آمادگی بنیاد رودكی برای برگزاری رویدادهای هنری در افغانستان

آمادگی بنیاد رودكی برای برگزاری رویدادهای هنری در افغانستان در دیدار سفیر ایران در افغانستان با مدیرعامل بنیاد رودكی بر ظرفیت های بین المللی این بنیاد برای فعالیت هنری در افغانستان تاكید گردید.به گزارش کنکور هنر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در دیدار بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان با مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی بر ظرفیت های بین المللی این بنیاد برای فعالیت هنری در افغانستان تاکید گردید.
در این دیدار بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان با اشاره به مشترکات فرهنگی و جایگاه هنرمندان ایران در افغانستان اظهار داشت: افغانستان دارای ظرفیت بزرگی برای تعاملات فرهنگی میان ۲ کشور است که نیازمند تقویت این روابط خصوصاً باتوجه به تحولات اخیر این کشور هستیم.
وی اضافه کرد: پتانسیل فراوانی برای عرضه آثار و اجرای هنرمندان برجسته ایرانی در حوزه هایی مانند موسیقی وجود دارد که این پتانسیل باید به بهترین شکل ارائه شود و تجربه نشان داده حضور هنرمندان کشورمان در افغانستان با استقبال نخبگان، هنردوستان و هنرمندان این کشور مواجه می شود.
امینیان بر جایگاه شعر و ادبیات ایران در افغانستان و ظرفیت بزرگ زبان فارسی برای تعامل میان ۲ کشور تاکید نمود.
مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی نیز با اشاره به ظرفیت بزرگ بنیاد رودکی خصوصاً در حوزه موسیقی و همین طور ماموریت این بنیاد در گسترش و توسعه زبان و ادبیات فارسی اظهار داشت: این بنیاد آماده برگزاری رویدادهای مشترک همچون هفته های فرهنگی است.
وی با اشاره به جایگاه موسیقی دانان برجسته کشورمان در کشور افغانستان برای اجراهای مشترک با هنرمندانی از افغانستان اعلام آمادگی کرد.
افضلی با اشاره به سیاست این بنیاد در همکاری با کشورهای فارسی زبان اضافه کرد: باید تلاش نماییم ارتباط کشورهای فارسی زبان بیش از پیش تقویت شود و تعریف رویدادهای مشترک می تواند به این مهم کمک نماید.
مدیرعامل بنیاد رودکی با اشاره به پیش بینی این بنیاد در تعریف رویدادهایی در پاسداشت و گسترش زبان فارسی اصرار کرد که این مساله می تواند سبب هم افزایی هر چه بیشتر کشورهای فارسی زبان در حوزه فرهنگی و هنری شود.
ابوالقاسم ایرجی عضو هیات مدیره بنیاد رودکی هم در این دیدار بر استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در تعریف رویدادهای هنری ۲ جانبه اصرار کرد و با اشاره به گستردگی حوزه فرهنگ اظهار داشت: باید تلاش نماییم در تعریف رویدادهای فرهنگی و هنری مخاطب شناسی به خوبی صورت گیرد. بهترین ظرفیت ما زبان مشترک است که باید از این مساله استفاده نمود.
در این جلسه باتوجه به محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا درباره برگزاری رویدادهای مجازی بحث و تبادل نظر و در آخر مقرر شد با تشکیل کمیته کارشناسی زمینه فعالیت فرهنگی بنیاد رودکی در کشور افغانستان برقرار شود.

1399/05/10
15:32:50
5.0 / 5
2375
تگهای خبر: اجرا , رمان , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر