راه اندازی ۴ كانال برای آموزش سلامت در شبكه شاد

راه اندازی ۴ كانال برای آموزش سلامت در شبكه شاد به گزارش كنكور هنر در نشست مشترك شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت معاونان وزیر آموزش و پرورش به تشریح و تبیین برنامه های این وزارتخانه برای حفظ سلامت در روزهای انتشار كرونا پرداختند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در نشست مشترک شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با حضور محسن حاجی میرزایی و سعیدنمکی، در سالن جلسات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اعضای شورای معاونان به تشریح و تبیین برنامه های آموزش و پرورش پرداختند.
حمیدی: موفق به راه اندازی ۴ کانال برای آموزش سلامت در شبکه شاد شده ایم
مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت اظهار نمود: با همکاری مشترک و بین سازمانی دو دستگاه می توانیم به یک رابطه برد ـ برد برسیم که این متعلق به یک کشور و ملت است.
وی ادامه داد: در دوره کرونا توانستیم دو واحد درسی بهداشت و سلامت را در فهرست دروس دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قرار دهیم. همینطور برای ارتقا سطح دانش فرهنگیان، دوره های آموزش ضمن خدمت را عرضه کردیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت افزود: با همکاری سازمان پژوهش موفق به انتشار کتاب آموزش، بهداشت و سلامت برای دانش آموزان تمام رشته های تحصیلی در پایه دوازدهم شدیم و بازبینی کتاب های دوره ابتدایی برای آموزش سلامت و بهداشت در این دوره جایگاه ویژه ای قائل شدیم.
حمیدی اظهار داشت: در مورد تولید محتوای در کانال شاد، موفق به راه اندازی ۴ کانال برای آموزش سلامت، ایمنی، محیط زیست و کنترل چاقی در شبکه شاد شده ایم. همینطور توانستیم بی ام ای bmi) ۱۳) میلیون دانش آموز را در شاد ثبت نماییم.
وی اظهار داشت: در دوران کرونا با آموزش هایی که به والدین عرضه شد موفق شدیم فلوراید تراپی را در دو استان تهران و کرمان با کمک خانواده ها انجام دهیم
ملکی: برنامه های درسی کارآمد و مطلوب می توانند انسان های سالم تربیت کنند
حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در مورد تدوین آموزش های بهداشتی در کتب درسی اظهار داشت: برنامه های درسی کارآمد و مطلوب می توانند انسان های سالم تربیت کنند و برعکس هر قدر دانش آموزان از سلامت بیشتری برخوردار باشند بهره برداری و یادگیری در درس بیشتر خواهد بود.
وی افزود: انشالله در چند ماه آینده راهنمای برنامه های درسی تحولی را طبق آنچه در سندتحول آمده است، عرضه خواهیم کرد که در این راه چند نکته مهم در مورد ارتقا سلامت روان، عاطفی، اجتماعی و جسمی مدنظر ما بوده است.
کمرئی: تمام برنامه های مدرسه بر سلامت و آموزش بهداشت در جامعه تاکید دارد
علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه اظهار نمود: تلاش بر این بوده است که در تمام دستور العمل ها تاکید بر بهداشت و آموزش بهداشتی باشد. همینطور موفق به بارگذاری و نشر پیام ها و محتواهای اثرگذار در ارتباط با آموزش نکات بهداشتی در شبکه های اجتماعی شده ایم. تمام آموزش های تلویزیونی و جلسات شورای معاونین و تمام برنامه های مدرسه به صورت مجازی، آموزش های ضمن خدمت و آموزش های مستقیم همه بر سلامت و آموزش بهداشت در جامعه تاکید داشت.
معاون آموزش متوسطه اظهار داشت: در زمان انتشار کرونا کرونابا همکاری ۱۳۰۰ واحد کارگاهی موفق به تهیه و تولید ماسک و موادی ضدعفونی کننده کردیم. با اینکه این کارگاه های دانش آموزی هم اکنون به علت رعایت پروتکل ها متوقف شده اند. ولی در زمان خودش کمک قابل توجهی به تولید ماسک و تولید مواد ضدعفونی در جامعه کرده بود.
کاظمی: با سامانه نماد می توانیم نمودار سلامت روان در استان، منطقه و شهرستان را ترسیم کنیم
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی اظهار نمود: سلامت روحی وروانی دانش آموزان با سلامت جسمانی آنها به هم گره خورده و بخشی از سلامت روحی افراد به واسطه عدم تاب آوری افراد و آمادگی روحی برای رویارویی با مشکلات است که در این مورد موفق به انجام اقدامات موثری شده ایم.
کاظمی اضافه کرد: تمام زیر ساخت های لازم برای سلامت روان و پیشگیری آنها در سامانه نماد پایه گذاری شده است، به کمک این سامانه می توانیم انواع نمودارهای سلامت روان و نیمرخ تمام نمودارهای سلامت روان در استان، منطقه و شهرستان را ترسیم نماییم. همینطور بیشتر از ۱۷۰ محتوی در این حوزه تولید و بارگذاری شده و اطلاعات دقیق ویژه معلم و دانش آموزان و والدین طراحی و در سامانه قرار داده شده است. همینطور بسته ویژه خدمات مشاوره ای را در چارچوب سه طرح به کمک دانش آموزان و با نگاه آموزش همسالان در حال پیگیری هستیم.
حکیم زاده: آموزش خود مراقبتی و سلامت برای دانش آموزان دوره ابتدایی و اولیای آنان مهم است
حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی اظهار نمود: در مدارس دوره ابتدایی و دوره پیش دبستانی یکی از نکات مهم، آموزش خود مراقبتی و سلامت برای دانش آموزان و اولیا است که این آموزش ها در شبکه شاد یا به صورت حضوری در اختیار دانش آموزان و اولیا آنها قرار گرفت.
الهیار: در سرتاسر کشور ۱۳۱ درمانگاه فرهنگیان داریم
الهیار، معاون منابع و توسعه مدیریت اظهار نمود: در سرتاسر کشور ۱۳۱ درمانگاه فرهنگیان داریم که این درمانگاه ها با عنایت به مکان و نحوه عرضه خدمات به سه گروه تقسیم می شوند و انتظار داریم بتوانیم با کمک شما برای مناطقی که درمانگاه فرهنگیان ندارند. مجوزهای لازم را کسب نماییم.
منبع:

1399/09/09
12:16:53
5.0 / 5
1221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر