وزیر آموزش و پرورش:

تصویر آینده كشور در مدارس امروز شكل می گیرد

تصویر آینده كشور در مدارس امروز شكل می گیرد به گزارش كنكور هنر كرمان وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه بر این باور هستیم كه معلمان سربازان پیشرفت كشور هستند اظهار داشت: باید تصویر آینده كشور در مدارس امروز شكل بگیرد و هرچه این تصویر مبتنی بر آرمان های انقلاب باشد، آینده انقلاب روشن تر و بهتر خواهد بود.


دکتر "محسن حاجی میرزایی" بامداد امروز ۱۴ مهرماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار نمود: با شیوع ویروس کرونا در نیمه دوم سال تحصیلی گذشته همه غافلگیر شده بودند بطوریکه مدارس تعطیل و خدمات آموزشی به صورت غیرحضوری در دسترس دانش آموزان قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه امسال را در شرایطی آغاز کردیم که ارزیابی های داخلی و بین المللی بر این است که دور بودن دانش آموزان از مدرسه مخاطرات جدی و گسترده ای را به همراه خواهد داشت اضافه کرد: مدرسه فقط جای آموزش نیست بلکه باید دانش آموز را در آن پرورش یافته و تقویت کرده و روابط اجتماعی شان را شکل دهیم بدین سبب در تمام دنیا ترجیح بر این است تا جایی که امکان دارد به روش حضوری مدارس فعال باشند و وزارت بهداشت نیز اعلام نمود با رعایت پروتکل ها می توان مدارس را فعال کرد.
وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه هم اکنون قسمتی از آموزش ها به صورت غیرحضوری و در فضای مجازی دنبال می شود اظهار نمود: شبکه شاد با عضوت بیش از ۱۱ و نیم میلیون دانش آموز الان فعال است و روز به روز نیز ظرفیت های این شبکه افزایش می یابد و مشکلات برطرف و پاسخ به یک نیاز جدی را دنبال می کند.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه برای کسانی که دسترسی به اینترنت و گوشی هوشمند ندارند، آموزش تلویزیونی پیش بینی شده و در روز بیش از ۲۰ ساعت آموزش در شبکه های مختلف تلویزیون داده می شود اضافه کرد: همه تلاش و تاکید ما بر این است که کار آموزش با کمترین کاستی و اختلال همراه باشد و بتوانیم مسئولیت آموزشی امسال را به درستی به انتها برسانیم.
وی با اعلان اینکه آموزش و پرورش جزء مجموعه هایی است که بیش از سایر دستگاه های اجرائی کشور مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و تاکید ایشان در نشست های مختلف بر اجرای سند تحول بنیادین است که مبتنی بر آموزه های تعلیم و تربیت اسلامی و تجربیات سال های قبل آموزش و پرورش ایران و بهره گیری از تجربیات بین المللی است اظهار نمود: با تاکید مقام معظم رهبری فعالیت ها با شتاب و دقت بیشتر و هدفگذاری های دقیق تری دنبال می شود و تاکید معظم رهبری بر این است که برنامه های زمان بندی شده عملیاتی برای رسیدن به اهداف در دستور کار قرار بگیرد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: دراین زمینه ۲۵ مورد را مشخص کردیم تا نتایج قابل مشاهده ای داشته باشد و به استانها ابلاغ گردیده و تلاش می نماییم با کوشش همه دوستان اهداف تعلیم و تربیت به درستی پیش برود.
حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه بر این باور هستیم که معلمان سربازان پیشرفت کشور هستند اضافه کرد: باید تصویر آینده کشور در مدارس امروز شکل بگیرد و هرچه این تصویر مبتنی بر آرمان های انقلاب باشد، آینده انقلاب روشن تر و بهتر خواهد بود.
به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، "احمد اسکندری نسب" مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این دیدار اظهار نمود: همه مدارس استان کرمان با رعایت پروتکل های بهداشتی فعال می باشند و در ایام نخست در بعضی مناطق تا ۹۵ درصد حضور دانش آموزان را داشتیم.
وی اضافه کرد: بازدیدهای مختلفی در زمینه رعایت مسائل بهداشتی از مدارس صورت گرفته و دو مرتبه استان کرمان در رعایت پروتکل ها در کشور برتر شد و بیش از ۱۱ میلیارد تومان در سه مرحله سرانه بهداشتی به حساب مدارس واریز کرده ایم و در مناطق کمتر توسعه یافته کاروان توزیع لوازم بهداشتی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعزام شده است.
منبع:

1399/07/14
23:05:20
5.0 / 5
1443
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , تصویر , تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر