تصویب 18 رشته تحصیلی پوشش دهنده صفر تا صد تولید

تصویب 18 رشته تحصیلی پوشش دهنده صفر تا صد تولید به گزارش كنكور هنر مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و كاردانش وزارت آموزش و پرورش با ذكر این مطلب كه هیچ گونه كوتاهی درباب سلامت بچه ها نخواهد شد اظهار داشت: افزایش چهاربرابری در دسترسی به آموزش های مهارتی در مناطق محروم را داشته ایم. در حوزه كیفیت بخشی در هنرستان ها برنامه بهبود كیفیت آموزش همراه با تولید را داریم كه در سال 98 توسعه یافت. درباره رشته هایی كه بتواند صفر تا صد تولید را پوشش بدهند امسال 18 رشته تصویب گردید.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، سیدمصطفی آذرکیش، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه فنی، حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش باحضور در برنامه پرسشگر شبکه آموزش سیما با اعلان اینکه امسال برای بازگشایی مدارس تجربه جدیدی را خواهیم داشت و مردم ما همیشه در شرایط بحران و اضطرار همراهی کرده اند اظهار داشت: حضور موفق و همراهی ویژه مردم را در شرایط مختلف تجربه کرده ایم. در چشم انداز سند تحول هم نقش خانواده ها بی بدیل دیده شده است.

وی ادامه داد: از تجربه قبلی که در انتهای سال تحصیلی داشتیم استفاده شده و شیوه نامه هایی که سلامت بچه ها را تضمین کند اجرا می شود و تاکید بر این بود که مدیران واحدهای آموزشی این آمادگی را داشته باشند و برمبنای گزارشات دریافتی این آمادگی را شاهد می باشیم. اساسا این آمادگی مدارس ناظر بر این بود که ضمن اولویت دادن به سلامت، به آموزش با کیفیت هم بپردازیم.

آذرکیش با اعلان اینکه تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی است اظهار داشت: امیدواریم مثل همیشه خانواده ها با همراهی شان یک بازگشایی ایمن و باکیفیت را رقم بزنند. در پروتکل های بهداشتی اعلام شده بود که اگر دانش آموز یا اعضای خانواده وی گرفتار بیماری بودند به مدرسه نروند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه فنی، حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: ۳۶.۵۷ درصد مدارس ما تعداد دانش آموزانشان زیر ۵۰ نفر است و شرایط آسان تر است. در جایی که امکان حضور همه دانش آموزان وجود ندارد، در بخشنامه های اخیر هم تاکید شده مدیران و معلمان با روش های مختلف ترکیبی استفاده کنند و از ارائه آموزش با کیفیت اطمینان حاصل کنند. ما تجربه برگزاری امتحانات نهایی و.... را داشته ایم و هیچ گونه کوتاهی درباب سلامت بچه ها نخواهد شد و مدارس مراقبت های لازم را انجام خواهند داد. همه برنامه های این مدت برای یک بازگشایی شکوهمند و ایمن تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به قدردانی رهبری از تلاش تمام کادر آموزشی اظهار داشت: کادر آموزشی در کنار مدافعان سلامت ساعت ها صرف آموزش کردند. به نوبه خودم از تک تک آنها تشکر می کنم.
آذرکیش در ادامه با اعلان اینکه در بحث عدالت آموزشی فقط رتبه های برتر تعیین کننده نیستند اظهار داشت: افزایش چهاربرابری در دسترسی به آموزش های مهارتی در مناطق محروم را داشته ایم. برنامه توسعه حرفه ای معلمان را در دست داریم. در حوزه کیفیت بخشی در هنرستان ها برنامه بهبود کیفیت آموزش همراه با تولید را داریم که در سال ۹۸ توسعه یافت. درباره رشته هایی که بتواند صفر تا صد تولید را پوشش بدهند امسال ۱۸ رشته تصویب گردید. پرداختن به موضوع آموزش همراه با تولید در دستورکار است. راه اندازی و توجه به مدرسه تولید و نگاهی که به هنرستان ها هست تا خروجی متناسب با بازار کار باشد در حال انجام می باشد.
منبع:

1399/06/15
15:13:05
5.0 / 5
2023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر