آموزش حضوری دروس عملی هنرستانیها از آغاز بهمن در شهرهای آبی و زرد

آموزش حضوری دروس عملی هنرستانیها از آغاز بهمن در شهرهای آبی و زرد مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی ها پرداخت و اظهار داشت: البته باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان ها با عنایت به ماهیت کارهای عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی همراه و لازم است به صورت حضوری برگزار شوند که از آغاز بهمن ماه این امکان در شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گشته است.


مصطفی آذرکیش در گفتگو با ایسنا، به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی ها پرداخت و اظهار نمود: ۱۶۶۳ کانال تخصصی برای ۲۶ رشته شاخه فنی و حرفه ای و ۷۰ رشته شاخه کاردانش در شبکه شاد بوجود آمده است. بیشتر از ۷۵۰۰ عنوان محتوای آموزشی در این کانال ها بارگذاری شده است.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هرچند باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان ها با عنایت به ماهیت کارهای عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی همراه می باشد.
آذرکیش تصریح کرد: لازم است کارگاه های عملی به صورت حضوری برگزار شوند که از آغاز بهمن ماه این امکان در شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گشته است.
وی با اشاره به اینکه باوجود تأثیر منفی انتشار کرونا بر آموزش های مهارتی، رشد سهم فعلی آموزش مهارتی در دوره متوسطه قابل توجه است و امسال ۳۲ هزار هنرجو بیشتر از سال قبل در هنرستان ها ثبت نام کردند.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هم چنین در چند سال گذشته شاهد افزایش چهار برابری هنرجویان هنرستان های مناطق محروم و روستایی بودیم. شمار دانش آموزان دوره های فنی و کاردانش در این مناطق از ۲۵ هزار به ۹۸ هزار نفر رسیده است.1399/10/28
15:17:05
0.0 / 5
1080
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تخصص , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر