جذب سرباز طلبه برای سال تحصیلی جدید

جذب سرباز طلبه برای سال تحصیلی جدید وزارت آمورش و پرورش با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود كه بخشنامه جذب سرباز طلبه برای سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ به استان ها ابلاغ گردید و در این بخشنامه تاكید گردیده است كه اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش و پرورش، به منظور فعالیتهای پرورشی و فرهنگی و تدریس درس پرورشی است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: در اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا در خصوص تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش و با عنایت به مجوز ۶ اردیبهشت۱۳۹۹ ستاد کل نیروهای مسلح و نامه شماره ۱۹۴۱ مورخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹مرکز مدیریت حوزه های علمیه در نظر است همانند سنوات گذشته تعدادی از روحانیون، دوران خدمت وظیفه خویش را در فعالیتهای آموزشی، پرورشی و امور فرهنگی به انجام برسانند.
شرایط فردی که طلاب به شرح زیر است:
۱- دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه های علمیه
۲- برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام مأموریت های محوله
۳- تعهد به انجام مأموریت های محوله در طول دوران خدمت سربازی
۴- ملبس بودن به لباس روحانیت و تعهد به رعایت سایر شئونات روحانیت
۵- دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه
و همچون ضوابط این طرح می توان به اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش و پرورش، به منظور فعالیتهای پرورشی و فرهنگی و تدریس درس پرورشی اشاره نمود.
همینطور اولویت محل خدمت این افراد مدارس با نیازهای خاص فرهنگی – تربیت و مدارس شبانه روزی و مناطق محروم خواهد بود.
مدت خدمت وظیفه در آموزش و پرورش ۲۴ ماه است و برای افرادی که در میان سال تحصیلی منتزع شده و یا مرتکب غیبت غیرموجه ( بیشتر از یک ماه) گردند، گواهی انجام وظیفه صادر نمی گردد.
انجام خدمت وظیفه برپایه این بخشنامه، صرفاً محدود به مدت یاد شده می باشد و با انقضای آن می بایست از ادامه خدمت جلوگیری به عمل آید؛ در ضمن انجام خدمت وظیفه هیچ گونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نخواد کرد.
به کارگیری مشمولین در شهرهای قم، مشهد و اصفهان مجاز نبوده و امکان صدور ابلاغ برای آنان در مناطق فوق مقدور نمی باشد ضمنا تعیین محل خدمت سربازان طلبه می بایست خارج از محل اشتغال به تحصیل آنان باشد.
منبع:

1399/05/07
22:32:23
5.0 / 5
2249
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر