ستارگان روی زمین در شبكه مستند

ستارگان روی زمین در شبكه مستند مجموعه ستارگان روی زمین به تهیه كنندگی و كارگردانی سید مجید احمدی طارمی در سه قسمت حدود 20 دقیقه ای روی آنتن شبكه مستند می رود.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، سیدمجید احمدی طارمی درباره مستند «ستارگان روی زمین» که پخش آن از امروز ۲۲ تیرماه شروع می شود، اظهار داشت: این مجموعه تولید شبکه کیش است و از ابعاد مختلف معماری، تاریخچه، کارکرد و… به مساجد کیش به خصوص مساجد تاریخی می پردازد.
وی اضافه کرد: وجه تسمیه این مجموعه به اصطلاح «نجوم فی الارض» به گذشته مربوط می شود که بومیان جزیره کیش در گذشته به مساجد اطلاق می کردند. این مجموعه در سه قسمت با اسامی «نوری از گذشته»، «نوری درون آبگینه» و «آبگینه درون خانه ای روشن» تولید شده است و از امروز ۲۲ تیر ساعت ۱۹ پخش آن در شبکه مستند شروع می شود.
طارمی درباره نامگذاری این مجموعه مستند هم بیان کرد: واژه های نور و آبگینه در نامگذاری قسمت ها به یکی از اسماء خداوند (نور) در قرآن (آیه ۳۵ سوره نور) ارجاع دارد و همین طور یکی از صفات ستاره (مساجد) روشنی (نور) است.
وی اضافه کرد: «نوری از گذشته» به بقایای مسجدی در محوطه تاریخی حریره می پردازد، مسجدی که اوج شکوفایی اش در دوره ایلخانی بوده است، «نوری درون آبگینه» نیز به چند مسجد مربوط به محلات قدیم کیش می پردازد که باوجود از بین رفتن بعضی از محلات این مساجد حفظ شده اند. همین طور «آبگینه در خانه ای روشن» به معرفی مساجد جدیدی می پردازد که عموماً در دو دهه اخیر ساخته شده اند.
نویسندگی این مستند را احمدی طارمی بر عهده داشته و از دیگر عوامل آن می توان به مجری طرح: سید مسعود احمدی طارمی، تصویربردار: مهدی روحی، صدا بردار: محسن صبری، تدوین و صدا گذاری: اکبر بروغنی، گوینده: مراد اسکندری، گروه پژوهش: سید مجید احمدی طارمی، نجمه فرزان پور، نوشین قاسمی وش، نوشین الوندی، شیوا شادروان، کاملیا نوحی، هماهنگی: لیلا سادات تاجرزاده، ناظر کیفی: صلاح آزوغ و روابط عمومی: مطهره کشاورز محمدیان اشاره نمود.
پخش این مستند روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه ساعت ۱۹ از شبکه مستند و بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۵ خواهد بود.

1399/04/23
12:06:38
5.0 / 5
2568
تگهای خبر: پژوهش , تصویر , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر