تسلیت مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت؛

صدای سهراب محمدی هیچ گاه با مرگ فراموش نمی گردد

صدای سهراب محمدی هیچ گاه با مرگ فراموش نمی گردد كنكور هنر: مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت درگذشت سهراب محمدی هنرمند پیشكسوت موسیقی نواحی منطقه شمال خراسان را تسلیت گفت.به گزارش کنکور هنر به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت سید محمد طباطبائی حسینی در پیامی درگذشت استاد سهراب محمدی؛ بخشی موسیقی کرمانج خراسان و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت را تسلیت گفت.
متن پیام مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به این شرح است:
تلفیق آواز و دوتار در حنجره و دستان استاد سهراب محمدی؛ هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی چنان نوای ماندگاری از موسیقی کرمانجی شمال خراسان خلق کرده که هیچ گاه با مرگ فراموش نمی گردد.
اگرچه خبر فقدان این هنرمند عزیز غمی را بر ما آوار می کند که به این آسانی هموار نخواهد شد اما حماسه خوانی و منظومه خوانی های کرمانجی او اما همیشه در گوشِ جان ما می ماند. چه اینکه قطعاتی همچون الله مزار، الله خان، گوهر جان و دیگر قطعات وی در جامعه زمزمه شده و می شود.
زنده یاد سهراب محمدی توانست با هنر خود ترانه هایی را که ریشه در فرهنگ و تاریخ و حافظه تاریخی و موسیقی خراسان دارد حفظ کند که این مهم جای قدردانی دارد.
اینجانب ضمن تسلیت و ابراز همدردی با اهالی هنر و خانواده ایشان برای آن مرحوم مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر مسئلت می کنم.


منبع:

1399/05/23
12:00:36
5.0 / 5
2205
تگهای خبر: رمان , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر