آخرین اقدامات از صدور مجوز تا اداره مهدهای كودك توسط آموزش و پرورش

آخرین اقدامات از صدور مجوز تا اداره مهدهای كودك توسط آموزش و پرورش كنكور هنر: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مهم ترین اقدامات وزارت آموزش وپرورش در ارتقاء كیفیت دوره پیش دبستانی و مهدكودك ها بر طبق فرامین مقام معظم رهبری را تشریح نمود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده مهم ترین تصمیمات و برنامه های در دست اقدام وزارت آموزش وپرورش را مطابق فرامین مقام معظم رهبری در ارتباط با آموزشی و پرورشی بودن مهدکودک ها و اهمیت دوره پیش دبستانی شرح داد.
حکیم زاده نخستین اقدام انجام شده را درخواست استقلال دفتر آموزش وپرورش قبل از دبستان در معاونت آموزش ابتدایی دانست و اظهار داشت: استقلال دفتر آموزش وپرورش پیش دبستانی جهت انجام مأموریت های موجود در ارتباط با دوره پیش دبستانی و وظایف جدید در ارتباط با مهدکودک ها بسیار حائز اهمیت بوده و در این رابطه موفق به دریافت موافقت اولیه سازمان امور اداری و استخدامی کشور شده ایم.
معاون آموزش ابتدایی اضافه کرد: طراحی مدل تربیت یکپارچه دوران کودکی از پیش از تولد تا ورود به دبستان و حضور فعال در جلسات تخصصی شورایعالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با طراحی الگو و تأمین استلزامات اجرای فرامین مقام معظم رهبری و ایفای نقش حاکمیتی وزارت آموزش وپرورش در رابطه باتربیت در مهدکودک و دوره پیش دبستانی از اقدامات دیگر در مورد اهمیت مبحث دوره پیش دبستانی و مهدکودک ها است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه موفق به تدوین برنامه عمل تحقق منویات مقام معظم رهبری شدیم و این برنامه را جهت نهایی سازی؛ ابلاغ و اجرا به دفتر وزارتی عرضه کرده ایم.
حکیم زاده افزود: همینطور تدوین پیش ­نویس آئین نامه آموزشی و پرورشی مهدهای کودک و دوره پیش دبستانی جهت تصویب در شورایعالی آموزش وپرورش، تدوین نظام شایستگی حرفه ای مربیان مهدهای کودک و دوره پیش دبستانی، طراحی برنامه رشد و تعالی کودکان در خانواده آگاه و همگام با اوان کودکی و تدوین پیش نویس سند جامع تربیت اوان کودکی با محوریت وزارت آموزش وپرورش هم از دیگر اقدامات اصلی وزارت آموزش وپرورش در اجرای فرامین مقام معظم رهبری بوده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، معاون آموزش ابتدایی ضمن اشاره به صدور مجوز دوره پیش دبستانی و مهدهای کودک اظهار داشت: صدور مجوز مهدهای کودک توسط وزارت آموزش وپرورش یکی از اقدامات اجرایی بعد از طی مراحل قانونی و دریافت تصمیمات کلان ملی در این حوزه است.
منبع:

1399/09/03
22:50:08
5.0 / 5
1252
تگهای خبر: اجرا , تخصص , ساز , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر