طرح شهاب استاندارد می شود

طرح شهاب استاندارد می شود معاون آموزش ابتدایی اظهار داشت: پیش دبستانی خشت اول بنای آموزش وپرورش؛ و كلید برقراری عدالت آموزشی است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده در نشست تخصصی با نمایندگان آموزش ابتدایی استان خراسان جنوبی که در سالن اجلاس این اداره کل برگزار شد، اشاره کرد: گفتمان آموزش؛ خصوصاً در دوره ابتدایی باید تبدیل به یک گفتمان عمومی در جامعه تبدیل گردد.
وی، از طرح ملی خوانا بعنوان اجرای درست برنامه درسی مبتنی بر مدرسه محوری و مشارکتی یادکرد و اظهار داشت: دانش آموزان در دوره ابتدایی باید مهارت های خواندن، نوشتن وزندگی اجتماعی را به خوبی فرابگیرند؛ چونکه با توانمندسازی این مهارت ها در کودکان احترام به قانون، حقوق شهروندی و کاهش لطمه های اجتماعی در جامعه معنا پیدا می کند.
معاون آموزش ابتدایی، بابیان این مطلب که طرح خوانا ۹۰ درصد اهداف سند تحول را در دوره ابتدایی محقق می کند، تصریح کرد: منظور از خواندن در این طرح روخوانی صرف نیست بلکه کسب مهارت تدبر و تفکر در مطالب است همچنان که مفهوم مهارت نوشتن، سوای رونویسی از روی کتاب ها و مجلات است؛ منظور از مهارت نوشتن، پرورش قدرت تخیل در دانش آموزان و صحیح نوشتن مطالب، ازنظر ادبی، دستوری و نگارشی است.
وی لازمه تحقق عدالت اجتماعی را فراهم کردن فرصت های برابر آموزشی برای همه دانش آموزان دانست و تصریح کرد: امروز برنامه درسی به سمت درس ورزی، مهارت افزایی و اختتام دادن به سلطنت کتب درسی می رود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حکیم زاده از استانداردسازی طرح شهاب آگاهی داد و عنوان کرد: رویکرد امروز پیش دبستانی پروژه محوری و یادگیری بوسیله بازی است.1399/07/09
21:46:32
5.0 / 5
2024
تگهای خبر: اجرا , تخصص , ساز , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر