دكتر زالی خبر داد

لغو كلیه امتحانات حضوری دانش آموزان تهرانی

لغو كلیه امتحانات حضوری دانش آموزان تهرانی به گزارش کنکور هنر فرمانده ستاد کرونای استان تهران از لغو امتحانات حضوری دانش آموزان تهرانی در تمامی پایه ها اطلاع داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر مبنای آخرین تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی کرونا تقریباً تمام امتحانات حضوری دانش آموزی ملغی شده است، اظهار داشت: حضور کلیه دانش آموزان به صورت کامل حتی برای پایه های اول و دوم هم منتفی است.
وی در ارتباط با شهر تهران، اظهار داشت: شهر تهران چون در شرایط نارنجی به سر می برد و فعالیتهای حضوری مدارس جزو محدودیت های کرونایی است، ازاین رو در تهران آزمون ها و امتحانات، مجازی و غیر حضوری باید برگزار گردد.
آخرین اخبار از واکسن های وارداتی و تولید داخل
دکتر زالی همینطور درباره آخرین اخبار واردات واکسن کرونا و تولید واکسن داخلی هم اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۶ شرکت در عرصه جهانی در زمینه تحقیقات و پژوهش بر روی واکسن کرونا کار می کنند که از این تعداد ۱۲ مورد از باقی شرکتها جلوتر هستند که همچون می توان به شرکت سینوفارم چین اشاره نمود که از متداول ترین انواع واکسن ها بوده و در کنار مدرنا، فایزر و آسترازانکا در مرحله توزیع جهانی است.
وی با تکیه بر اینکه برای تأمین واکسن ها به یک سبد متنوع نیاز داریم، اظهار داشت: چون که مکانیزم ساخت در زمینه واکسن های وارداتی متنوع و متفاوت می باشد و طبیعتاً باید دقت کنیم که اثربخشی بیشتری داشته باشند.
وی در ارتباط با واکسن چینی مطرح کرد: واکسن چینی یک تفاوتی با واکسن های دیگر دارد به این صورت که مجموعه کل ساختار ژنومی ویروس در تهیه واکسن مورد استفاده قرار گرفته ولی تکنولوژی بعضی از واکسن های دیگر برپایه mRNA بوده و این تفاوت های ساختاری وجود دارد.
زالی افزود: البته در کنار بحث واردات مکفی که جزو مطالبات عمومی است و باید با چابکی در زمینه تأمین آن به خصوص برای گروه های اولویت دار و صدمه پذیر اقدام گردد، در ایران خبرهای خوبی هم در ارتباط با توسعه واکسن داخلی وجود دارد، بگونه ای که هم اکنون ۳ تا ۵ پلت فرم آماده شده که از نظر زمانی و پیمودن مطالعات انسانی زمان اندکی باهم فاصله دارند و بزودی شاهد شکل گیری بعضی از این پلت فرم ها در کلینیکال ترایال انسانی در ایران خواهیم بود. تابحال مطالعات انجام شده در بخش های پری کلینیکال و آزمون های حیوانی بسیار امیدبخش، موثر، کارا و ایمن بوده است.
رئیس ستاد کرونای استان تهران همینطور در ارتباط با تعداد واکسن های مورد نیاز در کشور، اظهار داشت: به جهت اینکه بتوان یک مصونیت عمومی در جامعه ایجاد کرد باید ۷۰ درصد آن جامعه مورد واکسیناسیون قرار بگیرند، اما در هیچ کجای دنیا با این شتاب امکان واکسیناسیون وجود ندارد و پیشبینی می شود که در عرصه جهانی بین ۱۸ تا ۲۴ ماه برای دستیابی به این رکورد اختلاف زمانی وجود دارد.
وی ادامه داد: با این وجود طبیعتاً در همه کشورها همچون ایران گروه های پرخطر و به خصوص سالمندان دارای بیماری های زمینه ای و پرخطر، سالمندان در گروه های سنی مختلف، بانوان باردار، گروه های پرخطر و دارای بیماری های خاص و عرضه دهندگان خدمات بهداشتی درمانی در خط مقدم و افراد در خانه های سالمندان در اولویت دریافت واکسن هستند.
ضرورت تدوین یک برنامه منسجم آینده نگارانه و پیشگیرانه برای ارتقای بهداشت روان جامعه
دکتر زالی همینطور در حاشیه جلسه هم اندیشی بررسی نتایج اجتماعی روانی ناشی از کرونا، با اشاره به اینکه بیماری کرونا یک بیماری چند وجهی است و تبعات اجتماعی، اقتصادی و روانشناختی متفاوتی در جوامع به جا می گذارد، اظهار داشت: در همین راستا لازم بود در شهر تهران که پیچیدگی های خاص خود و شرایط منحصر به فرد و متفاوتی دارد، یک جلسه هم اندیشی با حضور کلیه نهادهای حقوقی و زیربط در مسائل اجتماعی و بعضی از کارشناسان و اندیشمندان حوزه روانشناسی و روانپزشکی برگزار گردد.
وی ضمن اشاره به بررسی وضع موجود و صدمه شناسی برون دادها و رخدادهای ناشی از شکل گیری بیماری کرونا در جامعه و بویژه در شهر تهران، اظهار داشت: بر این اساس قرار شد که یک کارگروه منسجم در ذیل ستاد کرونای استان تهران در ارتباط با بحث بررسی و ساماندهی مشکلات روانی و اجتماعی شهر و استان تهران شکل بگیرد.
وی ضمن اشاره به پیشنهادات ارائه شده در این حوزه، اظهار داشت: تعمیق مطالعات جامعه شناختی و روانشناختی در حوزه عوارض و تبعات کرونا، افزایش سرمایه اجتماعی و بالا بردن و ترویج جلب مشارکت عمومی، ترغیب حمایت های جمعی و کاهش سطح اضطراب و وسواس های عمومی بعنوان عارضه اجتناب ناپذیر بحث اپیدمی ها، توجه به بحث تغییر در الگوی نوین زیستی، ترغیب شهروندان برای مراودات اجتماعی و نگاه صدمه شناسانه به بعضی از برون دادها در زمینه اضطراب و وسواس و تغییرات رفتاری و وجود یک برنامه منسجم آینده نگارانه و پیشگیرانه برای ارتقای بهداشت روان جامعه در این راستا مورد توجه قرار گرفت.
دکتر زالی همینطور ضمن اشاره به زیرساخت های مطلوب تهران در حوزه روانشناسی، اظهار داشت: باید بیشتر از گذشته با تجمیع این توانمندی ها در جهت پاسخ به نیازهای روانی و اجتماعی که طبیعتا پس از بحران کرونا افزایش قابل ملاحظه ای در سطح جامعه خواهد داشت، اقدام نماییم، چونکه مردم بیشتر از هر زمان دیگری به کاهش تنش نیاز دارند و باید از خدمات روانپزشکان و روانشناسان استفاده مطلوب شود.
رئیس ستاد کرونا در استان تهران ضمن اشاره به پیشنهاد بعدی در این راستا، اظهار داشت: همینطور پیشنهاد شد که در دوران کرونا برای افزایش ظرفیت پاسخ دهی به مطالبات و نیاز عمومی و رو به تزاید مردم و شهروندان در زمینه مشاوره های روانشناسی و گفتمان های آرامبخش و تنش زدا؛ از ظرفیت بیمه پایه استفاده گردد تا مردم بتوانند از خدمات روانپزشکی و روانشناسی با حداکثر حمایت های بیمه ای برخوردار شوند.
منبع:

1399/10/09
12:35:26
5.0 / 5
1214
تگهای خبر: پژوهش , تكنولوژی , خدمات , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر