الزامی برای حضور معلمان در مدارس تهران وجود ندارد

الزامی برای حضور معلمان در مدارس تهران وجود ندارد به گزارش كنكور هنر سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران به این پرسش كه آیا در شرایط كنونی شیوع بیماری و با عنایت به ضرورت دوركاری حداكثری، همچنان همه معلمان در تهران ملزم هستند در مدرسه حضور یابند؟ پاسخ داد و اظهار داشت كه الزامی برای حضور همه معلمان وجود ندارد.


مسعود ثقفی در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: معلم ها فقط در صورت حضور آن دسته از دانش آموزان که دسترسی به فضای مجازی و تلویزیون ندارند باید تدریس را در مدرسه ادامه دهند.
وی اضافه کرد: اگر مدرسه برنامه ریزی کند در آن شرایط معلم باید به مدرسه بیاید و درس بدهد وگرنه هیچ الزامی برای حضور معلم نیست.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه ازاین رو لزوم و الزامی به حضور معلم ها نیست اظهار داشت: معلم برای آن دانش آموزانی که از تحصیل مجازی و تلویزیونی جا می مانند یا برخی دیگر که طبق برنامه ریزی مدرسه برای برخی رفع اشکالات رجوع می کنند در کلاس درس حاضر می شود که آن هم با رعایت همه پروتکل های بهداشتی است.
به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش هم دو روز گذشته درباره دایر بودن آموزش های حضوری با عنایت به افزایش انتشار کرونا اظهار داشت: ما سیاست بسیار منعطفی داریم؛ مواقعی که ستاد ملی کرونا اعلام نماید که حضوری برگزار نکنید، اصلا حضوری که برگزار نمی نماییم که در برخی از استان ها اعلام گردید و رعایت می کنیم؛ آن استان هایی که ستاد کرونا، برگزاری کلاس حضوری را ممنوع نکرده است، در اختیار خانواده قرار دادیم و هیچ خانواده ای اجبار ندارد که در هر شرایطی، دانش آموزان به مدرسه بیایند، چون ما امکان های مختلف را برایشان فراهم کردیم.
وی درباره حضور معلمان و کادر آموزشی در مدارس هم توضیح داد: درباره معلمان، مواقعی که به صورت غیرحضوری کار می کنند، ضرورتی ندارند که در مدرسه حاضر شوند و می توانند در هرجایی که هستند، کارشان را انجام دهند اما ما در مدرسه امکاناتی را داریم که به معلمان کمک می نماید و ترجیح برخی معلمان این است که در مدرسه، کار تدریسشان را انجام دهند.
حاجی میرزایی افزود: کادر اجرایی مدرسه حلقه اتصال ما با دانش آموزان و مدارس هستند و ما باید مطمئن باشیم که کار آموزش درست انجام می شود و اگر مدرسه را تعطیل نماییم، ارتباطات ما قطع می شود؛ اما چه موقع مدارس تعطیل می شود؟ زمانی که مسؤلان بهداشتی تشخیص دهند که هیچکس از خانه بیرون نیاید؛ مدارس مانند بقیه دستگاه های اجرایی باز است اما حضور معلمان در شرایطی است که ما کلاس حضوری داشته باشیم و اگر کلاس غیرحضوری باشد، حضور معلمان الزامی نیست.1399/07/25
15:49:58
5.0 / 5
1368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر