت آنها به نظام آموزش و پرورش باعث تقویت گردش مالی نظام تعلیم و تربیت شده و علاوه بر آموزش صحیح از مبادی مجاز، منجر به افزایش درآمدزایی آموزش و پرورش می شود.
او با تکیه بر اینکه اهمیت نظام تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: برای اصلاح جامعه باید بیشترین بودجه به این سیستم تزریق شود چون که نیروی انسانی آینده ساز و مدیران کارآمد و متعهد در این نظام تربیت شده و به جامعه تحویل می شوند.
حجت الاسلام سبزی به عواملی اشاره نمود که باعث نابودی دولت ها می شود و اظهار داشت: پرداختن به حاشیه به جای متن و اولویت قرار دادن مسائل فرعی به جای موضوعات مهم و اصلی و هم حذف افراد شایسته و سپردن مسئولیت به نااهلان همچون عواملی است که باعث نابودی دولت ها می شود.
وی به نگاه ویژه مجلس به افزایش بودجه آموزش و پرورش اشاره نمود و اظهار داشت: افزایش سهم اعتبارات و جذب نیروی انسانی با تکیه بر بومی گزینی باید در دستور کار قرار گیرد.
او همینطور اظهار داشت: به تازگی شاهد برگزاری تجمعات آموزشیاران نهضت سواد آموزی در کشور هستیم که قرار شد با برگزاری آموزش مجدد برای این آموزشیاران، مشکل آنان برطرف و وضع موجود، تعیین تکلیف شوند.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در ادامه با تکیه بر اینکه جذب معلم هم باید از راه دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد، اظهار داشت: مدارس ساوه با رشد جمعیت دانش آموزی بالا هم اکنون به صورت دو شیفته اداره می شود که تبعات منفی خاصی خویش را در حوزه آموزش دارد. نگاه ویژه برای توسعه فضای آموزشی در ساوه و زرندیه با عنایت به رشد جمعیت دانش آموزی ضروریست.
در این نشست، نماینده اولیای دانش آموزان و مدیران مدارس به بیان برخی مشکلات و کمبودها در حوزه آموزش و پرورش پرداختند.
تصمیم گیری مجلس برای جمع کردن مدارس خاص و تحقق عدالت آموزشی، ناکافی بودن بودجه آموزش و پرورش، تخصیص سهم بیشتر از بودجه کل کشور به نظام تعلیم و تربیت، قدیمی بودن بعضی از قوانین حوزه آموزش و پرورش در حوزه جذب منابع مالی، تأمین زیرساخت های آموزشی جمعیت بالای دانش آموزی ساوه، مشکلات حقوق و مزایای فرهنگیان، نبود خانه معلم در ساوه و فعالیت دانشگاه فرهنگیان، زمانبر بودن پرداخت حق التدریس فرهنگیان، ناچیز بودن سرانه آموزشی در مدارس و کمبود تجهیزات و زیرساخت های آموزشی، عدم تجهیز کلاس های درس به سیستم هوشمند آموزشی و اداره برخی کلاس ها با گچ و تخته همچون موضوعاتی بود که در این نشست مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در انتها این نشست از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان ساوه به علت کسب رتبه برتر استانی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
منبع:

1399/11/03
13:32:53
0.0 / 5
1082
تگهای خبر: آموزش , اجرا , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر