محمدرضا صابری با مهر مطرح كرد؛

امید به بازگشایی سینماها تا قبل از موعد برگزاری جشنواره فجر

امید به بازگشایی سینماها تا قبل از موعد برگزاری جشنواره فجر به گزارش کنکور هنر دبیر انجمن سینماداران بیان کرد امیدوار است تا سینماها پیش از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر باز شود.


محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یک جلسه ای در وزارت کشور با حضور رئیس شورای صنفی نمایش و محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی برگزار گردید که در آن صحبت های بسیار خوبی عنوان شد، هفته پیش هم در جلسه شورای صنفی نمایش راجع به آن بحث شد که شامل پیشنهاد قبلی شورای صنفی نمایش به حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی است.
وی درباره باز شدن سالن های سینما در صورت انتقال به گروه مشاغل سطح ۲ هم اظهار داشت: دغدغه ما این است که اگر هم سینماها به گروه ۲ منتقل شوند، چگونه می خواهیم سالن های سینما را باز نماییم. همانطور که پیش از این اعلام نموده بودم، پیشنهادی داده شده تا درصدی بعنوان حمایت مالی به فیلمسازها داده شود، خوشبختانه این طرح مورد موافقت سازمان سینمایی قرار گرفته است و قرار شد آقای فرجی این امر را به سینماها ابلاغ کند.
دبیر انجمن سینماداران تصریح کرد: منتظر هستیم این دستور ابلاغ شود تا بتوانیم فیلمسازان را راضی به اکران فیلم هایشان نماییم.
وی افزود: البته این را باید بگویم که هنوز اعلام نشده است که سینماها به گروه ۲ منتقل می شود یا خیر، اما امکان بسیار زیادی وجود دارد که این اتفاق رخ دهد.
صابری اظهار داشت: سینماها در شهرهای زرد می توانند کار خویش را آغاز کنند، اما ما به دنبال این هستیم که بخش خصوصی پای کار آمده و آثار خویش را برای اکران عمومی در اختیار سینماها قرار دهند. اگر پرداخت درصدی بعنوان گارانتی فیلمها و سینماها اجرایی شود، می توانیم فعالیت سینماها را با اکران فیلمهای خوب آغاز نماییم.
وی ضمن اشاره به اینکه ۱۰ ماه از بسته بودن سالن های سینما می گذرد، توضیح داد: امیدوارم بتوانیم پیش از شروع سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، سینماها را باز کرده و پذیرای مردم باشیم، چون که جشنواره فیلم فجر با حضور مردم در سینماها معنا پیدا می کند.
صابری در انتها اظهار داشت: معتقدم یکی از بهترین مکان ها که از امنیت کامل بهداشتی برخوردار است، سینماها است و باید شرایط برای بازگشایی مجدد سینماها فراهم گردد.

1399/10/14
19:19:03
0.0 / 5
1147
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر