دبیر دوسالانه سرامیك خبر داد:

آكادمی بین المللی سرامیك حامی معنوی دوسالانه ملی سرامیك ایران شد

آكادمی بین المللی سرامیك حامی معنوی دوسالانه ملی سرامیك ایران شد هیربد همت آزاد از حمایت معنوی بین المللی سرامیك از یازدهمین دوسالانه سرامیك اطلاع داد كه به معنای اعتبار این رویداد در سطح جهانی است.به گزارش کنکور هنر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، هیربد همت آزاد دبیر دوسالانه سرامیک که این روزها در حال مهیا کردن برگزاری دوسالانه در مجموعه فرهنگسرای نیاوران است از حمایت معنوی آکادمی بین المللی سرامیک اطلاع داد.
وی درباره اهمیت این حمایت اظهار داشت: حمایت آکادمی بین المللی سرامیک به معنای اعتبار بین المللی دوسالانه ملی سرامیک است. آکادمی بعنوان نهادی مرجع و حرفه ای طبق اساسنامه اش از رویدادهای بین المللی حمایت می کند؛ با رایزنی های انجام شده با رئیس آکادمی و ژاک کافمن رئیس سابق آکادمی و داور نهایی ما در این دوره، مستنداتی دال بر احراز اعتبار عرضه دادیم و آنان پشتیبانی از این دوسالانه را اعلام نموده اند و آنان هم خبر دوسالانه را در رسانه های خود بازنشر خواهند داد.
همت آزاد اظهار داشت: طبق این خبر مقرر است نشان آکادمی بین المللی سرامیک در پوستر و اعلان های یازدهمین دوسالانه سرامیک درج شود. آکادمی بین المللی سرامیک در سال ۱۹۵۲ با هدف ارتباط حرفه ای ما بین هنرمندان و متخصصانی تأسیس شد که در تمامی کشورها به صورت حرفه ای در زمینه سرامیک فعالیت داشتند.
دبیر دوسالانه سرامیک با اشاره به نگرش بین المللی این آکادمی اظهار داشت: هر چند رویداد ما ملی است؛ اما آکادمی بین المللی سرامیک اعتبار خویش را به دوسالانه سرامیک ایران اعطا کرده است.
وی اضافه کرد: در این شرایط سخت پای هنر ایستاده ایم و با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی و مؤسسه توسعه هنرهای معاصر، در مقام انجمن هنرمندان سرامیک وظیفه ایجاد بستر برای بالندگی و رشد هنرمندان سرامیک داریم و امیدواریم در این مسأله موفق باشیم.
آکادمی بین المللی سرامیک تنها انجمنی است که در سطح بین المللی در زمینه سرامیک فعالیت دارد و مجموعه ای از هنرمندان، سرامیست ها، گالری داران، کیوریتورها و بعضی از مؤسسات را گرد هم آورده است. اعضای این آکادمی به صورت منظم در هیأت های داوری نمایشگاه ها و مسابقات بین المللی مختلف سرامیک، حضور مستمر دارد. مقر اصلی آکادمی بین المللی سرامیک در شهر ژنو سوئیس است و نمایندگی هایی در اروپای شمای (حوزه اسکاندیناوی)، فرانسه، آلمان، اسپانیا، حوزه اروپای شرقی، بریتانیا، آمریکای شمالی، حوزه اقیانوسیه، حوزه کشورهای مدیترانه، ژاپن، کره جنوبی و چین دارد.
ریاست این آکادمی هر چهار سال یک مرتبه توسط آرای مستقیم اعضای آن انتخاب می شود و الان ریاست این آکادمی بر عهده توربژن کواسبو از کشور نروژ است. آکادمی بین المللی سرامیک بیشتر از ۸۸۰ عضو از ۷۴ کشور از تمامی قاره ها دارد. از ایران هم ۱۰ نفر همچون بهزاد اژدری، هیربد همت آزاد، کوروش آریش، رجحانه حسینی، نفسیه خلج، بیتا فیاضی، عباس اکبری، شعبانعلی قربانی، رضا تائبی عضو این آکادمی اند.
یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران به دبیری هیربد همت آزاد آبان ماه سالجاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد.


منبع:

1399/06/24
13:59:41
5.0 / 5
2012
تگهای خبر: پوستر , تخصص , گالری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر