نحوه بازگشایی مدارس در مناطق آبی و زرد

نحوه بازگشایی مدارس در مناطق آبی و زرد به گزارش کنکور هنر جزئیات بازگشایی مدارس در مناطق مختلف کشور و در شهرهای آبی و زرد اعلام و بر این اساس مقرر شده آموزش اول و دوم ابتدایی های مناطق زرد و ابی با رعایت پروتکلها و با محدودیت تعداد در کلاس درس، حضوری باشد. این در حالیست که کادر اداری و اجرایی هم از اول بهمن ماه در مدارس حضور خواهند داشت.


محمد محسن بیگی در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: پیشنهاد بازگشایی مدارس در مناطق زرد و آبی روز گذشته در ستاد ملی کرونا مطرح و خواسته شده که دستورالعمل آن تدوین شود.
وی اضافه کرد: پیشنهاد این بوده که در مناطق آبی فقط مدارس زیر ۵۰ دانش آموز در کشور به صورت حضوری بازگشایی شوند. چون اغلب این مدارس در مناطق دور افتاده و صعب العبور هستند که دسترسی کمتری هم به امکانات و فضای مجازی دارند. همینطور پیشنهاد شده که دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی فقط در مناطق آبی و زرد با حداکثر ۱۰ دانش آموز به صورت حضوری به مدرسه بروند.
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: همینطور پیشنهاد شده هنرستان ها که فعالیتهای کارگاهی دارند تا سقف ۱۵ نفر در مناطق آبی و زرد بازگشایی شوند و در مناطق قرمز و نارنجی به روال گذشته، بازگشایی صورت نمی گیرد.
محسن بیگی درباره زمان و نحوه تدوین دستورالعمل بازگشایی در مناطق آبی و زرد اظهار داشت: شورایعالی آموزش و پرورش باید این دستورالعمل را تهیه نماید. ما شرایط و پروتکل ها را به شورایعالی اعلام کردیم. احیانا مبحث در جلسه بعدی ستاد کرونا باردیگر مطرح و درباره آن تصمیم گیری می شود.
وی اضافه کرد: فعلا تا زمانی که ابلاغیه جدیدی صادر شود، مدارس به روال قبل غیرحضوری هستند.


حضور کادر اداری و اجرایی در مدارس از اول بهمن ماه

مدارس مناطق قرمز مستثنی شدند

به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش جزئیات بازگشایی مدارس در مناطق مختلف کشور و در شهرهای آبی و زرد را اعلام نمود و اظهار داشت: روز گذشته در ستاد کرونا سه تصمیم مهم در ارتباط با آموزش و پرورش اتخاذ شد. تصمیم اول این بود که کادر اداری و اجرایی مدارس در تمام مدارس کشور به استثنای شهرهای قرمز، از آغاز بهمن ماه در مدرسه حضور فیزیکی داشته باشند چونکه حلقه اتصال ما با خانواده ها و معلمان هستند و باید برای کنترل اوضاع و مدیریت شرایط در مدرسه حضور داشته باشند.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه تصمیم دوم این بود که در شهرهای زرد و آبی کلیه کلاس های ابتدایی در پایه های اول و دوم باز شود و در مدارسی که تعداد دانش آموزان کلاس بیشتر از ۱۰ نفر است، حضور دانش آموزان با مدیریت شورای مدرسه، در تمام طول هفته توزیع می شود تا همه بتوانند از آموزش حضوری بهره مند شوند چونکه اول و دوم پایه آموزش است.
حاجی میرزایی افزود: تصمیم سوم اینکه در مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارد، کلاس ها در تمام مقاطع و پایه های تحصیلی از اول بهمن به صورت حضوری برگزار می شود. کلاس ها حداکثر با تعداد ۱۰ نفر آغاز می شود و مدارس مجاز نیستند دانش آموزان را با تعداد بیشتر در کلاس درس حاضر کنند.


فرصت یک هفته ای مدیران برای برنامه ریزی جهت حضور دانش آموزان در مدارس

کلاسهای عملی هنرستانی های مناطق زرد و آبی از اول بهمن حضوری است

وی با اشاره به اینکه از امروز تا اول بهمن ماه، مدارس در سرتاسر کشور فرصت دارند که برنامه ریزی لازم را انجام دهند و مشخص کنند که کدام دانش آموزان در چه روزهایی باید در مدرسه حضور پیدا کنند اظهار داشت: کلاس های عملی هنرستانی ها هم در مناطق آبی و زرد از یکم بهمن حضوری تشکیل خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه ای با رسانه ملی اضافه کرد: حدودا در اغلب کشورها سیاست های بازگشایی مدارس مورد بازبینی قرار گرفته اند چونکه دور بودن دانش آموزان با تبعات دراز مدت و نگران کننده ای همراه می باشد. ضمن اینکه مجموعه مطالعات دنیا نشان داده است که حضور دانش آموزان در مدارس با رعایت شیوه نامه ها در انتشار ویروس تاثیری نداشته است ازاین رو امیدوار هستیم با مراقبتی که به عمل خواهد آمد مراقب سلامت آنها باشیم و هم از این فرصت برای یادگیری انها استفاده گردد.1399/10/21
21:35:33
0.0 / 5
1133
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر