تبدیل وضعیت ۲۵۰۰۰ نیروی حق التدریس امسال

تبدیل وضعیت ۲۵۰۰۰ نیروی حق التدریس امسال به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش وپرورش با برشمردن راه های جبران كمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: با كوشش های صورت گرفته در تامین نیروی انسانی سال تحصیلی جدید مشكلی نداریم.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه پنجمین نشست گفتگوی هفته بر محور تحول که با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، اعضای شورای معاونان در ساختمان شهید رجایی و مدیران کل استانها روسای۷۶۰ منطقه آموزش وپرورش کشور در بستر شاد و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: آموزش وپرورش مجموعه بسیار بزرگی است که فصل مشترک بسیاری با سازمان ها و مؤسسات مختلف دارد و هرچقدر بتوانیم زمینه همکاری ها را بهبود ببخشیم بهتر می توانیم برای تحقق ماموریت هایمان تلاش نماییم.
وی ادامه داد: شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد)، امکان برقراری ارتباط زنده ما را با همه مناطق آموزشی کشور فراهم نموده و توانستیم بوسیله آن مسائل و مشکلات استانها و مناطق را جمع بندی کرده و در جلسه امروز بررسی و به سؤالات مدیران استان پاسخ لازم را ارئه دهیم.
حاجی میرزایی با اشاره به خدمات ارائه شده از جانب سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: سازمان امور اداری و استخدامی کشور در ضمن سال های گذشته اقدامات بسیار خوبی را در جهت تامین نیروی انسانی موردنیاز و نیز در جهت ترمیم حقوق معلمان انجام داده است که شایسته تقدیر است.
وزیر آموزش وپرورش توسعه همکاریهای مشترک بین دو دستگاه را راهی برای تحقق کیفیت بهتر کار و دسترسی مطلوب تر به آموزش و شرایط مطلوب تر برای همکاران فرهنگی، دانست و اشاره کرد: همه ساله ظرفیت جذب نیرو متناسب با نیاز به آموزش وپرورش اختصاص می یابد. نیروهایی که الان در آموزش وپرورش مشغول به کار است منحصراً بوسیله دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی جذب نشده اند و مجموعه ای از نیروهای حق التدریس هم هستند بدین سبب با احتساب آنها میزان سهمیه اختصاص داده شده به آموزش وپرورش از جانب سازمان اداری و استخدامی پاسخگوی نیازهای این دستگاه است.
وی اظهار داشت: هم اکنون و در شرایط موجود برای تامین نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید مشکلی نداریم و ملزم هستیم طبق قانون در مورد تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس پیش از ۹۱ اقدام نماییم. مقرر است ۲۵ هزار نفر از این نیروها برمبنای مجوز سازمان اداری و استخدامی، امسال تبدیل وضعیت شوند و باقی آنها در سال های بعد تعیین تکلیف می شوند.
همکاران فرهنگی ملزم به ارائه آموزش غیرحضوری تنها بوسیله شبکه شاد هستند
وزیر آموزش وپرورش در مورد علت گردنگیر ورود تمام معلمان و دانش آموزان به شبکه شاد اظهار داشت: مسئول ارائه آموزش به دانش آموزان در تمام نقاط کشور هستیم و در دستورالعمل بازگشایی مدارس در سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ تاکید کردیم؛ اصل بر این است که آموزش را به صورت حضوری انجام دهیم ولی در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا فقط در نقاطی که پروتکل های وزارت بهداشت به ما امکان برگزاری حضوری کلاس ها را بدهد، مدارس را به صورت حضوری برگزار خواهیم کرد و در مکان هایی که نیاز باشد تعداد دانش آموزان را بین روزهای هفته توزیع می نماییم.
وی اضافه کرد: ترجیح آموزش وپرورش این است که کلاس ها را به صورت حضوری و با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار کند اما در نقاطی که شرایط کلاس حضوری به هیچ عنوان مهیا نباشد باید از روش های جایگزین مانند تلویزیون و شبکه شاد استفاده نمائیم.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه فعالیت آموزش تلویزیونی و شبکه شاد از ۱۵ شهریور و هم زمان با شروع سال تحصیلی جدید آغاز خواهد شد، اظهار داشت: سامانه شاد یک سامانه رسمی در آموزش کشور است که ناگزیر به استفاده از آن در شرایط کرونا هستیم. بدین سبب تمام همکاران فرهنگی در صورت برگزاری کلاس ها بطور غیرحضوری و بر بستر مجازی باید بوسیله شبکه شاد با دانش آموزان ارتباط بگیرند.
وی اظهار داشت: دانش آموزانی که دسترسی به ابزار هوشمند دارند باید بوسیله شبکه شاد آموزش ببینند و در مورد دانش آموزانی که دسترسی به ابزار هوشمند ندارند؛ موظفیم بوسیله تلویزیون، ارسال بسته های آموزش یا اعزام راهبران آموزشی به آنها آموزش دهیم. بدین سبب تعهد ما نسبت به جامعه، آموزش تمام دانش آموزان لازم التعلیم است و این کار را با روش های مختلف انجام می دهیم.
وزیر آموزش وپرورش اشاره کرد: سامانه شاد یک سامانه بومی و ایمن است و تحت نظارت آموزش وپرورش بوده و محتوی های آن نیز بوسیله این وزارتخانه تامین و بارگذاری می شود که این ها ظرفیت های خوبی برای آموزش رسمی به همه دانش آموزان است.

تصمیم گیری در مورد حضور معلمان در مدارس برعهده شورای آموزشی مدارس است
حاجی میرزایی درباب حضور معلمان و کادر مدارس در مناطقی که آموزش مجازی ارائه می دهند، اظهار داشت: مواردی را به استانها ابلاغ کردیم و برخی وظایفی را در اختیار شورای آموزشی مدارس که متشکل است از مدیر مدرسه، نماینده اولیا و نماینده معلمان هستند، قراردادیم. آنها باتوجه به شرایط هر مدرسه و منطقه ای که در آن زندگی می کنند در این مورد تصمیم گیری می کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، او در آخر اظهار داشت: بنابر درخواست ستاد ملی کرونا برخی مدارس در بعضی مناطق در روزهای سوگواری محرم در اختیار هیات ها قرار داده می شود و پروتکل های بهداشتی این مراسم و نظارت بر اجرای این پروتکل ها بر عهده وزارت بهداشت می باشد، پس تنها تاکید ما این است که باید اختلالی در امر آموزش که از ۱۵ شهریور شروع می شود ایجاد نشود.
منبع:

1399/05/27
10:34:24
5.0 / 5
1984
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , تلویزیون , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر