وزیر آموزش و پرورش:

مدارس باید جان بگیرند

مدارس باید جان بگیرند به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مدارس باید جان بگیرند و نبض زندگی در مدارس به حركت درآید. این كار شروع شد و امیدواریم با حمایت و كمك مدیران و خانواده ها سال جاری با حفظ سلامت دانش آموزان همراه با آموزش باكیفیت باشد.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آئین نمادین اعزام کاروان تجهیزات و اقلام ورزشی و بهداشتی مدارس کشور (مهر با نشاط) که با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت و تعدادی از مسؤلان در هنرستان امام علی (ع) شهرستان ری برگزار شد، اظهار نمود: رشد و توسعه تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی در سند تحول بنیادین و سیاست های کلی نظام در حوزه آموزش و پرورش مورد توجه جدی قرار گرفته و همواره از تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت جمهوری اسلامی است.

وی اضافه کرد: با شیوع بیماری کرونا یک توقف بزرگ در مجموعه فعالیتهای جامعه و همه کشورها صورت گرفت و توقف در فعالیتهای اجتماعی، نگرانی ها را شدت داد. کرونا همانند هر پدیده غیر منتظره دیگری در ابتدا جامعه را گرفتار مساله کرد و تعادل آنرا به هم زد ولی خوشبختانه جامعه به سرعت در مورد آن تصمیم گیری کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ما با دو مبحث جدی آموزش و سلامت روبرو می باشیم، خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم در مورد آخر این بیماری اعمال نظر نماییم و همینطور نمی توانیم زندگی را از حرکت و جریان بیندازیم. بنابراین مجموعه ها با سرعت و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز به کار کردند و باردیگر زندگی جان گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: آموزش و پرورش بعنوان گسترده ترین مجموعه که مهمترین مأموریت کشور یعنی افزایش آگاهی و دانش نسل نو و آماده کردن آنان به منظور زندگی کردن سعادتمند، شرافتمند، جمعی، کمک به توسعه و پیشرفت کشور و ساختن آینده ای مستقل و باشکوه را دارد باید فعال می شد.

حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه لازم است نقطه تعادلی پیدا نماییم که بتوانیم با حفظ سلامت، آموزش را دنبال نماییم، اظهار داشت: کرونا سلامت را در مخاطره قرار داد اما تنها وجه صدمه دیده سلامت در شیوع این بیماری، مبتلا شدن به کرونا نبود و مشکلات دیگری هم به همراه داشت. صاحبنظران اعتقاد دارند که دور بودن کودکان از آموزش امکان دارد عواطف آنها را نسبت به آموزش تضعیف، پیوندهای اجتماعی را سست کند و به مهارت های جمعی صدمه برساند و دانش آموزان را با اختلالات مهم در زندگی اجتماعی، جسمی و روانی مواجه کند.

به گفته وی مطالعه میدانی قاطعی در خصوص اینکه بازشدن یا بسته شدن مدرسه تأثیر بسزایی در مبتلا شدن یا عدم مبتلا شدن به کرونا داشته باشد. اطمینان قاطع داریم که دور بودن فرزندانمان از آموزش صدمه زاست.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مدرسه فقط کانون یادگیری نیست، مدرسه توسعه تعاملات جمعی، افزایش توانمندی های جسمی، روحی و اجتماعی دانش آموزان را به دنبال دارد ازاین رو باید مدارس جان بگیرند و نبض زندگی در مدارس به حرکت درآید. این کار شروع شد و امیدواریم با حمایت و کمک مدیران و خانواده ها سال جاری با حفظ سلامت دانش آموزان همراه با آموزش باکیفیت باشد.

وی درادامه اظهار داشت: توانایی یک پیش نیاز ساده به منظور زندگی است. همه برای ایفای نقش باید توانمند شوند، توانمندی شرط مواجهه هوشمندانه با شرایط غیرعادی است. مبحث توانمندی در آموزش و پرورش و افزایش توانمندی دانش آموزان یک مأموریت اساسی است که در سند تحول بنیادین و فرمایشات مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است و این خصوصیت ها تأثیر بسیار بالایی در تربیت جسمی و ذهنی دانش آموزان دارد.

حاجی میرزایی اقدام معاونت تربیت و بدنی سلامت را در اعزام کاروان اقلام ورزشی و بهداشتی به مدارس کشور را یک حرکت نمادین دانست که برای ایجاد تحرک و پویایی در جامعه و مدارس مفید می باشد و اظهار داشت: تربیت بدنی و سلامت در برنامه درسی ملی، بعنوان یکی از حوزه های یادگیری مورد تاکید جدی است و هدف این حوزه یادگیری، برقراری سلامت کامل جسمی و روانی دانش آموزان، ارتقای توانایی های بدنی و حرکتی، تبیین روش های تفریحی سالم، ترویج بهداشت و اصول سالم زیستن و پرورش نسلی فعال، شاداب و سالم می باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در کنار این بسته های ورزشی تاکید براین است که مدارس به تجهیزات بهداشتی هم مجهز باشند، خاطرنشان کرد: اجرای هیچ درسی در برنامه درس ملی و هیچ فعالیت فوق برنامه ای، مانند تربیت بدنی و ورزش نیازمند امکانات و تجهیزات نیست و هم اکنون با عنایت به شرایط کرونا، هیچ مقوله ای به اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی نیازمند تهیه وسایل و امکانات شوینده و ضدعفونی نیست. بنابراین اجرای اقداماتی مانند راه اندازی کاروان های ارسال وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی باید مورد تاکید جدی قرار گیرد.

وی در انتها با تاکید بر اینکه این حرکت نمادین آغازی برای شکل گیری سال تحصیلی، همراه با تحرک و پویایی و نشاط خواهد بود، اظهارکرد: امیدوارم با تلاش همکاران عزیزم بتوانیم شاهد سالی پربار از نظر کیفیت آموزشی باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کاروان ورزشی و بهداشتی مهر بانشاط درسال جاری برای سومین سال پی در پی با اعتباری بالغ بر۲۵۰ میلیارد ریال، به راه افتاده است و مشابه کاروان شهرستان های تهران در ۳۱ استان دیگر هم وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی شامل اقلامی چون توپ های تخصصی رشته های ورزشی، راکت های تنیس روی میز و بدمینتون، میز تنیس، تخته بسکتبال، تور والیبال، کنز، حلقه هولاهوپ، چارچوب دروازه و... به همراه مواد بهداشتی، ضدعفونی و شوینده و وسایل کمک های اولیه از محل ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور راهی مدارس شهرستان ها، مناطق و نواحی تابعه می شود.

منبع:

1399/06/21
18:02:19
5.0 / 5
2207
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , تخصص , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر