با امضای معاون وزیر انجام شد؛

ابلاغ شیوه نامه آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه از اول بهمن

ابلاغ شیوه نامه آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه از اول بهمن به گزارش کنکور هنر با امضای معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی، شیوه نامه نحوه آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه، از اول بهمن به استان ها ابلاغ گردید.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی، در این شیوه نامه آمده است:
با عنایت به بخشنامه شماره ۴۳۷/۱۴۰ مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ابلاغی از جانب مقام عالی وزارت در مورد بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه، ضمن تاکید بر موارد ذکر شده در بخشنامه مذکور و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، موارد ذیل در مورد آموزش حضوری و بازگشایی مدارس و مراکز تحت پوشش آن اداره اعلام می گردد:
۱- آموزش نوآموزان دوره قبل از دبستان و دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی در تمامی گروه ها در مناطق با وضعیت زرد و آبی با رضایت والدین به صورت حضوری می باشد.
۲- آموزش دانش آموزان تمامی گروه ها از پایه سوم تا انتهای دوره دوم متوسطه / متوسطه حرفه ای که به فضای مجازی دسترسی ندارند در وضعیت زرد و آبی با نظر شورای مدرسه و رضایت والدین به صورت حضوری می باشد.
۳- آموزش دانش آموزان استثنایی هنرستان های فنی و حرفه ای، کار و دانش و متوسطه دوم حرفه ای در خوشه دروس شایستگی های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی با رضایت والدین به صورت حضوری می باشد.
تبصره: تعداد دانش آموزان در کلاس های حضوری، حداکثر ۶ نفر است.
۴- به غیر از دانش آموزان ذکر شده در بند ۱، ۲ و ۳، آموزش سایر دانش آموزان در تمامی پایه ها و گروه ها در وضعیت زرد و آبی با رضایت والدین و با نظر شورای مدرسه (به خصوص در دروس عملی مانند هنر، مهارت آموزی، تفکر و پژوهش، کار و فناوری و....) به صورت حضوری می باشد.
۵- آموزش دانش آموزان (درون استانی) در مدارس شبانه روزی در وضعیت آبی با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی (ویرایش ۰۵) و دستورالعمل بهداشتی مدارس شبانه روزی و با رضایت والدین به صورت حضوری می باشد.
تبصره: آموزش دانش آموزان برون استانی در مدارس شبانه روزی به صورت مجازی می باشد.
۶- در مدارس شبانه روزی در وضعیت زرد و نارنجی، آموزش به صورت مجازی می باشد.
تبصره: آموزش برای دانش آموزان شبانه روزی (درون استانی) در وضعیت زرد در دروس مهارتی با رضایت والدین و مصوبات شورای مدرسه به صورت حضوری می باشد.
۷- با عنایت به تعداد کم دانش آموزان با اختلال طیف اوتیسم، چند معلولیتی و جسمی - حرکتی در کلاس به غیر از دانش آموزان ذکر شده در بند ۱، ۲ و ۳ آموزش این گروه از دانش آموزان در تمامی پایه ها در وضعیت زرد و آبی مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی، نداشتن بیماری زمینه ای و رضایت والدین، به صورت حضوری می باشد.
تبصره: آموزش دانش آموزان جسمی - حرکتی که دارای مشکلات تنفسی بوده و توانایی استفاده از ماسک را به مدت طولانی ندارند، به صورت مجازی می باشد.
۸- مدیر مدرسه/ مرکز، موظف است نسبت به تشکیل شورای مدرسه در مورد دانش آموزان با بیماری زمینه ای اقدام نماید و بعد از بررسی های لازم تصمیم مقتضی را جهت آموزش حضوری، مجازی و یا ترکیبی اتخاذ و به اطلاع والدین و معلمان دانش آموز برساند.
۹- تأمین سرویس ایاب وذهاب دانش آموزان در آموزش های حضوری مانند گذشته بر عهده اداره آموزش وپرورش استثنایی استان و مدیران مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می باشد.
۱۰- حضور تمامی دانش آموزان تلفیقی فراگیر در مدارس مربوطه، تابع قوانین آموزش وپرورش عادی می باشد.
۱۱- عرضه خدمات در مراکز آموزشی و توان بخشی مشکلات ویژه یادگیری در وضعیت نارنجی، زرد و آبی با رعایت موارد زیر به صورت حضوری می باشد:
۱-۱۱- حضور دانش آموز به همراه یک والد جهت دریافت خدمات در مرکز.
۲-۱۱- ارزیابی یا مداخله صرفاً" با یک دانش آموز توسط معلمان مرکز.
۳-۱۱- پیشگیری از هرگونه ازدحام در زمان های رجوع دانش آموز به مرکز.
۴-۱۱- عدم پذیرش دانش آموزان دارای مشکلات زمینه ای به صورت حضوری بر مبنای مصاحبه بالینی.
۵-۱۱- ارزیابی روزانه ۲ مراجع توسط هر معلم در مرکز.
۶-۱۱- عرضه خدمات مداخله ای حداکثر به ۳ مراجع به جای ۴ مراجع توسط معلم مرکز.
۷-۱۱- برگزاری جلسات ارزیابی و تشخیصی و تنظیم برنامه درمانی به صورت حضوری و در صورت نیاز ادامه روند آموزش ها به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی).
تبصره: ترجیحاً هر دانش آموز یک جلسه در هفته به مرکز رجوع نماید و تکالیف و فعالیت ها را در طول هفته با نظارت والدین و هدایت مربی انجام دهد.
۸-۱۱- تعامل مطلوب مراکز با مدارس عادی تحت پوشش جهت غربالگری ارجاع دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری.
۱۲- با عنایت به این که عرضه خدمات توان بخشی و مشاوره به صورت انفرادی انجام می گیرد، در مناطق نارنجی، زرد و آبی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و نظر شورای مدرسه، خدمات به صورت حضوری می باشد.
نکته: در صورت عدم رضایت والدین، الزامی برای حضور دانش آموزان در هیچ کدام از موارد فوق الذکر وجود ندارد.1399/11/01
18:21:19
0.0 / 5
1082
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر