جزئیات همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری

جزئیات همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری كنكور هنر: مدیر كل فنی صندوق بازنشستگی كشوری جزئیات اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان را تشریح نمود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، اکبر شیرمحمدی در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، درباره جزئیات همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری توضیح داد و اظهار داشت: افزایش حقوق در چارچوب همسان سازی در امتداد تحقق ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه اعمال می شود.
وی ادامه داد: با کمک و حمایت دولت و وزیر رفاه این اتفاق افتاده و تکمیل افزایش های ابتدای سال تا ۹۰ درصد میانگین شاغلین همتراز و همرتبه انجام می شود.
مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری با اعلان اینکه جداول حقوقی تهیه و دستورالعمل های اجرائی برای صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ گردیده و در همین راستا احکام حقوقی یک میلیون و ۴۸۹ هزار نفر از بازنشستگان را صادر کردیم اظهار داشت: احکام قابل دریافت و رویت بوسیله سایت صندوق بازنشستگی است.
شیرمحمدی در پاسخ به اینکه با همسان سازی، حداقل حقوق دریافتی تا چه میزان بالا رفته است؟ اظهار داشت: جداول ابلاغی درباره کارکنان مشمول پرداخت نظام هماهنگ و خدمات کشوری و دستگاه هایی که فاقد گروه های شغلی نظام پردخت هماهنگ بودند بطور یکسان بعنوان کارمندان دولت آماده شده و افراد در گروهای ۲۰ گانه قرار گرفتند.
وی ادامه داد: عدد امتیاز هر فرد در هر گروه شغلی تعیین کننده میزان افزایش حقوق هر فرد است که 2.5 درصد به ازای سنوات مازاد و یا سوابق مدیریتی و... به آن اضافه می شود. افزایش امسال اتفاق ویژه ای بود و درصد افزایش ها برمبنای گروه شغلی افراد متفاوت می باشد.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: حداقل دریافتی ما برای کارمندانی که با ۳۰ سال سابقه خدمت بازنشسته شده اند و حداقل حقوق آنها در ابتدای سال دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است، با همسان سازی به سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
شیرمحمدی در پاسخ به اینکه چرا افزایش حقوق ها به صورت پلکانی معکوس اجرا نشد تا افرادی که حقوق پایینتری دارند مشمول افزایش بیشتری بشوند؟ اظهار داشت: آنچه که دولت مکلف بوده طبق برنامه ششم توسعه افزایش را اعمال نماید نوعی متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین است. طبیعتا حقوق بازنشستگان عضو هیئت علمی با حقوق شاغلین هم رده خودشان مقایسه می شود. درباره کارمندان دولت در سایر گروه های شغلی به همین ترتیب عمل شده است.
وی ادامه داد: مسلما در زمان اشتغال، دریافتی حقوقتان باتوجه به مدرک تحصیلی و شغلی که دارید، نسبت به کسانی که در سطح پایین تری قرار دارند، بیشتر است. این اختلاف همیشه وجود داشته. حالا نیز بازنشسته در هر سطحی که قرار داشته باشد حقوقش به ۹۰ درصد حقوق شاغلین هم رده اش می رسد.
وی درباره منابع مالی اجرای همسان سازی اظهار داشت: تصویب نامه منابع تامین بار مالی همسان سازی در شش ماهه دوم سال را پیش بینی کرده که بوسیله واگذاری سهام شرکت های دولتی تامین می شود. سازمان برنامه پیگیر تامین بودجه است و مشکل خاصی دراین زمینه وجود ندارد.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری درباره تسهیلات بازنشستگان نیز اظهار داشت: اعطای وام هفت میلیون تومانی در جریان است و پرداخت می شود. وام ازدواج فرزندان نیز پرداخت می شود و در حال ثبت نام هستند. وام خرید اقساطی کالا که در رابطه با کمک های معیشتی است نیز از طرف صندوق بازنشستگی پیگیری شده و برنامه ریزی کرده ایم که برای بازنشستگان قابل استفاده و بهره برداری است.
وی درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان اظهار داشت: امسال سرانه بیمه از ۶۰ به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت؛ اما سهم بازنشسته همچنان همان مبلغ ۳۰ هزار تومان به ازای هر نفر است. سقف تعهدات در خدماتی چون جراحی تخصصی ۴۴ میلیون تومان، بستری عمومی ۲۲ میلیون، خدمات تشخیص درمانی سرپایی ۱۷ میلیون تومان است.
وی ادامه داد: درباره بیماری کرونا هم اقداماتی انجام شده و صندوق بازنشستگی اطلاعیه صادر کرد که حمایت هایی برای بازنشستگان داریم و کمک هایی دراین زمینه انجام می شود.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به اینکه آیا همه حقوق ها بالای ۴ میلیون می رود؟ یکی از مخاطبان اعلام نموده که حقوقش از ۲میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است اظهار داشت: باید دید آیا فرد تک ورثه است یا خیر. کسانی که ۳۰ سال خدمت سابقه خدمت دارند حداقل حقوقشان از ۲میلیون و ۸۰۰ تومان به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.
وی افزود: اما کسانی که نسبت سنواتشان کمتر بوده، دریافتی شان کمتر است و احیانا به همین علت است که حداقل و کف دریافتی این مخاطب از دومیلیون و ۴۰۰ هزار تومان به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.
وی درباره اینکه آیا بازنشستگان سال ۹۹ هم مشمول همسان سازی می شوند؟ اظهار نمود: افزایش حقوق تعلق به آنها می گیرد و احکام اینها هم هفته آینده صادر می شود.
وی در پاسخ به پرسشی درباره سهم بودجه دولتی در صندوق های بازنشستگی و وضعیت سال های آینده اظهار داشت: صندوق های بازنشستگی باید اصلاحات ساختاری، سیستمی و پارامتریک را انجام دهند. قوانین و مقررات ما ایراد دارد و مربوط به سنوات خیلی گذشته است و هزینه های زیادی به صندوق ها تحمیل می کند، سن بازنشستگی، نحوه محاسبه مستمری، بازنشستگی قبل از موعد و... باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد که تا کنون مغفول مانده است.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری اصرار کرد که اگر صندوق های بازنشستگی را بیمه ای ببینیم باید قوانین بیمه ای بر آنها حاکم باشد اما قوانین حمایتی در آن رسوخ کرده است. ۷۰ درصد پرداختی صندوق ها از محل حمایت های دولتی و مابقی از محل کسورات بازنشستگی و تامین منابع سرمایه گذاری است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اداره شرکت های صندوق های بازنشستگی اظهار داشت: در صندوق کشوری در سنوات گذشته و خصوصاً مدیریت فعلی اصلاحات اساسی برای بازسازی شرکت های زیان ده و کم بازده در حال انجام می باشد. سرمایه گذاری ها آنچنان پاسخگوی حقوق پرداختی بازنشستگان نیست. ولی بنظر می رسد که اصلاحات اساسی در شرکت ها لازم و لازم است و این کار در حال انجام می باشد.
وی ادامه داد: شرکت های زیاندهی بوده اند که در چند سال اخیر واگذار و از گردونه شرکت های صندوق خارج شده اند. تامین منابع اقتضا می کند با واگذاری شرکت ها این اتفاق بیفتد. طبیعتا راهکارهای اساسی دراین زمینه در حال انجام می باشد اما کمی زمانبر است.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه با اعلان اینکه مدرک تحصیلی تعیین کننده گروه شغلی شاغلان است اظهار داشت: کسانی که لیسانس دارند در گروه ۱۴ قرار می گیرند و این محاسبات برای همه آنها که ۳۰ سال خدمت دارند و لیسانسه هستند انجام شده و حقوقشان به حدود ۵ میلیون تومان می رسد، اما اگر سابقه مازاد و مدیریتی و غیره داشته باشند به همان نسبت از حقوق بیشتری برخوردار می شوند.
وی در پاسخ به اینکه آیا افزایش شامل مستمری بگیران می شود؟ اظهار داشت: بله بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول این افزایش حقوق هستند. همانطور که گفته شد یک کار ویژه ای انجام شد. احکام افزایش حقوق را صادر کردیم و تمام تلاش همکاران ما در صندوق و سازمان برنامه بر این است که حتما در مهرماه پرداخت گردد.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری درباره تاثیر رتبه بندی معلم ها در همسان سازی اظهار داشت: رتبه بندی برای معلمان سال قبل اعمال شد و در محاسبه حقوق معدل همسان سازی دیده شد و در همسان سازی امسال هم حقوقشان ترمیم شد. احکام بازنشستگان امسال را هم سال آینده صادر می نماییم.
منبع:

1399/07/22
13:09:53
5.0 / 5
1333
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , تخصص , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر