كارگردان مستند با مهر مطرح كرد؛

سید ظهیر روضه من برای امام حسین(ع) است

سید ظهیر روضه من برای امام حسین(ع) است كنكور هنر: محمدهادی نعمت اللهی كارگردان مستند سید ظهیر بیان كرد كه این مستند روضه و عرض ارادت من خدمت امام حسین(ع) است.محمدهادی نعمت اللهی کارگردان مستند «سید ظهیر» که به صورت اینترنتی عرضه شده است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این مستند اظهار داشت: این مستند برای امام حسین (ع) است. «سید ظهیر» قصه طلبه ای با نام سید ظهیر را روایت می کند که اهل پاکستان و ساکن کالیفرنیاست. ما با وی در کربلا آشنا شدیم. سید ظهیر سال ها در ایران زندگی کرده و درس طلبگی را در همین جا خوانده اما پدرش جزو تجار ساکن آمریکا بود از همین رو سید ظهیر به آمریکا مهاجرت و در آنجا تلویزیون شیعی و مسجدی برای مسلمانان آنجا راه اندازی نمود. او کار بزرگی کرد که مستند دقیقاً روایت این کار است. قضیه از این مقرر است که در آن سالی که من این مستند را ساختم حدود ۴ سال بود که او هر سال خودش را از کالیفرنیا به حرم امام حسین می رساند تا در آنجا در شبکه کربلا تی وی به زبان اردو برای هم وطنانش که نمی توانستند به کربلا بیایند، برنامه اجرا نماید. در واقع سیر آمدنش به این صورت بود که از کالیفرنیا به دبی، بعد به ایران و بعد به عراق می رفت، ۵ روز آخر ماه قمری را برنامه اجرا می کرد و باز از کربلا به نجف، بعد ایران، بعد دبی و سپس به کالیفرنیا می رفت.
وی با اشاره به اینکه بخشی از تصاویر این فیلم در ایران و بخشی در کربلا فیلمبرداری شد، توضیح داد: آن موقعی که مستند ما ساخته شد اجرای برنامه سید ظهیر به مدت ۴ سال ترک نشده بود و او حالا در نهمین سالی است که این کار را انجام می دهد. درواقع او نیتی کرده است و هر ماه این مسیر را می آید، برنامه را اجرا می کند و می رود. درواقع او می خواهد عرض ارادتی خدمت امام حسین داشته باشد و برای اردو زبان هایی که احتمالاً سختشان است یا پولشان را ندارند، در کربلا نیستند و فرصت زیارت ندارند برنامه ای اجرا نماید. این برنامه هر ماهه اوست یک برنامه پرمخاطب است. اردوزبانان هم از راه ماهواره این برنامه را دریافت می کنند. در کنار این مورد ما زندگی سید ظهیر را که کجا به دنیا آمده، چه کار کرده، در ایران در جامعه المصطفی درس می خوانده و … را در این مستند پرتره به تصویر کشیدیم. این را هم باید بگویم که ما با سید ظهیر در کربلا آشنا شدیم و سوژه مستند ما شد.
نعمت الهی بیان نمود: من معتقدم هرکسی از بچه های این حوزه بتواند کاری برای امام حسین کند، این کار روزی او بوده، از همین رو ساخت «سید ظهیر» روزی ما بوده که خدا ما را شامل حالش کرده است. «سید ظهیر» بیشتر از اینکه یک مستند باشد یک روضه و عرض ارادتی از جانب من برای امام حسین است. در این دستگاه یکی مداحی و یکی روضه خوانی می کند، یکی موکب دارد و… من هم این کار را بلدم و این مستند را ساختم و سبب افتخار من است. امیدوارم باز هم قسمتم شود.
این مستندساز اظهار نمود: همه امام حسین را دوست دارند و می خواهند قدمی برایش بردارند ولی نمی دانم چرا کمتر اثری در این عرصه ایجاد می شود. این مستند هم قسمتم شده البته در این سال ها چند باری هم قسمتم شده که برنامه تلویزیونی داشته باشم. به صورت کلی من در دم و دستگاه امام حسین تلاش می کنم با احتیاط صحبت کنم.
وی در انتها درباره جدید ترین فعالیتهای خود اظهار داشت: هم اکنون مشغول ساخت یک مجموعه مستند با نام «۳۶۰ درجه» برای شبکه مستند هستم. البته یک مستند دیگر هم درباره سوریه ساخته ام که در نظر دارم به جشنواره «سینماحقیقت» ارائه بدهم.


منبع:

1399/06/09
13:57:09
5.0 / 5
2170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر