وضعیت برگزاری امتحانات دیماه در مدارس غیردولتی

وضعیت برگزاری امتحانات دیماه در مدارس غیردولتی به گزارش کنکور هنر مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به روند برگزاری امتحانات نوبت اول در مدارس غیردولتی اظهار داشت: اجبار دانش آموز برای حضور در مدرسه، خلاف ضوابط تعیین شده، تخلف به حساب می آید و اولیاء می توانند شکایت خویش را در منطقه و استان مطرح کنند و یا در سامانه مشارکت ها ثبت شکایت انجام دهند؛ ما حتما رسیدگی خواهیم کرد.


سعید صالح در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت برگزاری امتحانات مدارس غیردولتی و گلایه برخی خانواده ها در خصوص اجبار به حضور فرزندشان در مدرسه برای امتحان حضوری اظهار نمود: برگزاری امتحانات مدارس غیردولتی مانند همه مدارس دیگر کشور و تابع ضوابطی است که مجموعه معاونت های آموزشی و مرکز سنجش آموزش و پرورش اعلام می کنند و تفاوتی در حضور یا عدم حضور دانش آموزان مدارس دولتی و غیردولتی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: اجبار دانش آموز برای حضور، خلاف ضوابط تعیین شده، تخلف به حساب می آید و اولیا می توانند شکایت خویش را در منطقه و استان مطرح کنند و یا در سامانه مشارکت ها ثبت شکایت انجام دهند، ما حتما رسیدگی خواهیم کرد.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تا کنون گزارشی در خصوص اجبار حضور که منجر به تشکیل پرونده شده باشد به دست ما نرسیده است اظهار داشت: این موارد معمولا در مناطق و استان ها رسیدگی می شود و اگر مشکلی باشد در چارچوب تذکر یا حضور بازرس منطقه در مدرسه مبحث پیگیری می شود.
صالح اضافه کرد: به صورت کلی اگر تخلفی در مدرسه اتفاق افتاده باشد و مطابق ماده ۳۵ قانون مستحق این باشد که رایی صادر شود، شورای نظارت منطقه و استان رسیدگی و رای صادر می کنند. این رای قابل اجراست مگر آنکه اعتراض شود که در این صورت در شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی در اینباره تصمیم گیری یا تجدید نظر می شود.
وی درباره استفاده از سامانه های دیگر به غیر از شبکه شاد هم اظهار داشت: بخشنامه ای از جانب وزارتخانه در اینباره ارسال شده است؛ که مدارس غیردولتی برای فعالیتهای آموزشی می توانند با هماهنگی آموزش و پرورش از سایر پلت فرم ها در کنار سامانه شاد استفاده کنند.
منبع:

1399/10/18
23:22:41
0.0 / 5
1020
تگهای خبر: آموزش , اجرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر