سنجش BMI بیش از 60 درصد دانش آموزان

سنجش BMI بیش از 60 درصد دانش آموزان به گزارش كنكور هنر مدیركل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح كنترل وزن و چاقی دانش آموزان (كوچ) اظهار داشت: اجرای طرح از نیمه شهریور ماه كه بچه ها به مدرسه رفتند كلید خورد. قد و وزن بیش از 60 درصد بچه ها گرفته شده و در سامانه وارد می شود.


محمد محسن بیگی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند اجرای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان اظهار نمود: یکی از عوارض جدی خانه نشینی و قرنطینه افراد در منزل، به هم خوردن سبک زندگی آنهاست.
وی ادامه داد: خصوصاً در سنین کودکی و نوجوانی باتوجه به خانه نشینی و کم تحرکی، ممکنست میزان دریافت مواد غذایی و انرژی افزایش یافته باشد که یک نگرانی جدی را در زمینه چاقی و افزایش وزن بچه ها در میان خانواده ها، مسئولان آموزش و بهداشت رقم زده است.
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه در همین راستا سعی کردیم طرحی را تحت عنوان کنترل وزن و چاقی (کوچ) و اصلاح سبک زندگی برنامه ریزی نماییم اظهار داشت: طرح کوچ جزو یکی از طرح های تحولی وزارت آموزش و پرورش است.
محسن بیگی افزود: اجرای طرح از نیمه شهریور ماه که بچه ها به مدرسه رفتند کلید خورد. قد و وزن بیش از ۶۰ درصد بچه ها گرفته شده و در سامانه وارد می شود. دانش آموزانی که نیاز به مداخله و مشاوره داشته باشند شناسایی می شوند و مربیان تربیت بدنی و مراقبین سلامت راهنمایی هایی را در جهت اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی، دریافت انرژی و افزایش تحرک بدنی برای کنترل وزن ارائه می دهند.
وی با اعلان اینکه امید است اثرگذاری لازم را در این عرصه داشته باشیم اظهار داشت: اضافه وزن و چاقی یکی از مخاطرات جدی است که می تواند سلامت فرزندان ما را تهدید کند و زمینه ساز بیماری های مختلفی در دوران کرونا و زمان های آتی باشد.
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره چگونگی سنجش دانش آموزانی که تا کنون به مدرسه مراجعه نکرده اند نیز اظهار نمود: امکان گرفتن وزن و قد به طرق مختلف وجود دارد. نخست آنکه هر دانش آموزی به هرعلتی به مدرسه مراجعه کند بی ام آی او سنجیده می شود.
محسن بیگی افزود: اما برای آنها که حضوری به مدرسه نمی روند این امکان فراهم شده که خانواده ها قد و وزن بچه ها را گرفته و در همان شبکه مجازی به مدرسه ارسال نمایند تا در سیستم ثبت گردد. اگر برخی خانواده ها به ابزار لازم دسترسی نداشته باشند پیش بینی شده که بتوانند به مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت یا نزدیکترین مدرسه محل سکونتشان مراجعه و قد و وزن فرزندشان را بسنجند.
منبع:

1399/08/09
23:27:10
5.0 / 5
1698
تگهای خبر: اجرا , ساز , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر