در كمیسیون آموزش انجام شد

بررسی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره جذب معلمان

بررسی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره جذب معلمان به گزارش كنكور هنر سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره ی سیاست های جذب منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت كه كمیسیون این تصمیم را قانونگذاری می داند كه وظیفه مجلس شورای اسلامی است.


احمد حسین فلاحی در گفتگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: در این نشست رئیس کمیسیون آموزش درباره مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در مورد سیاست های جذب منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش به عرضه ی توضیحاتی پرداخت. شورایعالی انقلاب فرهنگی تصمیم گیری درباره جذب معلمان در آموزش و پرورش گرفته که کمیسیون آموزش ضمن موافقت با اصل این کار این نوع اقدام را سیاست و قانونگذاری دانست که وظیفه مجلس شورای اسلامی است.
وی ضمن اشاره به تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی برای جبران کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش و بیان این اعتقاد که «این تصمیم در حالی گرفته شد که هفته گذشته کمیسیون آموزش با حضور وزیر آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف منابع انسانی در این وزارتخانه نشست مشترکی را برگزار کرد» به میزان کمبود معلم در کشور و میزانی که هر سال به این کمبود اضافه می شود اشاره نمود و افزود: علاوه بر آن با کمبود نیروی خدماتی و اداری هم مواجه هستیم که باید ساماندهی و تعیین تکلیف شود. کمیته مشترکی برای این کار تشکیل شد که با تصمیم اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی عملا این مورد از دستور کار کمیسیون خارج شد.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: ما هم معتقد به ضرورت ساماندهی منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش شامل معلمان و نیروهای خدماتی و اداری هستیم منتهی تصمیم شورایعالی فرهنگی تنها مختص به جبران کمبود معلم است. بعضی از اعضای کمیسیون معتقد هستند این کار قانونگذاری محسوب شده وظیفه ای که برعهده مجلس شورای اسلامی است.
وی همینطور اظهار نمود که در ادامه ی این جلسه بشیری و ویس کرمی دو عضو کمیسیون آموزش جهت عضویت در کمیسیون مشترک لایحه شفافیت انتخاب شدند، وحیدی هم برای کمیسیون مشترک افزایش جمعیت و تعالی خانواده و بنده بعنوان عضو کمیسیون در کارگروه مقابله با تحریم ها انتخاب شدند.
به گفته فلاحی، در این نشست روسای دو کمیته آموزش و پرورش و دانش بنیان هم به عرضه گزارشی از اقدامات شان پرداختند.1399/09/04
11:57:49
5.0 / 5
1188
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر