در گزارش كنكور هنر مطرح شد؛

تجربه دوری مخاطب خاص از كربلا

تجربه دوری مخاطب خاص از كربلا به گزارش كنكور هنر تهیه كننده برنامه مخاطب خاص با اشاره به تغییرات این برنامه بیان كرد كه علیرغم دوری از كربلا و ضبط برنامه در استودیو تهران، كوشیده اند كه فضا و حال و هوای حسینی را به مخاطب منتقل كنند.هادی آشتیانی تهیه کننده تلویزیون در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تولید ویژه برنامه «مخاطب خاص» در دهه اول محرم بیان نمود: برنامه «مخاطب خاص» هیچ وقت دهه اول محرم روی آنتن نمی رفت اما این دفعه از آغاز محرم این برنامه پخش گردید.
وی درباره تغییرات این برنامه که معمولاً از کربلا روی آنتن می رفت عنوان کرد: سال جاری برنامه را از استودیویی در تهران به پخش رساندیم که به همین مناسبت تغییراتی هم در برنامه به وجود آمد. ما تجربه برنامه رمضانی «مثل ماه» را داشتیم و سال جاری رسالت بوذری برنامه را با تلفیقی از «مثل ماه» و «مخاطب خاص» اجرا کرد.
آشتیانی در ادامه اظهار داشت: فضای این دو برنامه به شکلی تلفیق شد تا برنامه ای با حس و حال خوب داشته باشیم و دعوت از میهمان با فضای حسینی صورت گرفت.
این تهیه کننده درباره تغییر رویکرد برنامه از اجرا در کربلا و مقایسه با تهران هم خاطرنشان کرد: تغییرات زیادی با این رویکرد در فضای برنامه بوجود آمد به لحاظ مغناطیس و فضا، برنامه ای که در دل کربلا ساخته می شد با این فضا فاصله داشت، با این وجود ما تلاش کردیم باز هم با تدابیری این حس و حال را منتقل نماییم و بیننده را در آن فضا قرار دهیم.
وی افزود: به هر حال فضایی که در کربلا وجود دارد خودش روی تیم و عوامل تولید هم اثرگذار است و ما تلاش کردیم خلاها را با زیارت مجازی و آیتم ها و تصاویر آرشیوی تدارک دیده شده پر و فضای حسی مدنظر را به مخاطب منتقل نماییم.
این برنامه ساز به بهره گیری از صداهای جدید در برنامه هم اشاره و عنوان کرد: هر شب در برنامه یک مداحی و یک صدای جدید پخش کردیم که در چارچوب فضای استودیویی کار شده بود. همینطور کلیپی را رضا صادقی خوانده بود که در برنامه ما رونمایی گردید.
وی با اشاره به تیتراژ برنامه هم توضیح داد: پس از چند سال تیتراژ برنامه «مخاطب خاص» را تغییر دادیم و حجت اشرف زاده قطعه جدیدی را برای ما خواند. حاج حنیف طاهری مداح خاندان (ع) هم تیتراژ دیگر برنامه را خواند که هر دو قطعه با اقبال زیادی هم مواجه گردید.
آشتیانی درباره چالش کرونا برای برنامه سازی مذهبی و پوشش محافل عزاداری هم عنوان کرد: سال جاری با وجود کرونا مدل جدیدی از برنامه سازی و کار به وجود آمد با این وجود این تغییرات برای ما چالش چندانی به همراه نیاورد و برای خود برگزارکنندگان مراسم های مذهبی بیشتر چالش بود. ما هر سال دوربین هایمان را داخل مراسم ها گذاشته بودیم و سال جاری بیرون از هیئت ها بود. پیش از این مراسم با تراکم بود و الان با فاصله برگزار می گردد. آنها که هیات ها را برگزار می کردند سال جاری زحمتشان چند برابر شد ولی برای ما مهمترین چالش همین بود که راه کربلا از اسفندماه بسته شد یا اینکه مجبور بودیم برنامه را با رعایت پروتکل های بهداشتی روی آنتن ببریم.


منبع:

1399/06/09
12:45:23
5.0 / 5
2441
تگهای خبر: اجرا , تلویزیون , دوربین , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر