مهرداد كوروش نیا :

به اجرای دوباره آخرین نامه فكر می كنم

به اجرای دوباره آخرین نامه فكر می كنم مهرداد كوروش نیا از آماده كردن 2 كتاب آموزشی آگاهی داد كه یكی از آنها به معرفی تایپ شخصیت برمبنای افسانه های هلنی و تطبیق آنها با فیلم های سینمایی می پردازد.مهرداد کوروش نیا نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که مدیریت تالار محراب را نیز بر عهده دارد، درباره فعالیت این روزهای خود در زمینه تئاتر به خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲ کتاب آموزشی را برای عرضه آماده می کنم که یکی از آنها برای نخستین بار در ایران ارائه می شود. نخستین کتاب «نردبان شخصیت» نام دارد که به معرفی ۱۵ تایپ شخصیت برمبنای افسانه های هلنی یونان می پردازد.
وی افزود: این ۱۵ تایپ شخصیت با تطبیق بر فیلم های سینمایی مطرح جهان نیز معرفی می شود و در همین راستا ۱۵ ویدئوی ۱۵ دقیقه ای را آماده کرده ایم که در حال تدوین و صداگذاری آنها هستیم که کیفیت بسیار خوبی هم دارند. این ۱۵ ویدئو مقرر است در فضای اینترنت بارگذاری شوند تا علاقه مندان به تماشای آنها بنشینند. همین طور پادکست های مرتبط این مساله نیز در دست تولید هستند که روی سایت شخصی ام بارگذاری می شوند.
کوروش نیا عنوان دیگر کتاب آموزشی خودرا «سازمان دهی عناصر درام» ذکر کرد و توضیح داد: این کتاب به معرفی عناصر درام و اینکه این عناصر چگونه سازمان دهی می شوند، می پردازد.
کارگردان نمایش هایی چون «آواز ستاره ها» و «درخت ها» درباره برنامه خود برای اجرای اثری جدید، تاکید کرد: فعلاً با وجود متن های اجرا نشده ای که دارم، برنامه ای برای اجرا ندارم. هنوز روی نمایشنامه جدیدم با عنوان «روزی از روزهای روزگار نو» کار می کنم ولی بعید می دانم امسال به سبب مشغله های آموزشی، پژوهشی و همین طور وضعیت کرونایی موجود، آنرا روی صحنه ببرم.
وی در انتهای سخنان خود اظهار نمود: مترصد این هستم که ببینم شرایط فراهم می شود تا نمایش «آخرین نامه» را مجدداً روی صحنه ببرم یا نه. در واقع نگاهی به اجرای دوباره این اثر دارم.

1399/04/20
13:48:55
5.0 / 5
2516
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , تئاتر , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر