حاجی بابایی:

ستاد مبارزه با كرونا مسئولیت حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان را بر عهده گیرد

ستاد مبارزه با كرونا مسئولیت حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان را بر عهده گیرد كنكور هنر: رئیس فراكسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه باید وزیر آموزش و پرورش با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با كرونا برنامه نهایی بازگشایی مدارس را اعلام نماید اظهار داشت كه باید ستاد مبارزه با كرونا به صورت واضح و شفاف مسئولیت حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان وخانواده های آنها را بر عهده گیرد.


حمیدرضا حاجی بابایی در گفت و گو با ایسنا، با قدردانی از زحمات وزارت آموزش وپرورش برای برنامه ریزی و استفاده از فرصت های مختلف جهت پیش گیری از تعطیلی آموزش با وجود تعطیلی فیزیکی مدارس اظهار داشت: فرهنگیان و اولیای دانش آموزان از سراسر کشور در تماسهای تلفنی از ابهامات و بلاتکلیفی درباره نحوه فعالیت مدارس از شنبه 15 شهریور سخن می گویند؛ در وهله اول شاید آموزش های دیجیتالی و مجازی پاسخگوی نیاز همه دانش آموزان نباشد اما سال قبل بحرانی به سیستم آموزش جهان تحمیل شد که وزارت آموزش و پرورش با برنامه ریزی و کوشش های فرهنگیان توانست پاسخ خوبی در آن وضعیت خاص بدهد. برای سال تحصیلی جدید هم آموزش و پرورش فرصت خوبی برای تدارک برنامه های خود داشته است.
وی اشاره کرد: انتظار می رود وزارت آموزش و پرورش به شکلی برنامه هایش را برای سال تحصیلی جدید تدوین کرده باشد که ایجاد زمینه برای دسترسی همه دانش آموزان کشور به آموزش وپرورش کارآمد و متعالی منجر به تربیت چند ساحتی و اعتلای عدالت آموزشی با دسترسی یکسان چه از نظر کمی و چه به صورت کیفی شود. در این راستا دو مولفه حیاتی حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان و خانواده هایشان و آموزش و پرورش عادلانه و دسترسی همه اقشار در تمام دوره های تحصیلی به آن بسیار مهم بوده و باید تضمین شود.
حاجی بابایی درباره حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس کشور اظهار داشت: در این زمینه مرجع تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا است که باید ورود جدی داشته و موضع خودرا با رعایت تمام جوانب، سلامت دانش آموزان و فرهنگیان و ضرورت پیش گیری از وقفه آموزشی به صورت شفاف و روشن اعلام نماید، آموزش و پرورش نیز موظف به رعایت نظرات ستاد کرونا است؛ پس از ستاد مبارزه با کرونای کشور درخواست دارم که باتوجه به ابهامات و بلاتکلیفی های موجود و در امتداد تعیین تکلیف مردم در اسرع وقت ورودی جدی کرده و حتی در صورت نیاز وضعیت دانش آموزان را به صورت استانی و منطقه ای مشخص نماید.
رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: فراکسیون فرهنگیان آمادگی کامل خودرا برای پشتیبانی از وزارت آموزش و پرورش در استفاده از تمام ظرفیت های موجود و مورد نیاز آموزش وپرورش در امتداد حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده های آنها و ایجاد عدالت آموزشی در قالب دستورالعمل های ستاد کرونا اعلام می کند.
حاجی بابایی اشاره کرد: طرح موضوع حضور داوطلبانه دانش آموزان نیز تنها در صورتی قابل توجیه است که تمام آموزش ها در مدرسه کاملا به صورت مجازی برای سایر دانش آموزان ارائه شود یعنی همه دانش آموزان کشور بتوانند انتخاب کنند که در صورت حضور نیافتن در مدرسه با آموزش مجازی از هیچ مبحثی جا نمی مانند. البته در عمل این رویکرد به جز مراکز استانها و شهرستان ها در سایر مناطق کشور خصوصاً مناطق دور و محروم قابلیت اجرایی ندارد. باتوجه به چنین شرایطی لازم است وزیر آموزش وپرورش برای روشن شدن وضعیت بازگشایی مدارس در اسرع وقت با هماهنگی و حضور رئیس ستاد مبارزه با کرونا برنامه نهایی را اعلام نماید.
وی اشاره کرد: باتوجه به گستردگی کارهای آموزش و پرورش باید ستاد مبارزه با کرونا به صورت واضح و شفاف مسئولیت حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها را بر عهده گیرد. ما در برنامه های آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با کرونا هیچ دخالتی نکرده و از تصمیمات معقول پشتیبانی می نماییم اما در عین حال هیچ مسامحه و کوتاهی و سهل انگاری درباره مخاطرات احتمالی برای سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها را نپذیرفته و نسبت به آن کوتاه نخواهیم آمد.
حاجی بابایی در آخر اظهار داشت: ما از تمامی پروتکل های دقیق بهداشتی برای حفظ سلامت مردم حمایت کرده و برای اجرایی شدن آنها نهایت مساعدت را داریم و در آینده نیز کمک خواهیم کرد و معتقدیم اگر ستاد مبارزه با کرونا مسئولیت برنامه های آموزش وپرورش را بر عهده گیرد باید بطور کامل از آن حمایت شود با همین نگاه بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش آموزان را منوط به مصوبه و اعلام نظر ستاد مبارزه با کرونای کشور می دانیم.
منبع:

1399/06/13
22:47:10
5.0 / 5
1935
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , داوطلب , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر