آماده سازی شبكه رشد برای ورود به سال تحصیلی

آماده سازی شبكه رشد برای ورود به سال تحصیلی به گزارش كنكور هنر مدیركل دفتر انتشارات و فناوری های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه از آغاز سال تحصیلی جدید یعنی نیمه شهریور، شبكه ملی رشد هم مورد استفاده مخاطبان قرار می گیرد و اهتمام نخست و جدی اش افزایش محتوای آموزشی در اختیار معلم است اظهار داشت: علاوه بر محتوای كنونی، ۷۵۰۰ دقیقه فیلم مرتبط آموزشی دوره فنی و حرفه ای و هچنین الگوهای جدید تدریس در دست تولید است.


محمدابراهیم محمدی در گفتگو با ایسنا، درباره روند آماده سازی شبکه رشد برای ورود به سال تحصیلی جدید توضیحاتی عرضه و اظهار نمود: پیرو تاکید وزیر و به علت وضعیتی که پیش آمده مبادرت به تولید بسته آموزشی در شبکه رشد کرده ایم که شامل چند بخش مختلف است و می تواند برای معلم در حیطه دانش افزایی، توان بخشی و ارتقای مهارت، کمک کار خوبی باشد.
وی ادامه داد: بعنوان مثال در هر پایه الگوی تدریس معلم برای دانش آموز قرار داده شده و فیلم متناسب همان پایه و همان درس، محتوای الکترونیکی مرتبط و منابعی شامل کتاب و مقاله که می تواند برای معلم مفید باشد را پیشبینی کرده ایم.
مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه شبکه ملی رشد از آغاز تاسیس در صدد یاری رساندن به معلم بوده است اظهار داشت: شبکه رشد تلاش می کند ضمن کمک به معلم برای ارتقای مهارت های تدریس و عرضه محتوای مکمل در رابطه با آن، به تنظیم کلاس متناسب با فضای یاددهی- یادگیری هم کمک نماید.
محمدی افزود: از آغاز سال تحصیلی جدید یعنی نیمه شهریور، شبکه ملی رشد هم مورد استفاده مخاطبان قرار می گیرد و اهتمام نخست و جدی اش افزایش محتوای آموزشی در اختیار معلم است اظهار داشت: علاوه بر محتوای کنونی، ۷۵۰۰ دقیقه فیلم مرتبط آموزشی دوره فنی و حرفه ای و هچنین الگوهای جدید تدریس در دست تولید است.
وی ادامه داد: ده ها هزار ساعت برنامه، فیلم و محتوای آموزشی در شبکه ملی رشد داریم اما باز هم از استان ها درخواست مشارکت کردیم که خوب وارد میدان شدند و طی فراخوانی که اعلام شده ۲۰ استان محتواهای تولید شده در استان را برای ما ارسال کردند. آثار رسیده به دفاتر تالیف دوره متوسطه فنی و نظری جهت بررسی و گزینش، ارسال شد تا با نظر کارشناسان همان رشته در شبکه بارگذاری شود.
وی افزود: طی فراخوان اعلام شده ۸۰ هزار محتوا رسیده بود که پس از داوری، ۲۰۰۰ محتوا پایش شد و بر حسب مقاطع و دوره های مختلف درس های مختلف در شبکه بارگذاری شد. شبکه ملی رشد برای سال تحصیلی جدید با دست پر تری به میدان آمده و می تواند بخش زیادی از نیازهایی که وجود دارد را مرتفع کند.
منبع:

1399/05/19
21:18:15
5.0 / 5
2282
تگهای خبر: پژوهش , تحصیل , ساز , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر