فعالیت پایگاه های تابستانی دانش آموزی شروع شد

فعالیت پایگاه های تابستانی دانش آموزی شروع شد به گزارش كنكور هنر طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش ثبت نام دانش آموزان علاقه مند شركت در پایگاه های تابستانی حضوری و مجازی، در هفته اول و دوم تیرماه انجام و كلاس ها از ۱۵ تیرماه شروع می شود. فعالیت پایگاه های تابستانی تا ۳۰ مرداد ادامه دارد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، هر ساله در فصل تابستان آموزش و پرورش در جهت استمرار فرآیندهای تربیتی مبادرت به تشکیل پایگاه های تابستانی برای دانش آموزان علاقه مند می کند.
امسال با عنایت به شیوع کووید ۱۹ در کشور این فعالیت ها در فضای مجازی با رویکرد کشف و هدایت استعدادهای دانش آموزی و متناسب با عنوان سال «جهش تولید» و با شعار «هر دانش آموز، یک مهارت» در چارچوب اقدامات ملی استانی و منطقه ای برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
در دستورالعمل اجرایی فعالیتهای تابستانی آمده است که پرداختن به مقوله غنی سازی اوقات فراغت ویژه دانش آموزان با عنایت به وضعیت و شرایط موجود کشور به جهت انتشار کرونا ویروس و تاکید ستاد ملی پیشگیری در خصوص پویش "در خانه بمانیم"، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
بدین منظور معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در تابستان سالجاری به استناد آئین نامه فعالیتهای تابستانی ضمن بهره مندی از امکانات و قابلیت های موجود شبکه آموزشی دانش آموز «شاد»، برنامه های پرورشی و فرهنگی منسجم، جامع، پرنشاط و هدف دار متناسب با نیازها و علایق دانش آموزان توسط دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت در زمینه های مختلف پیشبینی کرده است.
نقش بی بدیل خانواده ها در مدیریت برنامه های اوقات فراغت و مساعدت و همفکری آنها نسبت به سال های گذشته بیشتر و پررنگ تر خواهد بود. از آنجایی که هر خانه می تواند نقش یک پایگاه را ایفا کند و والدین نقش مدیریت پایگاه را بر عهده داشته باشند؛ بدین منظور بهره مندی حداکثری از برنامه های پیشنهادی به مساعدت و همکاری خانواده بستگی دارد. در ضمن استفاده بهینه دانش آموزان علاقمند در این شرایط از فضای مجازی بطور قطع می تواند تابستانی شاد و خاطره انگیزی را به همراه داشته باشد.
برگزاری کلاس های حضوری باید با رعایت شرایط فاصله گذاری اجتماعی و مفاد نامه مورخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ معاونت تربیت بدنی و دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا همراه شده و همینطور دستورالعمل های مراقبت و کنترل بیماری کرونا مدنظر قرار بگیرد.
همینطور دانش آموز داوطلب موظف به حضور در همه کلاس های ثبت نام شده، طبق برنامه اعلامی پایگاه تابستانی ۹۹ در ساعات تشکیل کلاس توسط پایگاه است. همینطور دانش آموز باید مشابه پایگاه حقیقی در برنامه های پرورشی و فرهنگی ثبت نام شده مشارکت فعال داشته باشد.
حضور دانش آموز در طول ساعت برگزاری کلاس ضروری بوده و ترک کلاس بدون اجازه قبلی، غیبت به حساب می آید.1399/04/15
18:02:46
5.0 / 5
2850
تگهای خبر: اجرا , ثبت نام , داوطلب , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر