تاكید وزیر ورزش بر همگرایی كامل با وزارت آموزش و پرورش در امر جوانان

تاكید وزیر ورزش بر همگرایی كامل با وزارت آموزش و پرورش در امر جوانان کنکور هنر: وزیر ورزش و جوانان از اولویت آموزش و پرورش جهت استفاده از ظرفیت و ساعات خالی اماکن ورزشی متعلق به وزارت ورزش و جوانان آگاهی داد.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه جلسه هفته وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه "امروز توانستیم پیرامون عرصه های مشترک همکاری با مدیران آموزش و پرورش بحث و تبادل نظر داشته باشیم، " اظهار نمود: امید است به همگرایی بیشتری در مباحث ورزشی و امور جوانان برسیم. در بخش ورزش و جوانان با آموزش و پرورش زمینه های همکاری گسترده ای داریم. این امکان وجود دارد که بتوانیم با همگرایی کامل از ظرفیت های متقابل استفاده نمائیم البته این همگرایی و تعامل دوطرفه در سالهای گذشته نیز وجود داشته اما جلساتی از این دست کمک می نماید ضریب راندمان را افزایش دهیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه "امروز حدود ۶۱ هزار مکان ورزشی در سطح کشور وجود دارد، " اظهار داشت: این تعداد در ابتدای دولت یازدهم در سال ۹۲ حدود ۴۰ هزار مورد بود که با یک کار مشترک و همه جانبه توسط همه دستگاهها به این رشد دست یافت و شمار اماکن ورزش بیش از ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد. از این تعداد، ۱۵ هزار مکان ورزشی متعلق به وزارت ورزش، ۲۰ هزار مکان متعلق به سایر وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف و بیش از ۲۶ هزار مورد متعلق به بخش خصوصی است.

سلطانی فر افزود: علاوه بر فضاهای روبازی که وزارت آموزش و پرورش دارد و صرف امور ورزشی و پرورشی می کند، حداقل ۴۰۰۰ مکان ورزشی سرپوشیده سطح کشور متعلق به وزارت آموزش و پرورش است. وزارت ورزش نیز ۱۵ هزار مکان ورزشی دارد و این امکان برقرار است که به آموزش و پرورش در توسعه منابع انسانی و فرهنگی کمک نماییم.

وی اضافه کرد: سالن ها و اماکن ما بین ۱۲ تا ۱۸ ساعت مورد استفاده قرار می گیرد و تاکید کردیم در ساعاتی که اماکن ورزشی ما کمتر مورد استفاده است توسط آموزش و پرورش مورد بهره برداری قرار بگیرد. خوشبختانه این همکاری خوب در سطح استانها و مناطق انجام می شود و سفارش ما به مدیران هر دو بخش این بوده که این همکاری ها گسترش یابد.

وزیر ورزش و جوانان همین طور به برگزاری مسابقات المپیاد کشوری اشاره نمود و اظهار داشت: قبلا مسابقات المپیاد کشوری برگزار می شد که تعطیل شده بود و از سه سال قبل باردیگر افتتاح شد ولی محدوده سنی را روی ۱۲ تا ۱۵ سال گذاشتیم و نام آن به المپیاد استعدادهای برتر تغییر یافت تا بتوانیم با برگزاری این مسابقات جمع بیشتری از دانش آموزان را به صحنه رقابت های ورزشی بکشانیم و هم استعدادهای آنها را شناسایی نماییم.

سلطانی فر اضافه کرد: در بخش توسعه ورزش همگانی نیز همکاری خوبی داریم و در تلاشیم تا زمینه ای فراهم نماییم که سلامت جسمی، روحی و روانی مردم به خصوص دانش آموزان را رقم بزنیم و جامعه ای سالم داشته باشیم.

وی با اشاره به بازبینی قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان بعد از ۴۹ سال عنوان کرد: خوشبختانه این قانون چند ماه قبل به تصویب رسید و ما صاحب قانون جدید شدیم. این قانون اهداف، وظایف و اختیارات ما را تدوین کرده و ماموریت های ویژه ای در آن دیده شده تا بتوانیم در امر توسعه انسانی و فرهنگی قدم هایی برداریم و با وزارتخانه هایی که در این حوزه فعالیت دارند همکاری خوبی داشته باشیم. پیش بینی شده برای ایجاد همگرایی بیشتر، شورای عالی ورزش به ریاست رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور باید حداقل سالی دو مرتبه تشکیل گردد. همین طور باید شورای متناظر استانی بعنوان شورای توسعه ورزش استانها حداقل سالی چهار مرتبه به ریاست استانداران تشکیل گردد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: فضای خوب همکاری میان دو وزارتخانه وجود دارد و با اراده ای که در وزیر آموزش و پرروش و معاونین ایشان می بینیم و همین طور تمایلی که در وزارت ورزش هست این همکاری روز به روز عمیق تر می شود.

سلطانی فر در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی استفاده دانش آموزان از اماکن ورزشی وزارت ورزش اظهار نمود: حدودا یک سیاست کلی داریم که متناسب با نیازهای آموزش و پرورش از ظرفیت خالی اماکن ورزشی مان استفاده گردد. معمولا بامداد تا ظهر اماکن ما توسط ورزشکاران و هیات های مختلف کمتر مورد استفاده قرار می گیرد که در بهره برداری از این ساعات خالی، اولویت اصلی با آموزش و پرورش است.

وی درباره نحوه برگزاری المپیادهای ورزشی نیز اظهار داشت: طی دو سال المیپاد استعدادهای برتر انجام شد اما امسال به سبب کرونا موفق به برگزاری آن نشدیم. آموزش و پرورش نیز المپیاد ورزش دانش آموزی دارد که در حال هماهنگی هستیم این دو رویداد را یکی نماییم تا این رویداد را به صورت مشترک و در عرصه گسترده تری برگزار نماییم.

وزیر ورزش و جوانان با اعلان اینکه یکی دیگر از اقدامات ما ایجاد زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال در مناطق محروم است اظهار نمود: از چهارسال گذشته برای آنکه نوجوانان و جوانان مناطق محروم، عشایری و روستایی بتوانند از امکانات ورزشی برخوردار شوند راه اندازی چمن های مصنوعی مینی فوتبال را آغاز کردیم که به شدت مورد استقبال قرار گرفت. تا امروز نزدیک به ۲۰۰۰ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال خصوصاً در مناطق روستایی و مناطق محروم بهره برداری شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه بچه ها در این زمین تمرین فوتبال می کنند، رشته های دیگر را هم تمرین می کنند. همه ما قبول داریم امروز ورزش ارزانترین و مناسبترین ابزار برای غنی سازی اوقات فراغت است و باور داریم اماکن ورزشی را گسترش دهیم و از اماکن دیگر دستگاهها استفاده نمائیم و بتوانیم استعدادهای فراوان نوجوانان و جوانان مناطق محروم را شناسایی و به تدریج به اردوهای حرفه ای ببریم.

منبع:

1399/10/21
13:56:46
0.0 / 5
1111
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر