سنجش توده بدنی ۸میلیون دانش آموز تا كنون

سنجش توده بدنی ۸میلیون دانش آموز تا كنون به گزارش كنكور هنر معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به طرح «كوچ» اظهار نمود: ۱۴درصددانش آموزان كه در كلاس ششم به ما می رسند دارای اضافه وزن هستند وتا كنون BMI هشت میلیون دانش آموز اندازه گیری شده است تا نیمرخ تركیبات بدنی دانش آموزان كشور را داشته باشیم.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در دهمین گفت و گوی هفته که با حضور وزیر آموزش و پرورش، وزیر بهداشت، مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و مدیران ۷۶۰ منطقه آموزش و پرورش کشور و بر بستر شبکه و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید با عرضه گزارشی از اقدامات آموزش و پرورش دوران انتشار کرونا اظهار نمود: انرژی بیشتر را روی آموزش گذاشتیم چون که استراتژی اول ما بر آموزش در بخش بهداشت و سلامت است.

وی اضافه کرد: دو واحد درسی برای تمام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان درس بهداشت و سلامت درنظر گرفته و عرضه شده است تا معلمان از همان ابتدا آموزش های لازم را ببینند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دو ساعت درس بهداشت و سلامت به پایه دوازدهم اضافه گردید و در امتحان نهایی سال قبل در تمامی استان ها و رشته ها بالاترین نمره امتحان نهایی برای درس بهداشت وسلامت بود که نشان داده است این درس موردنیاز و اقبال دانش آموزان قرار گرقته است.

حمیدی خاطرنشان کرد: سه کتاب سفیران سلامت تهیه کردیم و هم اکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار سفیر سلامت داریم که برای آموزش همسالان درنظر گرفته شده اند و همین سفیران سلامت پویش در خانه بمانیم و به سفر نرویم را جریان سازی کردند.

وی تصریح کرد: طرح «نماد» حاصل حمایت و تلاش وزیر بهداشت است و به این مورد اعتقاد و باور دارند و این امکان را به ما می دهد که طرح های دیگر را با همکاری وزارت بهداشت پیش ببریم.

حمیدی با اشاره به اینکه مدرسه محور کردن و دانش آموز محور کردن طرح ها را در نظر داریم، اظهار داشت: ویتامین D، سلامت دهان و دندان و فلوراید تراپی و تمام این طرح ها را به طور کامل تا انجام نهایی پیگیری خواهیم کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به طرح «کوچ» اظهار نمود: ۱۴درصد دانش آموزان که در کلاس ششم به ما می رسند دارای اضافه وزن هستند وتا کنون BMIهشت میلیون دانش آموز اندازه گیری شده است تا نیمرخ ترکیبات بدنی دانش آموزان کشور را داشته باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی تصریح کرد: المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا، انجمن های ورزشی و... همه به سمت مدرسه محوری سوق داده شده است.

منبع:

1399/08/18
20:30:56
5.0 / 5
1566
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , ساز , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر