عرضه بسته های آزمایش در خانه از امروز برای ابتدایی ها و متوسطه اولی ها

عرضه بسته های آزمایش در خانه از امروز برای ابتدایی ها و متوسطه اولی ها مدیرعامل شركت صنایع آموزشی به اقدام این شركت برای حفظ كیفیت آموزش در شرایط كرونا و آموزش های غیرحضوری اشاره و از تهیه و عرضه بسته های آزمایش در خانه برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول از امروز اول شهریورماه آگاهی داد.


علی محمد مصلحی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: شرکت صنایع آموزشی در سال ۱۳۵۴ تاسیس شده است و یکی از شرکت های اقماری وزارت آموزش و پرورش بوده که بسیار دقیق و خوب دراین زمینه طراحی شده و فعالیت نموده است بدین سان که برای آماده سازی یک مدرسه نیاز بود سازمانی به نام نوسازی مدارس تاسیس شود که مدرسه را بسازد و نیاز بود که مدرسه به مبلمان کلاسی، میز و نیمکت، تابلو و مبلمان اداری و ابزار و ادوات آموزشی مانند ابزار آزمایشگاهی و کارگاهی تجهیز شود.
وی ادامه داد: این وظیفه را شرکت صنایع آموزشی و شرکت های زیرمجموعه اش برعهده داشته اند. این وظیفه به خوبی انجام می شد و می شود و در دوردست ترین مدارس ایران ابزار و ادواتی که ساخت صنایع آموزشی است، قابل مشاهده می باشد. سال هاست که محصولات آموزشی شرکت در مدارس مورد استفاده قرار می گیرند.
مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی با اعلان اینکه تجهیزات هنرستانی مانند موتور خودرو ها برای آموزش و یا مدارهای الکتریکی و سایر ابزار آزمایشگاه فیزیک در این شرکت تولید می شوند اظهار داشت: هزاران محصول طی سال های گذشته تولید شده و در اختیار هنرستان ها قرار گرفته است. ضمن آنکه این تولیدات به مرور زمان بهبود پیدا کرده اند.
مصلحی اضافه کرد: یک زمانی موتور جیپ برای کارگاهها آماده سازی می شد، بعدها موتور پیکان و رنو و الان موتور پژو، زانتیا و سایر خودرو های روز برای هنرستان ها آماده سازی می شود.
وی با اعلان اینکه این شرکت از سال ۱۳۸۴ که بعنوان قسمتی از بدهی های دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان واگذار شد، شرکتی متعلق به فرهنگیان است اظهار نمود: فرهنگیان سهامدار این شرکت هستند و همان ماموریت گذشته را برای خودش قائل است و برای مدارس کشور ادوات آموزشی تولید می کند.
مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی در پاسخ به اینکه آیا صنایع آموزشی تولیدکننده انحصاری ادوات آموزشی است؟ اظهار داشت: خیر؛ شرکت صنایع آموزشی نخستین شرکت در زمینه تولیدات محصولات آموزشی است اما شرکت های دیگری هم طی سال های اخیر تاسیس شده اند که خیلی از آنها از دل شرکت صنایع آموزشی بیرون آمده اند. بعنوان مثال همکاران ما که بازنشسته شده اند مبادرت به تاسیس شرکت کرده اند.
وی افزود: بازار محصولات خارجی در این عرصه داغ است. بعنوان مثال مولاژهای زیست شناسی به وفور از چین وارد می شوند و در بازار فراوان موجود است. اما نکته مهم آنکه تولیدات صنایع آموزشی بسیار گسترده و متنوع است و دارای استانداردهای لازم است و مورد تایید سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی قرار می گیرد.
مصلحی با اشاره به اینکه محصولات دارای خدمات بعد از فروش و آموزش نحوه استفاده هستند و حتی طرح جایگزینی محصولات فرسوده نیز اجرا می شود اظهار داشت: این شرکت ۱۵۰ پرسنل دارد که با احتساب شرکت های زیرمجموعه و پیمانکار می توان گفت اشتغال زایی برای دهها نفر دیگر نیز به وجود آمده است.
ایشان سپس با اشاره به وضعیت اقتصادی صنایع آموزشی عنوان کرد: در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع در بهترین نقطه صنعتی کشور تاسیس شده و ۳۵ هزار مترمربع فضای سرپوشیده دارد که ثروت بسیار عظیمی برای فرهنگیان است؛ اما به لحاظ پروسه کاری باتوجه به اختلالاتی که به وجود آمده باید تجدیدنظرهایی صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی اضافه کرد: دولت با مضایقی در تامین بودجه روبرو است و مشتری اول محصولات ما هم آموزش و پرورش است که باید برای مدارس خودش تجهیزات آموزشی تهیه نماید اما همانطور که می دانید ۹۹ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق و مزایای پرسنلی می شود. در سال های اخیر میزان خرید آموزش و پرورش در زمینه صنایع آموزشی پایین آمده و شرکت را با مشکلاتی مواجه کرده است.
وی افزود: بنا بر این صنایع آموزشی می خواهد بازار خودش را به بازار خانگی تبدیل کند. محصولاتی جهت استفاده دانش آموزان در منزل تحت عنوان کیت های «آزمایش در خانه» تهیه کرده ایم.
مصلحی با اشاره به اینکه در روزهایی هستیم که کرونا اوج گرفته و نیاز بود چاره ای برای حفظ کیفیت آموزش بیندیشیم اظهار داشت: در مدرسه قسمتی از آموزش با ابزار آموزشی و آزمایشگاهی انجام می شود و معلم آزمایش ها را انجام می دهد اما در فضای مجازی این اتفاق نمی افتد.
وی ادامه داد: البته نرم افزارهای آزمایشگاهی هستند اما دست ورزی تاثیر دیگری بر یادگیری دارد به همین خاطر پاره ای از آزمایش های کم خطر که نیاز به الکتریسته قوی و... نداشتند را در چارچوب بسته های آزمایش در خانه تولید کردیم تا همزمان با آموزش غیرحضوری دانش آموز بتواند خودش در خانه این آزمایش ها را انجام بدهد.
مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی با اعلان اینکه این آزمایش ها دارای بروشور شرح آزمایش هستند اظهار داشت: علاوه بر این، فیلم آزمایش هم بوسیله بارکدهای کیوآر قابل مشاهده می باشد و کمک می نماید در این ایام کیفیت آموزش را در حد امکان حفظ نماییم.
وی درباره زمان ارائه کیت های آزمایش در خانه اظهار داشت: طی دو سه هفته اخیر این محصول در سایت صنایع آموزشی عرضه شده و خانواده ها از اول شهریور می توانند نسبت به تهیه آن اقدام نمایند. این بسته های آزمایش در خانه ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول طراحی شده است.
وی ادامه داد: قیمت این بسته ها اقتصادی هستند. دانش آموز ابتدایی می تواند حدود ۹ آزمایش مهم کتاب درسی را از این طریق انجام دهد.1399/06/01
14:17:49
5.0 / 5
1685
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , خدمات , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر