آرشیو آثار طراحی و نقاشی به نمایش درمی آید

آرشیو آثار طراحی و نقاشی به نمایش درمی آید به گزارش كنكور هنر نمایشگاه آرشیو مجموعه ای شامل آثار چاپ، طراحی و نقاشی جمعه ۳۱ مرداد در گالری آرتیبیشن افتتاح می شود.به گزارش کنکور هنر به نقل از روابط عمومی گالری، «آرشیو» عنوان مجموعه ای از آثاری با سایز کوچک از نقاشی ها، طراحی ها و چاپ های دستی از اساتید بنام و هنرمندان نوظهور و آینده دار است که جمعه ۳۱ مردادماه در گالری آرتیبیشن به معرض نمایش گذاشته می شود.
این نمایشگاه به دنبال ایجاد علاقه به آثار هنری با اندازه های کوچک بوده که با هدف تعدیل اذهان و اعتقادات ناشی از انحصار بازار هنر در دست آثار هنری بزرگ و ارزشمندتر بودن آثار با سایز بزرگ به وجود آمد. این نمایشگاه با قالبی متفاوت نه بر دیوارهای گالری که در مجموعه هایی ۱۵ الی ۲۰ تایی در آلبوم ها و کاتالوگ هایی آماده در قطع ۵۰ در ۶۰ به معرض نمایش گذاشته می شوند تا نگه داری آنها برای مجموعه دارانشان به سهولت انجام گیرد. این امر سبب شده تا دشواری نگه داری آثار کوچک که غالباً با مشکلاتی روبرو بوده، مرتفع شود. ۳۰۰ اثر جمع آوری شده ی این نمایشگاه از سه مدیای متفاوت چون طراحی، نقاشی و چاپ جمع آوری شده اند و خصوصیت مشترک همه آنها قطع کوچکشان است.
انتخاب هنرمندان این نمایشگاه با سیاستی از پیش تعیین شده بر روی هنرمندان برجسته تاریخ هنر ایران، اساتید بنام و شاگردان آنها و جوانان مستعد این حوزه و همینطور سایر مدرسان دانشگاه ها و هنرجویان آنها که همگی از هنرمندان آینده دار خواهند بود، تمرکز داشته است اما از آنجائیکه نمایشگاه با تاکید بر فرهنگ مجموعه داری، ترویج خرید کارهای چاپ، طراحی و نقاشی هایی با سایز کوچک بوده است در بین آثار این نمایشگاه اسامی هنرمندان پیشکسوتی چون علی اکبرصادقی، اردشیر محصص، هانیبال الخاص، رضا بانگیز، مهدی حسینی، کامبیز درمبخش، همایون سلیمی، عبدی اسبقی و… حضور دارد، همینطور برخی از آلبوم ها هم با جمع آوری آثاری از بهترین هنرجویان اساتید دانشگاه ها انتخاب شده است.
نمایش و فروش آثار نمایشگاه «آرشیو» ساعت ۱۶، روز جمعه ۳۱ مرداد ۹۸ افتتاح و تا ۱۵ شهریور ادامه خواهد داشت. مخاطبان می توانند به مدت ۱۶ روز برای بازدید از این نمایشگاه به گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان قندی (دریا)، پلاک ۶ رجوع کنند. همینطور آثار این نمایشگاه برای علاقمندانی که در تهران سکونت ندارند به صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن (www.Artibition.net) به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.

1399/05/27
22:16:04
5.0 / 5
2290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر