رئیس دانشگاه آزاد اسلامی: خیلی از استادان دغدغه مسائل كشور را ندارند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی: خیلی از استادان دغدغه مسائل كشور را ندارند كنكور هنر: مشهد- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تا زمانی كه خیلی از استادان دانشگاه فكر و دغدغه ای در مورد مسائل كشور نداشته باشند، این مشكلات برطرف نخواهد شد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا فرهاد رهبر، روز پنجشنبه در شانزدهمین همایش دبیران هم اندیشی دانشگاههای سراسر كشور در مشهد اضافه كرد: برای رفع مشكلات كشور صحبت از ارتباط دانشگاه و صنعت می گردد و جلسه می گذارند، و حال آنكه تا زمانی كه اساتید به فكر رفع مشكلات كشور نباشند، با این جلسات هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
وی اظهار داشت: بخش قابل توجهی از استادان دانشگاه، آموزش را صرفا برای آموزش می بینند و اینكه دانشجویان دكتری با هدف استاد شدن درس بخوانند اسیر یك دور باطل شده اند.
رهبر تصریح كرد: استادان ركن اصلی دانشگاهها هستند كه نقشی اساسی برای انجام وظائف محول شده به دانشگاهها را بر عهده دارند و محصول تلاش این اساتید، تربیت دانشجویانی است كه باید در ادامه به حل مساله مردم بینجامد، حال اگر وضعیت دانشجویان را در زمان ورود و هم آخر دانش آموختگی مقایسه نماییم درخواهیم یافت كه چه تحولی در مورد عرق دینی و ملی در آنان بوجود آورده ایم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار نمود: باید بررسی شود كه جدای از بحث دانش افزایی، به لحاظ دینداری، ابتكار، خلاقیت، عرق ملی، خودباوری، اخلاق، معنویت و بصیرت به دانشجو اضافه شده است.
وی خاطرنشان كرد: اگر استاد خود متحول شده و سرشار از عشق به اسلام وغرور ملی باشد می تواند این مفاهیم را به دانشجو هم منتقل كند و آنگاه است كه می توانیم مدعی شویم به وظیفه خود عمل كرده ایم.
رهبر تصریح كرد: لازم است میزان اثربخشی دبیران هم اندیشی بر روی اساتید دانشگاه با شاخصی مشخص شود تا برای صدمه شناسی این روند برنامه ریزی دقیق، هدفمند و موثری انجام شود.
وی با انتقاد از شیوه آموزش و تربیت در دانشگاه اظهار داشت: متاسفانه در دانشگاهها مانند حوزه شاگردپروری نمی شود؛ اساتید به اندازه كافی برای دانشجویان وقت نمی گذارند و دانشجویان هم حرمت و شان استادشاگردی را به جا نمی آورند.

** شهریه دانشگاه آزاد متناسب با تورم است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش نرخ شهریه این دانشگاه بر مبنای و متناسب با نرخ تورم است بنابراین برخی سالها عملا كاهش سقف شهریه هم داشته ایم.
رهبر اضافه كرد: در بعضی كد رشته ها امسال بر مبنای برخی شاخص ها و تخفیفها، كاهش 50 درصدی شهریه دانشگاه هم خواهیم داشت.
وی همینطور از برنامه این دانشگاه برای اعمال برخی تخفیف ها و تسهیلات برای دانشجویان این دانشگاه در مناطق زلزله زده غرب كشور اطلاع داد.
شانزدهمین همایش دبیران هم اندیشی دانشگاههای كشور با حضور 250 نفر از دبیران دفاترهم اندیشی دانشگاهها امروز در مشهد شروع شد كه تا فردا ادامه دارد.
خبرنگار: ناصر اسدزاده هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3221/5132


1396/10/01
14:06:23
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر