استاندار عنوان كرد:

افزایش دوبرابری كلاس های تحویلی در استان مركزی

افزایش دوبرابری كلاس های تحویلی در استان مركزی به گزارش كنكور هنر مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: امسال میزان تحویل كلاس یا مترمربع زیربنا نسبت به سال قبل حدودا افزایش دوبرابری داشته كه امید است این روند همچنان ادامه داشته باشد.


سیدعلی آقازاده روز پنجشنبه ۲۲ آبان در آیین افتتاح 15 پروژه نوسازی به صورت همزمان در استان مرکزی، اظهار نمود: امروز در استان مرکزی شاهد افتتاح پروژه های خوب و از بین رفتن کلاس های خشت و گلی هستیم، این در حالیست که در گذشته در خیلی از کلاس ها به جهت وجود بخاری های غیراستاندارد شاهد حوادث دلخراشی بوده ایم.
وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در استان و تامین اعتبارات قابل توجهی که طی سالهای اخیر صورت گرفته کلاس های دارای بخاری های غیراستاندارد حذف و کلاس های درس استان مرکزی از نظر سیستم گرمایشی مجهزتر شده است.
استاندار مرکزی اشاره کرد: استان مرکزی توانسته در سال 98 رتبه ممتاز در افزایش اعتبارات عمرانی در بخش آموزش کسب کند که این موفقیت بزرگ با مشارکت دستگاه های مختلف شامل سازمان نوسازی کشور و اداره کل در استان مرکزی و افراد مختلف تحقق یافته است.
وی بیان کرد: امسال میزان تحویل کلاس یا مترمربع زیربنا نسبت به سال قبل حدودا افزایش دوبرابری داشته که امید است این روند همچنان ادامه داشته باشد.
استاندار مرکزی اشاره کرد: حضور خیران یکی از عوامل بسیار موثر در کسب موفقیت ها و پیشرفت در عملکردهاست، خیران در طول سه دهه گذشته در استان هر سال از سال پیش از آن عملکرد بهتری داشته اند و عواملی همچون رکود اقتصادی، کسادی بازار، گرانی و... مانع دسترسی خیران به اهدافشان در این راه نشده است. امروز به جهت وجود همین خیران و کمک های آنها شاهد افزایش راندمان عملیات های عمرانی و آموزشی در سطح استان مرکزی بوده ایم.
آقازاده افزود: افتتاح فضاهای آموزشی با بهره گیری از تازه ترین تکنولوژی های روز نقش موثری در محرومیت زدایی آموزشی دارد و امیدواریم با ایجاد این فضاها معلمان و دانش آموزان به وظایف خود بهتر عمل کنند.
بر طبق این گزارش، آموزشگاه ۳۰ کلاسه سردار شهید « قاسم سلیمانی» در این روز با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در اراک به بهره برداری رسید.
کلنگ این طرح در سال ۸۸ در فضایی به وسعت پنج هزار و ۴۶۵ متر مربع به زمین زده شده و بمنظور تجهیز و بهره برداری از آن ۹ میلیارد تومان اعتبار ملی هزینه شده است.
به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز اظهار داشت: در سال قبل با حمایت های مستقیم استاندار مرکزی و معاون عمرانی وزیرآموزش و پرورش دستاوردهای مهم و کم نظیری در تاریخ نوسازی مدارس به دست آمده بطوریکه در جشنواره شهید رجایی با حمایت های استاندار مرکزی رتبه برتر به سازمان نوسازی مدارس استان در میان اداره های نوسازی کل کشور اختصاص یافت.
حسین محمدی بیان کرد: سال قبل تعداد کلاس های کانکسی حدود 35 درصد کاهش داشته و در حوزه استانداردسازی نیز طی 6 سال قبل پروژه های آموزشی و پروژه هایی که نیازمند استانداردسازی بوده اند از 83 درصد به 23 درصد کاهش داشته اند.
وی اشاره کرد: هم اکنون مدارس خشت و گلی و دارای بخاری نفتی در سطح استان مرکزی وجود ندارد و در سال قبل تمام خوابگاه های شبانه روزی سطح استان مرکزی مجهز به سیستم استاندارد گرمایشی و سرمایشی شده اند.
محمدی افزود: در ابتدای سال جاری 99 پروژه در سطح استان با 637 کلاس و 32 درصد پیشرفت فیزیکی به صورت نیمه کاره باقی مانده بود که با برنامه ریزی و تامین اعتبارات ملی و استانی تا حالا 35 پروژه با حدود 274 کلاس درس و 37 هزارمتر مربع زیربنا به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی افزود: امسال به طور متوسط هر 10 روز یک پروژه و هر هفته 5 کلاس درس و به طور متوسط روزانه صد و یک مترمربع به فضای آموزشی و پرورشی استان اضافه شده است.
منبع:

1399/08/24
22:49:09
5.0 / 5
1449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر